Вязання шкарпеток – приклади та покрокова інструкція як звязати шкарпетки своїми руками

Легка інструкція для початківців з вязання шкарпеток своїми руками. Детальний опис всіх етапів, а також найменших подробиць з фото і рекомендаціями.

Ручне в’язання шкарпеток вже давно перестало бути потребою. М’які і теплі шкарпетки легко можна купити практично в будь-якому магазині одягу. Однак надіти зимовим морозним вечором шкарпетки, пов’язані вручну набагато приємніше. Коли майстриня плете шкарпетки для когось із рідних, вона вкладає свою душу в кожну провязаную петельку, може бути тому hand-made-шкарпетки гріють краще покупних?

Якщо ви ніколи не в’язали шкарпетки, не лякайтеся довгого опису процесу. Воно таке яскраве для того, щоб ваші шкарпетки вийшли з першого разу.

Вибираємо пряжу

В’язання шкарпеток для початківців починається з вибору правильної пряжі. Оскільки шкарпетки будуть постійно тертися об підлогу, нитка повинна бути дуже міцною. Саме тому для в’язання шкарпеток краще вибирати не чисту шерсть, а змішаної пряжу.

Ідеальна нитка повинна складатися з вовни і акрилу. Щоб зміцнити саму уразливу частину носка – п’яту, деякі майстрині додають при вывязывании до звичайної пряжі катушечную міцну нитку.

Вибравши пряжу, обов’язково зв’яжіть з неї зразок. Зразок треба випрати і відпарити. Так ви зможете порахувати, скільки потрібно набрати петель, щоб після прання готовий виріб підійшов вам за розміром. Для вив’язування гумки потрібно набрати кількість петель, кратне чотирьом.

Крім пряжі вам знадобляться шкарпеткові спиці, вони продаються в наборах по 5 штук.

Майстер-клас з в’язання простих шкарпеток

В’язання шкарпеток спицями завжди починають з набору петель. Якщо на упаковці вашої пряжі зазначено (150 м-100 гр), можете набирати 32 петлі для дитячих шкарпеток, 40 петель для жіночих і 48 для чоловічих. Чим товще пряжа, тим менше петель потрібно набирати.

Розподіліть петлі рівними частинами 4 спицях. Зімкніть коло одним із способів. Далі в’яжіть гумку 1 на 1 або 2 на 2 від верхнього краю носка до початку підйому ноги.

Закінчивши гумку, потрібно провязать 8-10 рядів платочної в’язкою. Це потрібно щоб на підйомі стопи шкарпетки не з’їжджали вниз.

Переходите до створення рівною п’яти. Для цього петлі на двох спицях, які будуть перебувати на верхній частині ноги, треба залишити без змін. В’язання прямими і зворотними рядами потрібно продовжити тільки на двох спицях.

Не забувайте знімати спочатку і провязивать в кінці ряду кромочні петлі. В процесі в’язання прикладайте майбутній носок до п’яти, щоб зрозуміти, скільки рядів потрібно провязать.

Петлі п’яти потрібно розділити на три частини, дві рівні бічні і центральну, переведіть їх на три спиці.

Продовжуйте в’язання лицьовій гладдю, але в кожному ряду останню петлю на першій спиці провязывайте разом з першою петлею на середній спиці. Разом провязывайте останню петлю на середній спиці і першу на останній спиці. В’язання продовжуйте до тих пір, поки на спицях не залишаться тільки петлі центрального ряду.

З кромок петель п’яти потрібно набрати з кожного боку стільки петель, скільки ви зменшили на попередньому етапі.

Треба розподілити петлі знову на 4 спицях і в’язати лицьовими петлями по колу до початку мізинця.

Далі потрібно робити убавки – провязивать разом останню петлю на першій спиці з першого на другий спиці і останню на третій з першої на четвертій спиці. Коли на спицях залишиться 4 петлі, закрийте в’язання.

Якщо якийсь з етапів буде вам незрозумілий, подивіться в інтернеті відео в’язання шкарпеток, щоб засвоїти, як виконується той чи інший прийом.