Вязання шапок – проста інструкція як звязати красиву шапку спицями та гачком

Покрокова інструкція, як виконати вязання шапки своїми руками. Великий вибір сучасних ідей на фото з описом для початківців майстринь.

Початківці рукодільниці зазвичай починають своє знайомство з технікою в’язання на спицях з шарфів. Другим за рахунком виробом часто є шапка. В’язати її досить легко, а от моделей і візерунків для шапок можна знайти набагато більше, ніж для простих шарфиків.

Шапки можуть в’язатися з абсолютно різному принципом. Найчастіше в’язання жіночих шапок здійснюється від низу виробу до верхівки. Існують також безшовні варіанти, варіанти, пов’язані від скроні до скроні або по косій. Спосіб в’язання залежить від обраного візерунка.

Сучасні в’язані шапки відрізняються своєю різноманітністю. Залежно від верхнього одягу, з якої буде носитися головний убір, в’яжуть просту шапку-біні, чалму, в’язаний капюшон або шапку-звірятко.

Матеріали

Для того, щоб зв’язати модну шапку, знадобиться придбати пряжу і кругові спиці. Деякі моделі шапок можна зв’язати і на прямих спицях, але тоді виріб не вийде приміряти в процесі в’язання.

Навіть якщо ви використовуєте готову схему в’язання шапки, обов’язково зв’яжіть зразок. Це дозволить вирахувати потрібну кількість петель. Наберіть на спиці 20 петель і зв’яжіть обраним узором квадрат.

Готовий зразок акуратно виперіть, висушіть і отпарьте. Тепер можна порахувати, скільки петель візерунка уміщається в одному сантиметрі вироби і помножити отриману цифру на обсяг вашої голови в сантиметрах.

Шапка для початківців

Якщо ви ніколи не в’язали шапок, радимо почати свій досвід з класичної шапки, пов’язаної гумкою. Така шапка може в’язатися як з відворотом, так і без.

  • Підрахувавши кількість петель, наберіть їх на кругові спиці, замкніть в’язання в коло (для цього перекажіть останню петлю на першу спицю і провяжите її разом з першою петлею в’язання);
  • Далі в’яжіть гумкою 1 на 1 або 2 на 2 до верхньої частини вуха;
  • Тепер потрібно почати робити убавки. Для цього в кожному другому ряду робіть 4 убавки (дві петлі разом лицьовою, розподіліть убавки рівномірно по всій ширині в’язання);
  • Коли в’язання досягне висоти 5 см від верхнього краю вуха, почніть робити убавки в кожному ряду до тих пір, поки на спицях не залишиться 4 петлі;
  • обріжте Нитку, залишивши 5 см;
  • Всуньте її край в голку і протягніть через що залишилися петлі, затягніть;
  • Протягніть нитку через кілька довільно вибраних петель і обріжте, так ви заховаєте нитку.

Освоївши базову техніку, можна пробувати свої сили в шапках з візерунками.