Самшит (75 фото) – посадка та догляд, розмноження, види

Самшит (75 фото): посадка та правильний догляд

Невибагливий декоративний самшит – знахідка для любителів прикрасити свій сад красивими та густими чагарниками. Вічнозелена крона легко подається формуванню, не боїться морозів та легко переносить зимівлю у наших кліматичних регіонах. Самшит однаково хороший для одиночної посадки, обрамлення бордюрів і клумб, створення живоплотів. А ми розповімо, яким він буває і як його доглядати!

Загальна характеристика

Вічнозелений самшит або буксус зарахований до однойменної родини родом зі сходу Азії та Середземномор’я. У Європі його миттєво оцінили дизайнери та декоратори, а деякі сорти можна вирощувати у вазонах та навіть декоративних композиціях бонсай. Крона самшиту розростається довго, зате виходить пружною і пишною.

Тонкі пагони твердіють і дерев’яніють з роками в міру розростання самшиту, але все одно залишаються витонченими. Його дрібне округле листя з блискучою глянсовою поверхнею міцно тримається на коротких міцних черешках. Пластини гладкі і цілісні, не розсічені, але деякі сорти трохи витягнуті.

Загальна характеристика - Самшит

Різні сорти самшиту відрізняються розмірами: від компактних карликових до високих і розлогих чагарників до кількох метрів заввишки. Але врахуй, що на пишну розсаду підуть роки, адже середня приріст самшиту – близько 60 мм за рік.

З настанням весни декоративний самшит розквітає і повністю покривається ароматними дрібними суцвіттями хуртового типу. До кінця сезону вони утворюють плоди-коробочки, в яких ховається витягнуте насіння.

Спільна характеристика - Самшит

Види самшиту

У природі налічуються сотні видів самшиту, але в ландшафтному дизайні використовується лише кілька десятків із них. Всі вони декоративні та невибагливі, але обов’язково дізнайся про особливості свого сорту ще до посадки.