Кращі сорти винограду – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти винограду: фото, назви та описи (каталог)

Виноград – не найпримхливіша культура, і його досить легко виростити. Секрет у тому, щоб правильно підібрати сорт з урахуванням особливостей місцевості, ґрунту та погоди. Саме для цього ми зібрали добірку найкращих сортів винограду з назвами, описами та фото!

Ранні сорти винограду

Ранні сорти дозрівають від 115 до 125 днів, у середині серпня. Але є дуже ранні та надранні – від 95 днів і з кінця липня відповідно.

Айсар

Сильнорослий білий виноград з акуратними овальними ягодами та великими гарними гронами. Вони мають правильну конічну форму, і важать вони близько 600 г.

Айсар - Ранні сорти винограду

Захоплення

Ріслий білий гібрид з важкими гронами до 800 р. Відомі випадки, коли один грон Захоплення важило 2 кг. Підходить для оформлення альтанок та аркового озеленення.

Захоплення - Ранні сорти винограду

Азалія

Рожевий виноград з великими витягнутими ягодами по 10-14 г кожна. Вони зібрані в пухкі грона вагою до 1-1,2 кг на короткій ніжці.

Азалія - ​​Ранні сорти винограду

Атос

Середньорослі кущі густо покриті гронами по 700 г такої ж середньої густини. Це смачний чорний виноград, який може висіти на лозі до місяця без шкоди для якості.

Атос - Ранні сорти винограду

Зілга

Універсальний латвійський сорт чорного винограду, який підходить і для їжі, і для вина, і для озеленення альтанок. Пензлі великі, але не дуже важкі, з округлими ягодами по 4-4,5 г.

Зілга - Ранні сорти винограду

Виноград середнього терміну дозрівання

Середні сорти зріють на початку вересня – через 130-135 днів. Іноді окремо розглядають ранньо-середні та середньопізні сорти – від 125 до 145 днів.

Дамські пальчики

Старовинний сорт, який прийшов до нас із Середньої Азії і став дуже популярним. Великі витягнуті ягоди блідо-зеленого кольору начебто покриті матовим нальотом.

Дамські пальчики - Сорти винограду середнього терміну дозрівання

Ризамат

Відмінний східний сорт для виготовлення родзинок. Великі ягоди з щільною м’якоттю та тонкою шкіркою незвичайно пофарбовані – одна сторона зазвичай яскравіша.

Ризамат - Сорти винограду середнього терміну дозрівання

Аліготе

Слабошала лоза вкрита невеликими, але дуже щільними гронами з маленьких жовто-зелених ягід. Вони дуже солодкі та ніжні, а сам сорт дуже врожайний, незважаючи на тонкі пагони.

Аліготе - Сорта винограду середнього терміну дозрівання

Вірменія

Сильноросла лоза обростає великими темними ягодами, що формою нагадують яйце.Вони чудово переносять транспортування та відрізняються гарною лежкістю – до 5-6 місяців.

Вірменія - Сорти винограду середнього терміну дозрівання

Галан

Високоврожайний сорт винограду з крупними ягодами, соковитою м’якоттю, товстою шкіркою і красивим жовтуватим відливом. Великі грона середньої щільності чудово переносять транспортування.

Галан - Сорти винограду середнього терміну дозрівання

Пізні сорти винограду

Пізні сорти дозрівають від 145 днів і більше, наприкінці вересня до середини жовтня.

Тайфі

Дивовижний рожевий виноград, який довго культивували в Узбекистані. Великі довгасті ягоди відливають фіолетовим кольором і ніби злегка хрусткі – за рахунок товстої шкірки.

Тайфі - Пізні сорти винограду

Ред Глоуб

Столовий виноград родом із Каліфорнії, який одразу виділяється великими червоними ягодами. У них дуже соковита, м’ясиста і дуже смачна м’якоть із помірною насолодою.

Ред Глоуб - Пізні сорти винограду

Дачний

Класичний виноград із Молдови з великими гронами на кущі, що інтенсивно росте. Ягоди великі, насиченого фіолетового кольору з легким чорносливовим післясмаком.

Дачний - Пізні сорти винограду

Молдова

Найпопулярніший сорт із Молдови з конічними кистями до 400 г вагою. Солодкі ягоди з легкою кислинкою покриті щільним восковим нальотом поверх фіолетової шкірки.

