Клумби своїми руками – 145 фото кращих ідей і прикладів дизайну

Інструкція, як легко і швидко організувати клумбу на дачній ділянці своїми руками. Огляд простих і складних варіантів, багато фото і рекомендації по вибору квітів для клумби.

Власники власних наділів цілком виправдано бажають бачити свою ділянку справжнім райським куточком, докладаючи до цього максимум зусиль. Виразність ландшафту додадуть гарні клумби, які будуть акцентувати на собі увагу і об’єднувати в одну гармонійну композицію всю територію з будинком, садом і будівлями.

Щоб облагородити площу, не обов’язково купувати дорогі бордюри і вазони, вражаючих результатів можна досягти самостійною творчістю з допомогою підручних коштів, що знаходяться на дачі.

Необхідність огорож

Розкішні квіти без обрамлення, як діамант без оправи, мають незакінченою чином. Загородження змінює зовнішність насаджень, надаючи їм акуратність і презентабельність. Бортиком попереджається розповзання грунтопокривних рослин, до того ж він служить захистом крихким пагонам, не допускаючи до них домашніх вихованців.

На дачній майданчику неодмінно знайдуться дерев’яні і металеві обрізки, труби, цегляні шматки, які впораються з роллю оградителей клумб. Для цих цілей підходять залишки шиферу, черепиці або лінолеуму.

Пластикові пляшки

найлегший варіант, захистити квітник – тара з пластика. При цьому вирішується подвійне завдання: проблема утилізації та оформлення клумби. Такий спосіб крім того рятує посадки від кротів, перекриваючи їм шлях.

Бутлі можна забарвити в будь-який тон, домігшись барвистості. З них викладають різні фігурки, наприклад, надзвичайно гарні два витончених лебедя, плаваючих в «квітковому» озері.

Єдине, перед закапуванням ємностей горловинами в землю слід насипати в них ґрунт або камінчики для стійкості.