Годівниця для курей: як зробити самостійно просту і функціональну годівницю

Великий вибір сучасних ідей щодо створення ефективної та функціональної годівниці для курей своїми руками. Фото, схеми готових варіантів від майстрів.

Важливим моментом при вирощуванні та утриманні курей є організація процесу годування. Харчування – основний фактор, від якого залежить здоров’я птахів.

Корм повинен бути якісним, а годівниця – зручною і надійною. Цей важливий атрибут можна придбати в спеціалізованому магазині, а можна зробити самостійно. Для початку слід визначитися, яка конструкція підійде саме Вам.

Проектування

При проектуванні годівниці варто звернути увагу на наступні фактори:

Міцний матеріал. Конструкція повинна бути міцною, інакше в процесі експлуатації вона швидко зламається.

Екологічність. Слід використовувати безпечні матеріали, які не заподіють шкоди здоров’ю курей.

Оптимальний розмір. Необхідно правильно підібрати об’єм пристрою, щоб всьому поголів’ю вистачало корму протягом дня.

Зручність для курей і заводчика. Годівниця повинна мати зручний доступ, щоб усі птахи, не залежно від віку чи кількості, могли спокійно отримати корм.

Важливо продумати конструкцію таким чином, щоб кури не розкидали корм і не мали можливості забратися всередину.

Варто також замислитися над стійкістю пристосування – інакше україна буде з регулярною періодичністю перевертатися догори дном.

Для заводчика ступінь зручності конструкції також відіграє дуже важливу роль. Простота обслуговування (проведення дезінфекції, закладка корму) суттєво полегшує працю і допомагає заощадити час.

Матеріали

В якості матеріалу для будівництва пристрої применяют:

  1. дерево
  2. пластик
  3. металл

Дерево наділяє годівниці для птахів рядом вагомих переваг. Це насамперед екологічність і простота виготовлення. З деревиною приємно працювати, вона легко обробляється і довго служить. Ці корисні якості природного матеріалу дозволяють досить швидко змайструвати годівниці своїми руками. Потрібно лише продумати конструкцію і знайти трохи вільного часу.

Дерев’яні пристрої прекрасно підходять для сухих кормів і добавок. Проте їх не варто застосовувати для сирого корму, так як деревина почне гнити від постійного контакту з вологою, що неминуче призведе до розвитку патогенної мікрофлори.

На допомогу прийде не настільки екологічний, але дуже практичний у застосуванні пластик. Пластикові ємності зручно мити, вони не псуються від вологи і володіють досить високою міцністю.

Метал також використовується для виготовлення годівниць. Однак важливим фактором тут є собівартість пристрою. Нержавіюча сталь служить довго, але коштує досить дорого. А більш дешевий метал схильний до іржі, що, звичайно, не принесе користі здоров’ю курей або курчат.