Молдова - Пізні сорти винограду

Анюта

Сорт примітний великими та високим гронами вагою до 1,5 кг. Ягоди дуже великі та м’ясисті, і одна штука може сама по собі важити до 20 г.

Анюта - Пізні сорти винограду

Винні сорти винограду

Сорти, з яких роблять вина, часто відрізняються від тих, які використовують у їжу.Вони цінують зовсім інші якості.

Мускат безсарабський

Дуже високоврожайний білий сорт із середнім терміном дозрівання. Він стійкий до більшості грибкових та гнильних захворювань. Підходить також для виробництва ігристих вин.

Мускат бессарабський - Винні сорти винограду

Ізабелла

Ще один класичний сорт із гарними чорно-фіолетовими ягодами, покритим сизим нальотом. Кисло-солодкий виноград має виражений ягідний присмак – суничний або чорномородиновий.

Ізабелла - Винні сорти винограду

Віктор

Урожайний білий сорт із подовженими ягодами – високий, зимостійкий і добре зріє. Він не боїться грибка, і вина з нього за якістю не поступаються європейським.

Віктор - Винні сорти винограду

Мерло

Французький сорт із округлими кистями середнього розміру та такими ж середніми округлими ягодами. З цікавих особливостей – прозорий сік та легкий ялівцевий присмак.

Мерло - Винні сорти винограду

Кристал

Урожайний угорський сорт із вузькими гронами та дрібними овальними ягодами білого кольору. Кристал однаковий для вирощування на Півночі та на Півдні.

Кристалл - Винні сорти винограду

Сорти винограду без кісточок

Виноград без кісточок – ідеальний, щоб просто насолоджуватися смаком і ні про що не думати.

Кішміш

Найпопулярніший безнасінний сорт, який знають у всьому світі, хоч і називають по-різному. Дрібні жовто-зелені ягоди з товстою шкіркою дуже солодкі до смаку.

Кішміш - Сорти винограду без кісточок

Кеша

Ранній сорт із щільними кистями із округлих ягід середнього розміру. Вони дуже соковиті та ніжні, з м’якою шкіркою та красивим, злегка медовим відтінком.

Кеша - Сорти винограду без кісточок

Крімсон Сідлісс

Порівняно молодий каліфорнійський сорт винограду, якому трохи більше 30 років. Кисло-солодкі ягоди не надто великі і з тонкою шкіркою. Сорт добре підходить для промислового вирощування.

Крімсон Сідлісс - Сорти винограду без кісточок

Променевий

Розлий середньостиглий сорт із дрібними подовженими ягодами рожевого кольору. Вони м’ясисті, соковиті, універсальні у застосуванні та з вираженим мускатним ароматом.

Променистий - Сорти винограду без кісточок

Біле полум’я

Величезні грона можуть зростати до 2,3 кг, причому це ранньостиглий сорт. Ягоди досить великі, з щільною шкіркою і легким квітковим присмаком. Але Біле полум’я погано переносить транспортування.

Біле полум'я - Сорти винограду без кісточок

Найкращі сорти винограду для Підмосков’я

Тут досить стабільні погодні умови та помірний клімат, але все одно потрібно враховувати літні дощі та заморозки.

Лора

Чудовий універсальний сорт, який може рости майже всюди. У нього досить великі зелені ягоди в пухких гронах середнього розміру.

Лора - Найкращі сорти винограду для Підмосков'я

Надія Аксайська

Сорт нагадує Аркадію, але, на відміну від нього, росте у Підмосков’ї у відкритому ґрунті. Гарні грона з великими ягодами стійкі до хвороб.

Надія Аксайська - Найкращі сорти винограду для Підмосков'я

Вікторія

За високої вологості ягоди Вікторії можуть тріскатися, але у Підмосков’ї такої проблеми зазвичай немає. Зате виноград дуже гарний, а стійкість до хвороб та захворювань висока.

Вікторія - Найкращі сорти винограду для Підмосков'я

Супер Екстра

Сорт повністю відповідає своїй назві. У нього дуже великі ягоди та ранній термін дозрівання – у поєднанні цих властивостей Супер Екстра абсолютний лідер.

