Левовий зів (60 фото): види, догляд та вирощування

Левовий зів (60 фото): види та особливості догляду

Історія цієї екзотичної квітки сягає корінням у грецькі міфи. За легендою саме його богиня Флора віддала Гераклові за перемогу над Німейським левом. За специфічну форму в різних країнах їх знають як «собачок», «ротики», «ніс» або «вовчу пащу». Але це не має значення, а що справді важливо – так це незвичайна краса левової зіва!

Загальна інформація

Важко повірити, але в природі левова зівка ​​відноситься до трав’янистого сімейства Подорожникових. Це декоративний багаторічник, який прибув до нас із теплих широт, а особливо з Америки. У культурі його вирощують уже понад п’ять століть, а професійна селекція розпочалася у дев’ятнадцятому столітті в Німеччині.

Зараз виведено понад тисячу форм та різновидів левового зіва, але найчастіше «в обличчя» відразу ж дізнаються один – Великий антирринум. Є серед них зовсім трав’янисті види або гіллясті напівчагарники. Великі ароматні квітки у суцвіттях-колосах примітні неправильною двогубою формою.

Загальна інформація - Левовий зів

Види левового зіва

У сучасному садівництві левова зіва дуже різноманітна, тому цінителі користуються декількома розхожими класифікаціями. Наприклад, за формою квітки, розміром, забарвленням та іншим критеріям. Кольори левового зіву можуть бути практично будь-якими, і є навіть дво- або триколірні сорти.

Левовий зів гігантський

Це великі декоративні сорти, які найчастіше вирощуються на зріз для букетів та декору. Стебла витягуються до 130 см, але вони не надто гіллясті. Їх увінчують великі гладкі або махрові квіти в густих об’ємних суцвіттях.

Гігантські сорти - Види левового зіва

Левовий зів високорослий

Високорослі позіхання не такі довгі, як гігантські, але в іншому практично від них не відрізняються. Висота стебел доходить до 90 см і їх висаджують соло або в багатоярусних композиціях. Наприкінці літа високорослий левовий зів густо покривається великими пишними суцвіттями.

Високорослі сорти - Види левового зіва