Китайський чубатий собака – опис породи, характер і догляд (60 фото)

Китайський чубатий собака: опис породи (60 фото)

Той самий дивакуватий собака з улюблених мультиків і кінофільмів – це китайська чубата. Вона особлива зовні і потребує такої ж особливої ​​турботи. Саме тому сьогодні ми докладніше розповімо тобі про породу та про те, як зробити домашнього улюбленця здоровим та щасливим!

Загальний опис породи

Китайський чубатий собака – декоративна порода з числа компаньйонів. Вони живуть до 13-18 років і можуть бути голі чи пухові. Віддані сімейні тварини відчувають постійну потребу у коханні, турботі та комунікації.

Загальний опис породи - Китайська чубата

Історія походження

Зараз точно не відомо, де саме вивели китайську чубату, незважаючи на її назву. Імовірно, це була Мексика чи Африка, а ось утвердили породу вперше в Англії. В 1966 туди привезли декількох особин практично втраченого на початку двадцятого століття виду. Там само розробили перші стандарти.

Імовірно, на початку шістнадцятого століття породу вивели десь у Мексиці, і пізніше вона потрапила до китайських моряків.На кораблях моторні маленькі собаки справлялися з гризунами. Довгий час чубаті були дуже популярні і навіть приписували містичні властивості, проте з часом вони майже зникли в Китаї. Як це сталося і що відбувалося насправді – експерти сперечаються досі.

Історія походження - Китайська чубата

Китайський чубатий собака: стандарт породи

За стандартом, шерсть знаходиться тільки на голові, лапах та хвості, а решта тіла гола. Але є і пухові особини – довгошерсті, з шовковистою вовною та щільним підшерстком. Цікаво, що в одному посліді непередбачено народжуються обидва види.

Середня вага породи – близько 4-5 кг при зростанні в загривку – до 33 см. Забарвлення вовни не стандартизоване так суворо і може бути будь-яким. Голова – округла, трохи видовжена і дуже витончена, з вираженим переходом від чола. На ній обов’язково є чубчик, через який порода і отримала свою назву.

Кінчик носа будь-якого кольору, а ось очі завжди майже чорні та широко розставлені, з ледь помітним білком. Великі вуха низько посаджені, шия – суха та довга, з гарним вигином у русі. При зовнішній крихкості щелепа сильна та міцна. Хвіст довгий, високопосаджений, але опущений вниз і звужується до кінчика.

Китайський чубатий собака - стандарт породи

Характер китайської хохлатої

Китайські чубаті – не мисливці, не охоронці та не службові собаки. Вони виведені спеціально, щоб радувати господаря та стати для нього вірним та відданим другом. Так що і характер у вихованих собак дуже м’який, стриманий і поступливий.

Особливості та темперамент

Хоч китайські чубаті і здаються дуже милими та велелюбними, без правильного виховання вони стають некерованими. Можуть гавкати на чужинців і навіть кусатися, погано поводяться на прогулянці, вередують і руйнують усі навколо. Щоб такого не відбувалося, собакі доведеться приділяти багато уваги.

Особливості та темперамент - Характер китайської хохлатої

Ставлення до господаря

Китайські чубаті люблять свого господаря і можуть навіть стати компаньйоном для людей з обмеженими можливостями. Хоч вони і привітні до чужинців, але з любов’ю вони ставляться тільки до своєї сім’ї. З тієї ж причини вони тяжко переживають довгу розлуку.

Ставлення до господаря - Характер китайської хохлатої

Ставлення до дітей

Чотироногий другстане хорошим компаньйоном для маленьких дітей, адже вона дуже доброзичлива та терпляча. Китайські чубаті дуже активні і люблять грати, так що нікому не буде нудно. А потім вони охоче навчатимуть команди та трюки зі школярами. Але обов’язково навчити дитину дбайливо поводитися з тендітним маленьким собакою.

Ставлення до дітей - Характер китайської хохлатої

Відносини з іншими тваринами

Китайські чубаті здатні порозумітися буквально з усіма – у тому числі і з тваринами. Вони зовсім не конфліктні, тож проблем практично не виникає.

Відносини з іншими тваринами - Характер китайської чубатої

Догляд за китайською чубатою

Специфічна порода вимагає дійсно специфічного догляду. Тобі не знадобляться ніякі спеціальні навички, але потрібно терпіння і готовність займатися вихованцем!

