Левовий зів (60 фото): види, догляд та вирощування

Левовий зів (60 фото): види та особливості догляду

Історія цієї екзотичної квітки сягає корінням у грецькі міфи. За легендою саме його богиня Флора віддала Гераклові за перемогу над Німейським левом. За специфічну форму в різних країнах їх знають як «собачок», «ротики», «ніс» або «вовчу пащу». Але це не має значення, а що справді важливо – так це незвичайна краса левової зіва!

Загальна інформація

Важко повірити, але в природі левова зівка ​​відноситься до трав’янистого сімейства Подорожникових. Це декоративний багаторічник, який прибув до нас із теплих широт, а особливо з Америки. У культурі його вирощують уже понад п’ять століть, а професійна селекція розпочалася у дев’ятнадцятому столітті в Німеччині.

Зараз виведено понад тисячу форм та різновидів левового зіва, але найчастіше «в обличчя» відразу ж дізнаються один – Великий антирринум. Є серед них зовсім трав’янисті види або гіллясті напівчагарники. Великі ароматні квітки у суцвіттях-колосах примітні неправильною двогубою формою.

Загальна інформація - Левовий зів

Види левового зіва

У сучасному садівництві левова зіва дуже різноманітна, тому цінителі користуються декількома розхожими класифікаціями. Наприклад, за формою квітки, розміром, забарвленням та іншим критеріям. Кольори левового зіву можуть бути практично будь-якими, і є навіть дво- або триколірні сорти.

Левовий зів гігантський

Це великі декоративні сорти, які найчастіше вирощуються на зріз для букетів та декору. Стебла витягуються до 130 см, але вони не надто гіллясті. Їх увінчують великі гладкі або махрові квіти в густих об’ємних суцвіттях.

Гігантські сорти - Види левового зіва

Левовий зів високорослий

Високорослі позіхання не такі довгі, як гігантські, але в іншому практично від них не відрізняються. Висота стебел доходить до 90 см і їх висаджують соло або в багатоярусних композиціях. Наприкінці літа високорослий левовий зів густо покривається великими пишними суцвіттями.

Високорослі сорти - Види левового зіва

Левовий зів середньорослий

Це свого роду проміжний варіант, який вважається найуніверсальнішим у садівництві.Стебла виростають до 60 см, і на відміну від високих побратимів, вони більш гіллясті. Вважається, що саме в цій категорії найбільше сортів левового зіву з різним періодом цвітіння.

Середньорослі сорти - Види левового зіва

Левовий зів низькорослий

Низькі сорти виростають лише до 40 см і швидше схожі на невеликі об’ємні кущики за рахунок гіллястості в кілька рядів. У них пишне листя і такі ж пишні різнокольорові суцвіття. За періодом цвітіння низькі сорти поділяють на ранні та середні.

Низькорослі сорти - Види левового зіва

Левовий зів карликовий

Карликові сорти левового зіва до 15-20 см дуже маленькі і практично не схожі на своїх гігантських предків. Кущики щільні і гіллясті, з короткими стеблами, що густо ростуть. Суцвіття теж маленькі, компактні, але дуже яскраві та витончені.

Карликові сорти - Види левового зіва

Догляд за левовою позіхою

Левовий зів може бути однорічним і багаторічним, але в середніх широтах навіть багаторічники частіше висаджують на один сезон. Його цінують як прикрасу клумби та як дуже ефектний бордюрний декор. Ампельними формами оздоблюють тераси, балкони або великі галереї на відкритому повітрі.

Температура

Ідеальні умови для пишногоЦвітіння – це тепле літо з температурою близько 20-25 градусів. Левовий зів легко переносить спеку, але справляється і з незначними морозами. Йому не страшні нічні заморозки до -3-5 градусів.

Температура - Догляд за левовим зівом

Освітлення

Расада левового зіва чудово почувається на яскравому сонці і в легкій тіні. Тому квітку так часто використовують на клумбах, у міксбордах та складних ландшафтних композиціях. Головне, вибирай місцевість без сильного вітру та протягів або потурбуйся про укриття.

Освітлення - Догляд за левовою позіхою

Полив

Левовий зів дуже любить воду, але погано переносить підвищену вологість. Тому поливати його краще рідко, але рясно, щоб земля не залишалася постійно сирою. Інакше це чревато чорною ніжкою та іншими гнильними захворюваннями, а врятувати квітку, що гниє з кореневища, практично неможливо.

Полив - Догляд за левовим зівом

Грунт

Тобі обов’язково потрібний живильний грунт, тому що левова зівка ​​швидко і густо розростається.Щоб забезпечити йому здорові умови, вибирай легкий ґрунт або розпушити його за допомогою піску з торфом. Можеш додати компосту, але обов’язково слідкуй за кислотністю.

Грунт - Догляд за левовою позіхою

Добрива та підживлення

Дочекайся, поки левова зіва адаптується після висадки в грунт, і підживи його коров’яком з нітрофоскою. А після зав’язі перших бутонів, додай сечовини та калію. Обов’язково стеж за рівнем кальцію та магнію у складах. В іншому підгодовувати розсаду потрібно, тільки якщо вона явно демонструє дефіцит тих чи інших речовин.

Добрива та підживлення - Догляд за левовим зівом

Пересадка та розмноження

У теплих регіонах насіння левового зіву можна сміливо висівати відразу в ґрунт, і воно піднімається буквально через три тижні. Якщо турбуєшся, то спочатку вирости саджанці в контейнерах або горщиках діаметром від 10 см. Висівай насіння в компостну землю на початку березня, збризкайте з пульверизатора і пророщуйте під склом.

Перший час сіянці ростуть дуже повільно і потребують регулярного ранкового поливу до перших листочків. Після пікірування можеш привчати їх до вуличних умов. До кінця весни пересади левовий зів на ділянку і добре полів.Високорослі висаджуй з інтервалом близько півметра, середні – 30 см, низькі – 20, і зовсім карликові – 10-15 см.

Левовий зів добре розмножується живцями, причому навіть карликові сорти. Зріж молоді здорові гілочки після зими і вкорени їх у сухому піску. У перший рік багаторічні сорти краще залишити зимувати в приміщенні, а вже потім висаджувати в ґрунт на постійне місце.

Пересадка та розмноження - Догляд за левовим зівом

Обрізка

Багатолітні сорти після цвітіння та ближче до похолодання потрібно обрізати максимально коротко, залишаючи буквально 5-7 см стебла. Потім засип його мульчею – так коренева система краще переживе зиму. Однорічні сорти потрібно обрізати відразу, щоб уникнути самопосіву по всій ділянці.

Обрізка - Догляд за левовим зівом

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Основні шкідники левового зіва – павутинні кліщі та попелиця, з якими потрібно боротися інсектицидами. Слимаків спочатку доведеться збирати механічним шляхом. Найскладніше боротися з нематодами, тому головне – сезонна профілактика та весняні обприскування.

Білі ділянки на листі – симптом борошнистої роси, а світлі рудуваті подушечки – іржі.Це грибкові захворювання, з якими необхідно екстрено боротися фунгіцидами. Щоб уникнути бурої чи кореневої гнилі, дотримуйсярежиму поливу і намагайся не перезволожувати квітку.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Левова зівка

Левовий зів – фото

Левова зівка ​​однаково хороша на клумбах, у бордюрів, уздовж парканів і в ландшафтних композиціях. Ми готові довести це на практиці – тому зібрали велику фотопідбірку!

Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото

Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото
Левовий зів - фото