Квіти з гофрованого паперу: майстер-клас як виготовити паперові квіти

Проста інструкція з фотографіями і свіжими ідеями від майстринь, як зробити квіти піони з паперу своїми руками. Багато фото і нестандартних схем для створення виробів з паперу.

Мистецтво створення копій квітів з паперу народилося на Сході і нараховує багато століть. Потрапивши в середньовічну Японію, виготовлення паперових квітів, особливо півоній, набуло нового розвитку. Їх стали дарувати коханим жінкам замість живих квітів, як символ непорушності любові, адже на відміну від квітки з саду паперовий, вкритий спеціальним лаком, може зберігатися довгі роки.

Паперові квіти прикрашали вишуканою розписом, листя покривали каліграфією і визнаннями в любові, а в центрі квітки розміщували рідкісний смарагд або алмаз!

Пройшли століття, прекрасна традиція змінилася, паперові квіти частіше кладуть на могили в знак пам’яті і любові, а також прикрашають інтер’єри ресторанів та бутиків. Але і сьогодні паперові квіти доповнять своєю пишністю будь-яке свято, додадуть в атмосферу красу і вишуканість.

Виготовлення півоній — це відмінний спосіб розвинути тонку моторику дитини. Відомо, що роблячи руками тонку роботу, малюк розвиває не тільки точність рухів, але й у величезній мірі свій мозок, адже нервові закінчення на пальцях безпосередньо пов’язані з корою головного мозку!

Також це відмінний спосіб зайняти дитину, граючи, він учиться, як зробити квіти з гофрованого паперу. Треба тільки показати, як створити паперовий півонія і він з радістю кинеться повторювати.

Існують десятки моделей паперових півоній, достатньо подивитися в інтернеті фото піонів з гофрованого паперу. Їх складають з білого і кольорового паперу, прикрашають майстерною розписом для імітації справжнього квітки, використовуючи акварель або фломастери.

Часто паперові півонії покривають захисним лаком для додання вологостійкості, довговічності і переливу фарб на сонці. І головне, немає нічого складного в тому, щоб освоїти поетапне виготовлення півоній своїми руками.

Матеріали та інструменти для творчості

Гофрований папір для виготовлення квітів відрізняється від звичайного паперу особливою фактурою і структурою матеріалу. Вона тонка, зім’ятою в дрібні складки у вертикальному напрямку і може розтягуватися і стискатися по ширині, злегка пружинити.

Якщо узяти смужку паперу шириною в декілька сантиметрів, покласти її край довжиною 3-4 сантиметри на олівець, лінійку, притиснути пальцем зверху і кілька разів протягнути смужку між ними, то гофр зникне, а сам шматочок паперу стане злегка завиватися, як кучерик. Саме на це її властивості та побудовано створення копій квіток різних сортів.

Для початку, потрібно визначитися, в якій техніці буде виконуватися робота. Потрібно знайти в інтернеті види і способи виготовлення півоній, вибрати вподобані ідеї і шаблони, кольори і розміри. І звичайно, вибір треба почати з хорошою папери.

Зараз в магазинах флористики і декору величезний вибір такий паперу різних кольорів. Продається папір з переливчатыми квітами, металевим напиленням, імітацією під золото, срібло та інші матеріали. Зазвичай випускається в рулончиках 50-80 див і шириною 250 см завдовжки, ціною від 70 до 400 рублів.

Для творчих експериментів і тренувань вигідно взяти самої дешевої папери, вона схожа за механічними властивостями на дорогу. Завжди корисно мати резерв недорогий паперу для дослідів, адже треба набити руку, щоб стати майстром і творити шедеври.

Купити пластмасові або дерев’яні шпажки, вони також продаються у магазинах декору.

Мінімальний набір інструментів складається з великих та маленьких гострих прямих ножиць, манікюрних вигнутих ножиць, тонкої металевої лінійки для розмітки, з її допомогою зручно робити згин декількох шарів паперу.

стане в Нагоді в роботі різак для паперу, він дозволяє точно і рівно відрізати заготовку і робити це у кілька шарів одночасно. Може знадобитися безбарвний, прозорий клей, підійде офісний склеювальний олівець, а краще всього термопістолет з клеєм, він схоплюється практично миттєво.

Виготовлення піонів з гофрованого паперу

Ось покрокова інструкція, як зробити півонія найпростішим способом.

Покладіть на стіл шматок гофрованої рожевого паперу смужками гофра горизонтально. Виріжте смужку шириною 7 см і довжиною 14 див.

Багаторазово скласти смужку, щоб вийшла трубочка 2×7 див., сплющити її.

Ножицями закруглити одну частину заготовки, зрізуючи шари паперу від середини 3,5 см. до кінця. Повинен вийти закруглений кінець з одного боку складеної папери. Розгорнути папір, вийде смужка з напівкруглими віночками з одного боку. Це будуть пелюстки майбутнього півонії.

Ножицями підкрутити пелюстки, кожен окремо, проводячи їх із зусиллям між пальцем і тупою стороною леза. Пелюстки мають стати плоскими, без гофрування і злегка закрученими. Пальцями розтягнути пелюстки по ширині. Обережно, не порвіть папір!

Заготовити багато прямокутників 2 см. та шириною 7 див. довжиною, напрямок гофра повинно йти по довгій стороні. Це будуть пелюстки півонії. Також вирізати заготовки 3 см. та шириною 7 см завдовжки. Це будуть великі пелюстки.

Скласти кожен аркуш навпіл по довжині і вирізати половину пелюстки. Після розгортання вийде гарний пелюстка.

Розпрямити гофр на пелюстках, як описано у пункті 6, розтягнути по ширині і злегка підкрутити ножицями.

Нанести на самий край довгої сторони мульти-пелюстки, який зробили в п. 5 клей з термопістолети і швидко намотати його на край дерев’яною або пластиковою шпажки. Злегка розпушити край внутрішньої частини квітки.

Тепер потрібно додати бічні пелюстки. Беремо пелюстки 2×7 см і приклеїти їх зовні бутона. Те ж саме зробити з великими пелюстками 3×7 див. Повинен вийти гарний бутон.

Залишилося виготовити листя. Взяти шматок зеленої гофрованого паперу, і вирізати прямокутники 3 см. та шириною 7 см завдовжки по кількості майбутніх листочків.

Повторити пункти 3-7, але край листа не округляти як у пелюстки, а зробити гострим. Гострі краї листя скрутити в щільну невеличку трубочку.

Розпрямите гофр всередині листочка пальцями, розтягніть його так, щоб він набув увігнуту форму. З допомогою термопістолети приклейте листя на паличку-стебло нижче бутона.

Вирізати тонку смужку паперу зеленого кольору для обклеювання ніжки квітки. Намазуючи клеєм смужку з пістолета, щільно намотайте її на дерев’яну паличку. Вітаємо, квітка піона готовий!

Як можна поліпшити квітка? При купівлі паперу підберіть сорти рожевого та зеленого кольорів, але різних відтінків. Це пожвавить вигляд квітки і додасть йому чарівності.

Фото піонів з гофрованого паперу