Прищики на голові у волоссі у дорослого. Причини і лікування. Які засоби застосовувати

Прищики на голові у волоссі у дорослої людини можуть з’являтися в силу негативного впливу навколишнього середовища або з-за порушень в роботі організму. При цьому прищі на голові вимагають лікування не менше, ніж на обличчі. Тут допоможуть спеціальні засоби і народні рецепти.

Основні причини виникнення прищів в волоссі

Виникнення запалень у волосяній частині голови може бути спровоковане внутрішніми порушеннями організму або зовнішніми несприятливими факторами. При цьому не завжди можна самостійно визначити причину розглянутої проблеми, тому рекомендується пройти медичне обстеження.

Збої в роботі організму, що призводять до виникнення прищів

Основною причиною появи прищиків на голові у волоссі у дорослої людини є порушення балансу гормонів.

У жінок такі збої можуть спостерігатися в період менструального циклу, при зменшенні або збільшенні гормонів, що провокують появу прищів. Мова йде про дигидротестостероне, тестостерон і эстрадиоле, зміна кількості яких можна виявити тільки в лабораторних умовах.

Серед інших причин, що викликають появу прищів на голові, варто відзначити наступні:

  • Активна діяльність сальних залоз, коли вони не справляються з виділеним салом і починають забиватися і запалюватися. Загострюється ситуація тим, що шкіра під волоссям не дихає, сприяючи поширенню прищів.
  • Порушення діяльності надниркових залоз, нерідко після сильних стресів, призводить до дисбалансу гормонів, що і викликає запалення волосяної частини голови.
  • Полікістоз яєчників викликає запалення, так як організм починає працювати на повну потужність, провокуючи вироблення зайвого сала.
  • Бактеріальні інфекції, викликані зниженням імунної системи, супроводжуються шкірними запаленнями.
  • Недолік вітамінів в організмі, особливо А і Є.
  • Невралгічні розлади, що супроводжуються депресією, стресом.
  • Гіперактивність сальних залоз — одна з основних причин появи прищів

    Цікавий факт! Сальні залози знаходяться в сполучної тканини – в дермі, велика їх частина розташована на обличчі та голові. Тому запальні елементи найчастіше утворюються в цих зонах.