невибагливий, то специфіка догляду за ним дуже проста. Стеж за вологістю, уникай морозів і обовязково відразу підбери постійне місце, тому що квітка важко переносить пересадки. Температура

Ранункулюс любить тепло. Для проростання він віддає перевагу температурі близько +17 градусів, для життя – до +25. Бульби можна зберігати та транспортувати за температури близько +7 градусів.

Температура

Освітлення

При всьому буянні фарб ранункулюс віддає перевагу півтіні. Саме на такій ділянці рослина найшвидше розростається і рясно цвіте. І обов’язково уникай протягів та холодного вітру.

Освітлення

Полив

У бульб ранункулюса висока схильність до гниття, тому категорично їх не можна заливати. Полив має бути регулярним, а в спеку – до кількох разів на тиждень. Але дуже помірним, і лише в розпушений ґрунт.

Полив

Грунт

Вибирай живильний родючий ґрунт, переважно – з нейтральною кислотністю. Добре підходять суглинки, але внеси трохи компосту та піску перед посадкою. І добре розпушили ґрунт, щоб у ньому не застоювалася вода.

Грунт

Добрива та підживлення

При посадці додай у ґрунт трохи калійних добрив, щоб ранункулюси почали раніше і рясніше формувати бутони. Надалі можна просто користуватися комплексними сумішами для квітучих садових рослин раз на 2-3 тижні.

Добрива та підживлення

Обрізка

Ранункулюс не потрібно формувати чи обрізати для краси, тому що він і сам акуратно розростається. Але важливо якнайшвидше видалити відцвілі бутони і самі квітконоси. Можеш сміливо зрізати їх під корінь.

Обрізка

Зимівка

Ранункулюс не переживе навіть незначних морозів у відкритому ґрунті, тому після закінчення цвітіння бульби викопують. Кожен потрібно очистити, ненадовго замочити в марганцівці, обсушити і прибрати в паперові пакети. Їх можна зберігати в прохолодних приміщеннях і навіть в холодильнику, але головне, щоб температура не піднімалася вище +15 градусів.

Зимівка