Робимо вироби з вати поетапно – покрокова інструкція з фото та описом

Поради початківцям, як зробити вироби з вати для маленьких дітей. Аплікації з вати і вироби з ватних кульок. Вироби з вати – Снігуронька та інші новорічні прикраси.

З чого тільки не роблять вироби: з паперу та картону, пінопласту і пластикових пляшок, крупи і піску. А років 20 тому неможливо було уявити Новий рік без гірлянд і бурульок з вати. Створені своїми руками вироби з цього матеріалу прикрасять кімнату або виставку. З ним можуть працювати діти від 2-х років, що, звичайно, принесе їм радість творчості.

Поради початківцям

  • Для виготовлення виробів потрібна звичайна вата, яку можна купити в аптеці, клей ПВА. При створенні об’ємних виробів клей розводиться з водою в пропорції 1:3. Кожен шматочок вати мачає в суміш або її наносять на поверхню пензлем і приклеюють до основи. Якщо деталь пушится, потрібно додати ПВА.
  • Скачати ватну кульку можна змоченими в мильній воді руками.
  • При створенні багатошарової вироби, необхідно просушувати кожен шар. Важливо: не можна ставити сиру роботу на батарею або плиту, інакше вата зморщиться.
  • Для каркасів фігурок використовується дріт або папір і скотч.
  • Як пофарбувати вату? Для об’ємних виробів і аплікацій можна заздалегідь розмалювати деталі аквареллю, гуашшю, розведеними в теплій воді. На фігурки найчастіше фарбу наносять після висихання вироби.
  • Для фіксації використовують лак для волосся.

Вироби з вати для маленьких дітей

Діти 2-5 років без труднощів впораються з аплікаціями і нескладними об’ємними фігурами. Вони особливо люблять працювати з ватою: адже це можливість попрацювати ручками в клеї та фарби. Так нехай же отримують задоволення від цього процесу!

Аплікації з вати

Для створення аплікацій потрібно щільний папір або картон, клей ПВА, фарби, пензлики, лак для волосся.

Нанести на папір простий малюнок: тваринку, пташку, хмара, квітка. Можна використовувати шаблон. Картинку змастити клеєм.

Приклеїти вату можна різними способами:

  • Шматочки вати розтягувати в сторони, додаючи обсяг. Приклеїти до малюнка.
  • З вати скачати кульки і заповнити ними контур. Виходять дуже гарні овечки, хмари, квіти.
  • Є більш складна техніка. Розтягнувши вату, вмочити в клейову, дати просохнути. Заготовки різних розмірів (вони схожі на пасма) приклеїти на картон, формуючи фігурку тварини, наприклад, кішки, собаки, лисиці. Якщо потрібно, можна пофарбувати.

Виріб можна прикрасити бантиками, намистинками, паєтками, шматочками тканини. Головне – фантазія. Всі закріпити лаком для волосся.

Ці та інші вироби з вати представлені на фото.