Зірочки з паперу своїми руками поетапно: докладна інструкція як зробити обємну зірку

Покрокова інструкція, як зробити красиву і незвичайну зірочку з паперу. Фото готових варіантів виробів, а також майстер-клас для дітей будь-якого віку.

Зірочки з паперу — одна з різновидів орігамі, японського мистецтва складання паперових фігурок. Мистецтво орігамі народилося в Стародавньому Китаї, де в 105 році н. е. придворним євнухом Цай Лун була винайдена папір. Але своїх висот воно досягло в середньовічній Японії. У давнину вони використовувалися в релігійних церемоніях, як витончене мистецтво для знаті, поряд з малюванням та поезією.

Сьогодні паперові зірочки відмінно підійдуть для прикраси свята новорічної ялинки, занять з дітьми. Найкращий спосіб зайняти нудьгуючого або капризничающего дитини — почати на його очах майструвати цю чарівну іграшку. Він не тільки миттєво перестане плакати, але і активно долучиться до захоплюючій грі.

Незважаючи на те, що зірочки одні з найпростіших фігурок, існують десятки їх різновидів, досить пошукати в інтернеті фото зірочок з паперу. Їх складають з білого, кольорового паперу, набору різних кольорів, розфарбовують красивими візерунками аквареллю або фломастерами. Готові вироби лакують прозорим лаком для додання вологостійкості і красивого глянцю.

Матеріали та інструменти для роботи

Треба пошукати ідеї та шаблони зірочок з паперу, вибрати вподобані моделі, розміри, розмальовку. В першу чергу, потрібна хороша папір. Для перших експериментів можна взяти те, що є під рукою, хоча б сторінку з блокнота, краще аркуш формату А4 для принтера.

У будь-якому випадку корисно мати запас дешевого матеріалу для тренувань і експериментів, так як з першого разу рідко у кого виходить, потрібно набити руку.

Треба продумати колір і розмальовку зірочок. Найкраще пройтися по інтернет-магазинам з пошуковим запитом «папір для орігамі», зустрічається її японська назва «камі», в перекладі «папір». Вона зазвичай нарізана на стандартні аркуші квадратної форми.

Вибір величезний, від наборів одноколірної односторонньо пофарбованої паперу до двосторонньої з красивими різнобарвними візерунками. Як мінімум, потрібні великі і маленькі гострі прямі ножиці, манікюрні ножиці вигнуті, шкільна лінійка, бажано з тонкої металевої стрічки, на ній буде зручно робити лінії згину.

Якщо передбачається масове виробництво, дуже стане в нагоді різак для паперу, він значно прискорить точну нарізку заготовок. Для складних зірочок та інших фігурок орігамі може знадобитися безбарвний, прозорий клей, підійде офісний склеювальний олівець.