Вироби з ватяних дисків (120 фото): огляд простих ідей, як зробити красиві прикраси своїми руками

Майстер-клас для початківців по створенню виробів з ватяних дисків своїми руками. Авторські інструкція з докладним описом і фотографіями від майстринь порталу.

Цілком доступне гігієнічний засіб широкого застосування ватні диски є чудовим матеріалом для створення творчих композицій. З них виходять незвичайні аплікації, чудові ялинкові іграшки і смішні новорічні сувеніри, а також статуетки, звірята і всілякі фігурки для настільного інтер’єрного декору.

Досить побіжно переглянути фото виробів з ватяних дисків у світовій павутині, щоб зрозуміти, наскільки широке поле для фантазії відкривається в цій області рукоділля.

Прекрасна троянда на клею

Найбільш простий виробом з ватяних дисків є квітка троянди. З тієї причини, що він виглядає дуже елегантно, є сенс відразу задумати велику композицію з троянд. Ними можна декорувати штори, вікна, меблі, побутову техніку.

В даному випадку любителю рукоделbя і моделювання будуть необхідні

 • пачка ватяних дисків;
 • канцелярські ножиці;
 • серветки;
 • прозорий суперклей.

Три надрізи по колу

Три диска потрібно скласти в стовпчик. Потім слід тричі надрізати їх ножицями від країв у бік центру, намагаючись дотримати між надрізами рівне кутова відстань, тобто по 60 градусів. Слідом необхідно розкласти ці диски перед собою окремо.

Згинання і нашарування пелюсток

Потім треба взяти паперову серветку і відірвати від неї смугу. Її треба скрутити в кульку й з допомогою клею прикріпити до центру одного з дисків. На наступному етапі формуються пелюстки. Для цього кожен надріз промащується клеєм, піднімається і фіксується у кульки, що знаходиться в центрі.

Важливо, щоб кожен новий пелюстка частково наслаивался на попередній, як в цьому рожевому бутоні. Чим більше зусиль вкладено у створення схожості з оригіналом, тим більше естетичне задоволення у подальшому будуть доставляти вироби з ватяних дисків своїми руками.

Ретельне формування бутона

Далі настане черга інших деталей, що імітують пелюстки. Береться ще один надрізаний диск, на його центральний ділянку наноситься клей, після чого там фіксується готова частина бутона.

Тепер треба знову приклеїти пелюстки, розташувавши їх так само, як і у верхній частині майбутньої квітки. Далі пелюстки потрібно щільно притиснути до серцевини бутона, щоб троянда була «молодий» і «готової розпуститися». Всі описані операції відбуваються і з останнім пелюстковим ватним диском.

На центральну частина одного з решти дисків наноситься клей. Тут буде зафіксована готова частина бутона. Інші два кола потрібно розрізати по діаметру.

Прямі ділянки отриманих сегментів промащуються клеєм, після чого вони вставляються в квітку між цілим диском і загнутими вгору пелюстками. Те ж саме необхідно зробити і з іншими сегментами.

Приємна весняна декорація

У підсумку вийде пишна троянда молода. На її виготовлення пішло від сили десять хвилин, при цьому вона виглядає набагато цікавіше, ніж аналоги з паперу, картону, пластиліну, фольги, серветок і скотча.

Такими квітками можна прикрасити квартиру, дитячий ранок, театральну завісу, офіс на час корпоративного свята. Нижче будуть описані інші вироби з ватяних дисків для дітей, здатні створити весняний, святковий, просто гарний настрій.

Симпатичні овечки

У багатьох випадках об’ємні вироби з ватяних дисків дозволяють пожвавити обстановку і внести в інтер’єр нотки веселої іронії, гумору, позитиву. Найпростіше це завдання вирішується шляхом створення симпатичних фігурок тварин, наприклад, овечок.

Нижче буде дана інструкція щодо того, як швидко і без особливих труднощів виготовити усміхнену овечку. Вона стане приємним подарунком і легко впишеться в будь-який інтер’єр.

Інструменти і заготовки

При виготовленні овечки обов’язково знадобляться:

 • втулка від рулону пакувального поліетилену;
 • олівець з м’яким грифелем;
 • маркер темного кольору;
 • силіконовий клей;
 • десяток дисків з вати;
 • зубочистка;
 • ножиці офісні;
 • витончена вузька стрічка;
 • мініатюрний дзвіночок;
 • гудзички для імітації очей.

