Спатифіллум (60 фото) – види, догляд та вирощування

Спатифіллум (60 фото): види та особливості догляду

За не дуже милозвучною назвою «спатифіллум» ховається справжня зірка домашніх зелених куточків. Цю рослину неможливо переплутати з жодною іншою, адже у неї не тільки незвичайна велика квітка, але й дуже яскраве і ефектне характерне листя. Розглянемо його ближче!

Загальна інформація

Назва спатіфіллум, що насправді дуже говорить: вона утворена від двох слів – «покривало» та «лист». І складно описати ефектну квітку ще коротше і водночас ємно. Великі та жорсткі листові пластини овальної або ланцетної форми ростуть від самого кореня.

Спатифіллум – багаторічна квітуча рослина, яка навесні випускає маленьке суцвіття-початок на великому широкому «покривалі». Ще у дев’ятнадцятому столітті у народі його прозвали «жіночим щастям» і використовували як своєрідний оберіг. Вважалося, що його сильна енергетика здатна гасити будь-які конфлікти та розбрат у будинку.

Темно-зелене густе листя ефектно контрастує з білими квітами. При цьому у спатифіллуму дуже тонкий, легкий та м’який аромат. Декілька вазонів замінять повноцінну зелену розсаду і допоможуть перетворити кімнату, вдихнувши в неї життя. А ще це чудовий природний очищувач повітря, тому що фітонциди в його листі здатні пригнічувати навіть леткі хімічні речовини.

Спільна інформація - Спатіфіллум

Види спатифілуму

Незважаючи на зовнішню схожість різних сортів, спатіфіллум – досить великий рід, який поєднує майже півсотні різновидів. Частину з них можна зустріти у природі – у бразильських та колумбійських тропічних лісах. Деякі ж – виняткові декоративні та виведені спеціально для домашньої розсади.