Кращі сорти винограду – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти винограду: фото, назви та описи (каталог)

Виноград – не найпримхливіша культура, і його досить легко виростити. Секрет у тому, щоб правильно підібрати сорт з урахуванням особливостей місцевості, ґрунту та погоди. Саме для цього ми зібрали добірку найкращих сортів винограду з назвами, описами та фото!

Ранні сорти винограду

Ранні сорти дозрівають від 115 до 125 днів, у середині серпня. Але є дуже ранні та надранні – від 95 днів і з кінця липня відповідно.

Айсар

Сильнорослий білий виноград з акуратними овальними ягодами та великими гарними гронами. Вони мають правильну конічну форму, і важать вони близько 600 г.

Айсар - Ранні сорти винограду

Захоплення

Ріслий білий гібрид з важкими гронами до 800 р. Відомі випадки, коли один грон Захоплення важило 2 кг. Підходить для оформлення альтанок та аркового озеленення.

Захоплення - Ранні сорти винограду

Азалія

Рожевий виноград з великими витягнутими ягодами по 10-14 г кожна. Вони зібрані в пухкі грона вагою до 1-1,2 кг на короткій ніжці.

Азалія - ​​Ранні сорти винограду

Атос

Середньорослі кущі густо покриті гронами по 700 г такої ж середньої густини. Це смачний чорний виноград, який може висіти на лозі до місяця без шкоди для якості.

Атос - Ранні сорти винограду

Зілга

Універсальний латвійський сорт чорного винограду, який підходить і для їжі, і для вина, і для озеленення альтанок. Пензлі великі, але не дуже важкі, з округлими ягодами по 4-4,5 г.

Зілга - Ранні сорти винограду

Виноград середнього терміну дозрівання

Середні сорти зріють на початку вересня – через 130-135 днів. Іноді окремо розглядають ранньо-середні та середньопізні сорти – від 125 до 145 днів.

Дамські пальчики

Старовинний сорт, який прийшов до нас із Середньої Азії і став дуже популярним. Великі витягнуті ягоди блідо-зеленого кольору начебто покриті матовим нальотом.

Дамські пальчики - Сорти винограду середнього терміну дозрівання