Основа з картонної втулки

Створення фігурки тварини почнеться з формування її каркаса. Він буде утворений втулкою, яку треба обережно сплющити. Далі на отриманої конструкції треба намалювати три квадрата. На протилежній стороні необхідно провести з центру пряму і косої риси.

Далі треба видалити вміст квадратів і надрізати заготівлю вздовж ліній, нанесених на протилежній поверхні. Після цього частина втулки можна буде загнути всередину.

Таким чином потроху окреслиться тулуба вівці. Отримана заготовка склеюється, і з допомогою ножиць формуються вушка.

Отара з овець різних порід

Вироби з ватяних дисків покроково бажано робити не повністю ідентичними, щоб створена з них композиція була різноманітніше і цікавіше. Ось чому для імітації вовняного покриву в даному випадку треба використовувати і диски з вати, і просту вату.

Розділити її на шматки найпростіше зубочисткою, скориставшись нею як веретена. На нього треба намотати трохи вати і потім обережно зняти. Композиція з овечок з «шерстю» різного типу буде виглядати мальовничо і природно.

Копита, мордочка, шерсть, бантик, дзвіночок

Тепер настав час надати овечки реалістичність. Для цього темним маркером треба намалювати копита, потім приклеїти очі і ніс, намалювати рот. Нарешті, заготовку можна покрити «шерстю».

Для цього тулуб промащується клеєм, на який фіксуються вирізані з ватяних дисків кружечки або ватні мотки. При цьому не можна забувати про маківці і щоках, де у вівці також зростає шерсть. Залишається зв’язати стрічковий бант, зафіксувати його на шиї і підвісити дзвоник.

Аплікація у вигляді сніговика

Всім бажаючим дізнатися, як зробити саморобку з ватяних дисків, напевно припаде до душі ідея використовувати цей матеріал для виготовлення новорічних сувенірів та ялинкових іграшок. Наприклад, аплікації у вигляді смішного сніговика, яку можна використовувати як декорацію для дитячого або корпоративного свята. Зробити її буде зовсім не важко, тому є сенс запропонувати дітям взяти участь у створенні цієї фігурки.

В цьому випадку будуть потрібні:

 • аркуші кольорового картону або оксамитовою папери;
 • диски з вати;
 • ватяні палички;
 • клей;
 • ножиці офісні;
 • чорний маркер;
 • гудзички для імітації очей;
 • намистинки;
 • різнобарвна дріт для рукоділля;
 • тонка стрічка.

Легка і швидка збірка фігурки

На аркуші фіолетового картону треба розташувати пару дисків з вати. Одна з ватних паличок розрізається навпіл, половинки приставляються в якості верхніх кінцівок сніговика. З чорного або коричневого картону вирізають довгий вузький прямокутний елемент і равнобедренная трапеція.

Комбінація цих фігурок дуже нагадує відро, тобто фірмовий головний убір сніговика. Перед фіксацією картонного відра на голові дві геометричні фігури слід склеїти.

Тепер можна приєднати очі-гудзики і зробити довгий ніс з відрізка кольоровий дроту. Вузька яскрава стрічка перетворюється в розвівається на вітрі шарф.

Намистинки відмінно впораються з роллю гудзиків. Їх слід приклеїти вертикально в ряд на нижньому диску. Безсумнівно, що сніговик має посміхатися, тому до його особі треба приклеїти рот, утворений плавно вигнуту червоної дротом.

Мордочка собаки

Майстер клас вироби з ватяних дисків буде неповним без технології виготовлення собачої мордочки. Прилаштувавши до неї шовкову стрічку або серпантин, можна також отримати відмінну новорічну прикрасу.

Для складання такої фігурки знадобляться

 • кілька ватних дисків;
 • ножиці офісні;
 • вузька стрічка;
 • кольоровий папір;
 • голка і нитка;
 • клей ПВА.

Складання фігурки з чотирьох компонентів

На одному з дисків треба зафіксувати стрічку так, щоб вона утворила петлю. Ще один диск змащується клеєм і приєднується до першого диска так, щоб стрічка виявилася між ними.

Далі необхідно виготовити вушка. Для цього один з дисків розрізається навпіл і з обох сторін половинок зрізують кути. Діаметри теж частково обрізаються по довгій дузі, щоб половинки диска прийняли форму квасолеві зерен.

Далі треба взяти ще один диск і прошити його по центру білою ниткою. Отримана заготовка додатково фіксується стрічковим кільцем, і виходять собачі щоки. Тепер всі деталі треба приклеїти до голови. Очі, висолоплений язик і трикутний носик робляться з кольорового паперу.

Фото виробів з ватяних дисків