Маргаритки (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Маргаритки (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Яскраві круглі квіточки, що трохи нагадують сплюснуті помпони – це маргаритки. Їх легко зустріти в садах та на міських клумбах, бо вони гарні, невибагливі та легко уживаються з різними сусідами. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Маргаритки відносяться до айстрових, і в дикій природі найчастіше зростають у середземноморських країнах. З давньогрецької їхня назва перекладається як «перлина», і це все тому, що дикі маргаритки – дрібні та білі.

Бутони розпускаються з першим сонячним промінням, і в деяких культурах ці квіти символізують початок нового дня. За своєю суттю це дрібна трав’яниста рослина з такою ж дрібною кореневою системою. На безлистому стеблі формується один бутон. Він розпускається у ніжну квітку з жовтою серединкою.

Маргаритки багаторічники, але поступово кущі розростаються і гірше цвітуть. Щоб зберегти декоративність, їх потрібно періодично омолоджувати та розсаджувати. Також маргаритки активно використовують у народній медицині, а ще роблять із них чаї та трав’яні суміші.

Загальна інформація

Види маргариток

Існує десятки сортів маргариток, включаючи прості, напівмахрові та махрові. І щороку селекціонери виводять все нові та нові з них. Але їх можна розділити на такі основні категорії!

Однорічні маргаритки

Вони стануть чудовою сезонною прикрасою тераси, альтанки або балкону. Головна перевага в тому, що не треба турбуватися про зимівлю клумби. Квітки переважно білі або рожеві.

Однорічні маргаритки

Багатолітні маргаритки

Це більші декоративні сорти, які зимують у відкритому грунті. Вони виростають в середньому до 15 см і відрізняються зубчастим ворсистим листям. Клумба з маргариток може безперервно цвісти з травня до листопада.

Багатолітні маргаритки