Кане-корсо – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Кане-корсо: опис породи, характер і догляд (60 фото)

Кане-корсо – собака для гладіаторських боїв та одна з найдавніших порід у світі. Сильні та витривалі захисники, надійні робітники і вірні сторожі – все це кане-корсо. У наших широтах дивовижна порода поки не така відома, але поступово стає все популярнішою. Тож розповідаємо про її особливості та специфіку догляду!

Загальний опис породи

Кане-корсо або кане-корсо італіо – один із найдавніших представників молосів. Ким вони тільки не були – охоронцями, мисливцями, пастухами, няньками та військовими товаришами. Про хоробрість та відвагу цих псів на батьківщині складали легенди. Термін життя – до 12 років.

Загальний опис породи - Кане-корсо

Історія походження

Історія неосяжна, адже це справді нащадки псів гладіаторів. Існує версія, що перші представники породи з’явилися у першому тисячолітті до нашої ери. Вони супроводжували правителів у військові походи.

Після Другої світової порода майже зникла з лиця землі. Але італійський біолог Ніццолі взявся за її екстрене порятунок і доклав колосальних зусиль для їхнього розмноження.Чинний стандарт сформувався набагато пізніше – у 90-х.

Історія походження - Кане-корсо

Кане-корсо: стандарт породи

Дорослий собака може важити до 50 кг і виростає до 68 см, хоч історія і знає куди більших особин. Тіло кане-корсо потужне і м’язове, але при цьому елегантне і гармонійне. Лапи дуже розвинені, з сильними плечима та міцними ногами.

Голова квадратна, з укороченою мордою та висячими вухами – досить поширена картина для молосів. Темні очі широко поставлені, а шерсть зовсім коротка, але дуже густа. Найчастіше зустрічаються чорні особини, але допустимо руде або тигрове забарвлення з темною маскою на морді.

Кане-корсо - стандарт породи

Характер кане-корсо

Незважаючи на страшний зовнішній вигляд, італійські гіганти абсолютно неагресивні, але справді недолюблюють чужинців. Думка про те, що такий масивний собака – лінивий і апатичний, теж докорінно помилковий – вони швидкі та енергійні.

Особливості та темперамент

Кане-корсо легко вливається в сім’ю і стає її повноцінним членом. Виховані собаки дуже врівноважені та виявляють агресію лише для захисту близьких чи території.Люблячим господарям величезний пес дозволяє майже все, що завгодно.

Особливості та темперамент - Характер кане-корсо

Ставлення до господаря

Кані-корсо потребують сильного та вольового власника. Інакше вихованець з характером ніколи не визнає ватажка і погано буде слухатися. Зверни увагу, що собаки не терплять грубого та неповажного ставлення.

Ставлення до господаря - Характер кане-корсо

Ставлення до дітей

Дивно, але норовливі кане-корсо перетворюються на дбайливих і нескінченно терплячих няньок. Завдяки тому, що собака масивна, дитина навряд чи зможе їй серйозно нашкодити. А вона, у свою чергу, охоронятиме малюка і не дозволить собі жодного необережного руху.

Ставлення до дітей - Характер кане-корсо

Відносини з іншими тваринами

Щоб кане-корсо нормально вживалися з іншими псами, їх треба соціалізувати та привчати з перших місяців. Дорослий пес не зазнає конкуренції і буде роздратований.А ось з дрібними тваринами вони уживаються значно охочіше і не кривдять слабких.

Відносини з іншими тваринами - Характер кане-корсо

Догляд за кане-корсо

Дорослі собаки майже не пахнуть і не линяють – дуже безпроблемний велетень. Хіба іноді зустрічається підвищене слиновиділення, але це властиво майже всім молосам.

Умови утримання

Незважаючи на значні розміри, вдома кане-корсо не потрібно надто багато простору – вони вважають за краще активувати на прогулянках. Це одна з небагатьох великих порід, яким справді добре у маленькій міській квартирі. Собака дуже волелюбний, тому не зможе жити у дворі на ланцюгу.

