Як зробити коптильню гарячого копчення своїми руками: 75 фото кращих ідей

Прості і складні варіанти створення коптильні гарячого копчення своїми руками. Готові схеми і креслення, а також опис усіх нюансів для створення ефективної коптильні.

Копчення додає продуктам неповторний аромат димку і смаку, специфічний колір поверхні продукту від світло-жовтого до темно-коричневого з скоринкою підсихання. Ці смакові якості не перестають привертати гурманів. Але крім смакових якостей копченості мають ще антибактерицидні властивості, що запобігають їх псуванню.

М’ясо та жир добре поглинають коптильні речовини. Вони перешкоджають жиру від окислення і згіркнення, внаслідок чого продукти довгий час зберігають свої смакові властивості.

Яку зробити коптильню

Для приготування такого смачних речей потрібна коптильня, яку нескладно зробити самому. Є два типи копчення: холодне і гаряче, відповідно до цього є два типи коптилен. Гаряче копчення привабливішим для гурманів, так як дає більш гострі смакові якості копчениною.

Крім того, конструкція коптильні гарячого копчення простіше, і матеріали для виготовлення коштують недорого. При необхідності можна зробити переносний пристрій невеликих розмірів для походів на природу.

Так що, коптильня гарячого копчення з усіх боків вигідне придбання. Тому зупинимося на описі її створення. Перед цим бажано подивитися фото коптильні гарячого копчення, це допоможе краще розуміти текст.

Принципова схема коптильні гарячого копчення

Функціональне призначення коптильні зводиться до обробки харчових продуктів: м’яса, сала, риби, грибів димом, який отримують з тліючих тирси або шматочків спеціальних порід дерев. У відповідності з цим влаштована конструкція коптильні.

Всі коптильні повинні мати такі обов’язкові елементи:

  1. Корпус коптильні.
  2. Камера для розміщення продуктів.
  3. Ємність для стікання жиру.
  4. Димогенератор, в який поміщаються тирсу або шматочки дерева.
  5. Під корпусом коптильні знаходиться джерело розігріву димогенератора.

В залежності від джерела розігріву коптильні можуть бути на дровах, електричні і на газі. Джерело вогню розігріває низ коптильні так, щоб тирса почали валити дим. Після цього в камеру для продуктів кладуть на ґрати або підвішують на гачки самі продукти для копчення.

Зверху коптильню щільно закривають кришкою. Відмінності конструкцій полягають у використовуваних матеріалах, розмірах коптильні і джерелах розігріву. Розглянемо кілька прикладів.