Супер Екстра - Найкращі сорти винограду для Підмосков'я

Альошенькін

Сорт не надто стійкий до захворювань, але це окупається якістю ягід. Вони великі, солодкі та соковиті, а після дозрівання продовжують набирати цукор на лозі.

Альошенькін - Кращі сорти винограду для Підмосков'я

Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Специфіка цього регіону – хронічний брак сонячних днів та висока вологість.

Спулга

Кругі бордові ягоди нагадують вишню, а після смаку віддають суницею. Це латвійський сорт, який легко переносить заморозки та дає багатий урожай.

Спулга - Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Амурський

Міцна лоза густо вкрита пухкими гронами і може витягнутися до 30 м. Сорт легко переносить обрізку, невибагливий до складу ґрунту і майже не боїться шкідників.

Амурський - Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Білі перли

Солодкий та ароматний виноград у Ленінградській області плодоносить до кінця літа. Круглі білі ягоди сповна виправдовують назву сорту та зібрані у тугі грона.

Білі перли - Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Фіолетовий ранній

Невибагливий та універсальний сорт, який використовують і для столових потреб, і для виноробства. Ягоди насиченого фіолетового кольору не надто великі і зібрані в компактні грона.

Фіолетовий ранній - Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Соляріс

Цікавий німецький сорт рано дозріває та дає гарні круглі плоди з високим вмістом цукру. Він стійкий до одіуму та мілдью, але боїться ос.

Соляріс - Найкращі сорти винограду для Ленінградської області

Найкращі сорти винограду для Сибіру

У Сибіру досить холодно, мало сонця і пізно тепліє – це не можна ігнорувати при виборі сортів.

Августин

Ранній рослий сорт з великими конічними гронами до 500 г. Великі білі ягоди відрізняються помірною цукристістю та високими смаковими якостями.

Августин - Найкращі сорти винограду для Сибіру

Зоря Півночі

Цікавий гібрид, у якому культурний виноград схрещений із диким амурським. Це морозостійкий та дуже цукристий сорт, який підходить для північних регіонів.

Зоря Півночі - Найкращі сорти винограду для Сибіру

Агат Донський

Великі чорні ягоди містять мало цукру та відрізняються спокійним, нейтральним смаком. У лози дуже висока визріваність та стійкість до морозів до -27 градусів.

Агат Донський - Найкращі сорти винограду для Сибіру

Брусків

Темний сорт із щільними гронами середнього розміру ідеальнийдля соків та червоних вин. А ще він дуже морозостійкий та витримує до -32 градусів.

Брускам - Найкращі сорти винограду для Сибіру

Платовський

Один із найкращих сортів для вирощування у складних умовах. Морозостійка лоза швидко відновлюється після заморозків. Білі ягоди середнього розміру на сонці рожевіють.

Платовський - Найкращі сорти винограду для Сибіру

Найкращі сорти винограду для Уралу

Раннє похолодання, лічені дні літа – ось стандартні для Уралу погодні умови.

Біле диво

Ідеальний сорт для північних регіонів із великими гронами, вага яких легко перевалює за 1,5 кг. Білі округлі ягоди дуже великі і можуть рости до 15 г кожна.

Біле диво - Найкращі сорти винограду для Уралу

Російський Конкорд

Столовий сорт, який перевершує більшість європейських за морозостійкістю.Лоза дуже сильна і висока, з рясним урожаєм, але вимагає хороших запилювачів.

Російський Конкорд - Найкращі сорти винограду для Уралу

Гарольд

Ранній сорт середнього розміру з ніжними мускатними ягодами великого розміру. Грона швидко визрівають, але можуть довго залишатися на кущі.

Гарольд - Найкращі сорти винограду для Уралу

Аврора Магарача

Морозостійкий сорт витримує до -24 градусів, не боїться гнилі та стійкий до філоксери та мілдью. Столовий виноград підходить для високоякісних соків.

Аврора Магарача - Найкращі сорти винограду для Уралу

Рошфор

Гарний сорт чорного винограду зі смачними округлими ягодами середнього розміру. Він стійкий до морозів до -25 градусів, оїдіуму, мілдью та інших типових хвороб.

Рошфор - Найкращі сорти винограду для Уралу