Умови утримання

Будинки китайські чубаті часто здаються лінивими та флегматичними. Але це лише ілюзія, тому потурбуйся, щоб у улюбленця обов’язково були іграшки. Лисі собаки чутливі до холоду, протягів та прямого сонця, так що постав лежанку десь у затишному куточку.

Умови утримання - Догляд за китайською хохлатою

Гігієна

Навіть лису чубату потрібно акуратно вичісувати, щоб довга шерсть не плуталася. Звичайно, пуховим це потрібно ще частіше. Якщо цього не робити, стара вовна збиватиметься, бо порода майже не линяє.

Голих чубатих миють 2-3 рази на тиждень м’якими собачими засобами, інакше це загрожує проблемами зі шкірою. Наноси пом’якшувальні та зволожуючі креми від подразнень та лущення. Але бери лише спеціалізовану ветеринарну косметику, бо можуть з’явитися алергії.

У китайських чубатих постійно проблеми із зубами, тому їх потрібно регулярно чистити та оглядати. Так само періодично перевіряй очі та вуха, а раз на рік рекомендуємо звертатися до фахівців на професійний огляд. Кілька разів на місяць потрібно обрізати пазурі.

Гігієна - Догляд за китайською хохлатою

Прогулянки

Як і багато маленьких собак з гарним апетитом, китайські чубаті схильні до зайвої ваги, так що їм потрібні активні прогулянки. Тим більше, вони дуже люблять грати на вулиці та копатися у землі. Улюблена розвага багатьох вихованців – розшукати іграшку, яку до цього прикопав господар.

Дивно, але декоративні малюки разюче стрибають і легко долають паркани в метр-півтора. Зверни увагу, що в спекотні літні дні доведеться уникати пекучого агресивного сонця, а взимку знадобиться одяг. Деякі власники навіть використовують сонцезахисні креми.

Прогулянки - Догляд за китайською чубатою

Навчання та дресирування

Китайським хохлатим не потрібна сувора дресура, але обов’язково потрібне виховання. Від цього залежить, як вихованець поводитиметься вдома і під час прогулянок. Насамперед потрібно вивчити базові команди, форми заборони та не дозволяти вихованцю хапати всіх за ноги.

Навчання та дресирування - Догляд за китайською хохлатою

Чим годувати китайську чубату

Через постійні проблеми із зубами та суглобами найкраще годувати китайську чубату спеціалізованим кормом, причому – гіпоалергенним. Часто доводиться переходити на м’які консерви, якщо зуби дуже погані. З тієї ж причини їм потрібні підживлення вітамінами А, Е, D, кальцієм та фосфором.

На натуральному раціоні знадобиться багато білка – риби, нежирного м’яса, яєць та кисломолочних продуктів.На третину розбавляй їх злаками з овочами та додай зовсім небагато жирів для шкіри та вовни. Цуценят можна годувати по 5-6 разів маленькими порціями, а дорослимособинам достатньо 2 годування після прогулянок.

Уникай свинини, жирних та пряних продуктів, кісток та сирої риби, копченостей, екзотичних фруктів та овочів. Не варто давати макарони, капусту, картопля та бобові. Чутливим та схильним до алергій вихованцям заборонені солодощі, випічка та молоко.

Чим годувати китайську чубату

Здоров’я та хвороби породи

Найпоширеніші проблеми у китайських чубатих – хвороби зубів. Стеж за раціоном, давай вітаміни, регулярно носи вихованця на процедури та огляди. Буває, що вже до двох років у здорових собак у решті майже не залишається зубів.

Також їм характерні типові проблеми дрібних порід – вивихи та інші порушення суглобів. Тут знову важливі вітаміни, здорове харчування та контроль. Ще у китайських чубатих собак підвищена чутливість до різних ліків, кормів та зовнішніх подразників. Вони схильні до сильних алергічних реакцій.

Здоров'я та хвороби породи - Китайська чубата

Скільки коштує китайська чубата

За 10-20 тисяч рублів можна купити цуценя китайською чубатою без документів. А якщо у планах участі у виставках чи розведення – знадобиться від 25-30 тисяч.Окремі цуценята з чудовим родоводом можуть коштувати до 60 тисяч рублів і вище.

Скільки коштує китайська чубата

Китайський чубатий собака – фото

Китайські чубаті – беззастережно одна з найвідоміших порід собак, бо сплутати її з іншими просто неможливо. Але тільки поглянь, які вони милі!

Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото
Китайський чубатий собака - фото