Вязання гумки – схеми і варіанти вязання різних видів гумок своїми руками

Майстер-клас з вязання гумки своїми руками. Великий вибір ідей для вязання будь-якої складності, багато фото, а також інструкція з фото і описом всіх етапів від А до Я.

В’язання спицями одне з найбільш захоплюючих занять. З чого ж розпочати вивчення цього хобі. Якщо Ви вже навчилися набирати простий край і освоїли лицьову і виворітну петлі, то можна почати в’язання найпростіших візерунків, наприклад, різноманітних гумок.

найпростіше, що можна зв’язати – це гумка. На відміну від лицьової гладі, вироби пов’язані навіть простий гумкою один до одного, виглядають більш об’ємними і не згортаються по краях. При зшиванні малюнок цих простих візерунків приховує шви. Все це дає переваги для в’язання більш складних і цікавих речей.

Схема в’язання гумок досить проста. У більшості випадків вона зводиться до послідовного в’язання виворітних і лицьових петель в певному порядку, наприклад три до одного, два до двох і т. д. Однак є більш складні варіанти, які роблять трикотаж фактурним або ажурним.

Види гумок

Для більшості трикотажних виробів потрібно акуратний і структурований образ. Вона повинна добре сидіти, не змінювати форму і бути зручною для носіння. В’язання гумки спицями здатне забезпечити всі ці характеристики. Розглянемо декілька цікавих варіантів звичного візерунка.

Об’ємна гумка спицями

Для додання в’язаної трикотажу обсягу незамінним варіантом буде об’ємна гумка. Особливо хороша вона для пухнастої пряжі, наприклад, мохеру.

Перший ряд в’яжеться за схемою один до одного. А далі все лицьові петлі простягаються в отвір петель знизу. Витрата пряжі на такий візерунок збільшується в 2 рази, у порівнянні з простою гумкою, зате полотно виходить більш щільним.