Як зробити коптильню холодного копчення: креслення, схеми, конструкції та особливості застосування

Покрокова інструкція, як зробити функціональну коптильню холодного копчення своїми руками. Фото, схеми, креслення, розміри і проектування в домашніх умовах.

Вміння коптити холодним димом відкриває цілий світ смакових можливостей. Однак необхідно знати, що холодне копчення вимагає точності та обережності. Є кілька реальних ризиків для здоров’я. Гарна новина полягає в тому, що ці ризики можна знизити при правильному налаштуванні і експертних знаннях. Крім цього, можна вивчити фото коптильні холодного копчення і зробити її самостійно.

Холодне копчення

Процес, який при використанні в поєднанні з консервуючою ефектом від диму зберігає м’ясо і додає йому характерний димний аромат. М’ясо можна коптити холодним копченням. Продукти холодного копчення може зберігатися місяць без охолодження в холодильнику.

Процес холодного копчення м’яса

Послідовність певних дій виглядає наступним чином:

  1. М’ясо проходить процес в’ялення для вилучення вологи і пригнічення росту бактерій.
  2. В’ялене м’ясо піддається впливу диму, що надає йому характерний димний аромат. Копчення м’яса займає час, від декількох годин до декількох днів, залежно від продукту.

Хитрість полягає в тому, щоб залишати їжу над димом без особливого нагріву. Їжа повинна знаходитися при копченні при температурі нижче 30°C. Зазвичай це досягається шляхом зберігання продуктів в неопалюваній камері, в той час як з іншої камери закачується дим.

Холодне копчення має давню історію. У західній культурі ферми часто включали «коптильню»; існувало спеціальне приміщення для копчення і зберігання м’яса.

Які види їжі краще всього підходять для холодного копчення

Копчений лосось – це перше, що приходить на розум, коли ми думаємо про їжу холодного копчення. Але насправді існує широкий спектр продуктів, які можуть бути використані для холодного копчення, такі як сир, наприклад.

Для тих, хто ніколи раніше не пробував здійснювати холодне копчення в домашніх коптильнях, варто почати з продуктів з низьким ризиком, таких як сир. Це дозволить навчитися застосовувати техніку, не турбуючись про ризики і безпеки.

Деякі інші продукти, які можуть бути використані для холодного копчення і нести більш низький ризик для здоров’я:

  • тофу,
  • горіхи,
  • овочі,
  • яйце,
  • оливкова олія,
  • часник;
  • сир.

М’ясо, таке як бекон, приготоване перед подачею на стіл, також володіє низьким ризиком. Холодне копчення допомагає вбити будь-яку цвіль, яка могла б зрости.

Ковбаса і риба (наприклад, копчений лосось) є найпопулярнішими варіантами продуктів для холодного копчення. Однак вони несуть більш високий ризик, ніж інші види м’яса, оскільки забезпечують правильні умови для зростання ботулізму, якщо з ними не звертатися належним чином.