Геліхрізум (50 фото) – види, посадка та правильний догляд за квіткою

Гелихрізум (50 фото): види, посадка та правильний догляд за квіткою

Серед тропічних гостей, які чудово почуваються в садах, особливе місце зайняв геліхризум. Його ж називають безсмертником та цміном. Це ефектна осіння рослина, яку люблять ландшафтні дизайнери та шанувальники народної медицини!

Загальна інформація

У природі геліхризум поширений в Австралії та Африці. Як і більшість інших кольорів з характерним кошиком-суцвіттям, він належить до айстрових. Є однорічники та багаторічні сорти, але перші найчастіше поширені в наших широтах.

У геліхризуму високе гіллясте стебло заввишки до 1,2 м. Але є й зовсім карликові види – по 30-40 см, не більше. Ланцетне листя та пагони злегка опушені, а діаметр суцвіть доходить до 7 см.

Найпоширеніші відтінки – жовті та червоні, але це не межа. Цікаво, що вже під час цвітіння пелюстки геліхризуму здаються сухими. Саме тому з них виходять чудові сухоцвіти для рукоділля та декору.

Загальна інформація

Види геліхрізуму

Види геліхризуму дуже різноманітні.Їх можна класифікувати за розміром – від карликових до справжніх гігантів, а ще – за типом квітки.

Це багаторічник, який вирощується у наших широтах як однорічна рослина. Дуже популярні однотонні високорослі сорти із суцвіттями до 6 см у діаметрі.

Приквітниковий геліхризум

Маргариткоквітковий геліхризум

Його квітки нагадують маргаритки, а зацвітає зелений килим у червні. Маленький кущик до 8 см у висоту при цьому здатний розростись завширшки до всіх 50 см.

Маргариткоквітковий геліхризум

Шилолистий геліхризум

Низкорослий садовий однорічник прикрашає газони та створює цілі квітучі килими. Це чудова ґрунтопокривна рослина з жовтими немахровими суцвіттями.

Шилолистий геліхризум