Умови утримання - Догляд за кане-корсо

Гігієна

Раз на кілька днів кане-корсо вичісують масажною щіткою, щоб прибрати надлишки вовни та розігнати кров. Купати їх краще якомога рідше – миючі засоби шкідливі для їхньої шкіри. Кілька разів на тиждень чисти зуби і не давай собаці жувати надто тверді предмети.

Періодично вичищай вуха та протирай очі спеціальними гігієнічними серветками. Після прогулянок обов’язково потрібно витирати лапи та змащувати подушечки маслом, щоб шкіра не тріскалася.

Гігієна - Догляд за кане-корсо

Прогулянки

Якщо зовсім не вистачає часу – вигулюй собаку хоча б годину двічі на день. Але тоді обов’язково необхідно періодично влаштовувати великі вилазки. Стрибки, виснажливі марш-кидки та всілякі смуги перешкод підходять лише повністю сформованим дорослим псам, і то суворо дозовано!

Прогулянки - Догляд за кане-корсо

Навчання та дресирування

Кане-корсо – недарма універсальна робоча порода. Собака легко піддається дресируванні і часто дуже поступлива. Вона охоче приймає і ігрові, і традиційні тренування на повторення. Рекомендується періодично давати кане-корсо завдання складніше, щоб вони могли виявити кмітливість і рішучість.

Навчання та дресирування - Догляд за кане-корсо

Чим годувати кане-корсо

Найкраще годувати кане-корсо збалансованим кормом для великих порід. У раціоні обов’язково мають бути вітаміни, риб’ячий жир, білок і колаген. Важливо періодично змінювати раціон, залежно від віку, навантажень та здоров’я тварини.

Щуня до 4 місяців годують по п’ять разів на день, і суворо дозовано, бо їм не можна переїдати.Потрібна сира яловичина, відварений птах, кролик і трохи каш, вівсяних пластівців, моркви та кисломолочки. Молочні продукти і сир дають дозовано, тому що надлишок кальцію загрожує проблемами із суглобами.

Чим годувати кане-корсо

Цуценятам до року настав час ввести в раціон яловичі кістки і збільшити кількість кальцію. Поступово його переводять на триразове харчування та збільшують калорійність їжі пропорційно до навантажень. Не можна давати кане-корсо занадто жирну їжу – це майже гарантовані проблеми з печінкою та підшлунковою.

Собаки після року, здається, можуть їсти нескінченно, тому що наростає м’язова маса. Підходить трібуха та субпродукти – вони багаті на необхідні мікроелементи та колаген. Іноді можна давати сезонні овочі, фрукти, ягоди та навіть горіхи. Дорослі кане-косо їдять двічі на день, і основа раціону – сире чи відварене м’ясо, відварені овочі та каші.

Чим годувати кане-корсо

Здоров’я та хвороби породи

Кане-корсо часто страждають від печінкової недостатності, причому розвивається вона досить швидко. Так само з’являється панкреатит, хоча точні причини досі невідомі та не завжди пов’язані з харчуванням. Тому важливо регулярно обстежувати собаку у фахівця та робити біохімію.

Серед вроджених патологій зустрічається дисплазія кульшового суглоба,що взагалі характерно для великих порід. Через це виникають проблеми із задніми кінцівками, тому зверніть увагу на те, як собака ходить і бігає.

Здоров'я та хвороби породи - Кане Корсо

Скільки коштує Cane Corso

Цуценята кане корсо завжди вважалися елітними, тому вартість малюка з документами починається від 20-30 тисяч. На свій страх і ризик купити собаку можна від 10 тисяч рублів. Ціна окремих осіб сягає 60 тисяч і більше.

Скільки коштує Cane Corso

Кане Корсо – фото

Порода кане корсо настільки потужна і ефектна, що неможливо залишитися байдужим. Тому ми не змогли, готуючи цю добірку фотографій для вас!

Кане Корсо - фото
Cane Corso - photo
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото
Кане-корсо - фото