Китайський чубатий собака – опис породи, характер і догляд (60 фото)

Китайський чубатий собака: опис породи (60 фото)

Той самий дивакуватий собака з улюблених мультиків і кінофільмів – це китайська чубата. Вона особлива зовні і потребує такої ж особливої ​​турботи. Саме тому сьогодні ми докладніше розповімо тобі про породу та про те, як зробити домашнього улюбленця здоровим та щасливим!

Загальний опис породи

Китайський чубатий собака – декоративна порода з числа компаньйонів. Вони живуть до 13-18 років і можуть бути голі чи пухові. Віддані сімейні тварини відчувають постійну потребу у коханні, турботі та комунікації.

Загальний опис породи - Китайська чубата

Історія походження

Зараз точно не відомо, де саме вивели китайську чубату, незважаючи на її назву. Імовірно, це була Мексика чи Африка, а ось утвердили породу вперше в Англії. В 1966 туди привезли декількох особин практично втраченого на початку двадцятого століття виду. Там само розробили перші стандарти.

Імовірно, на початку шістнадцятого століття породу вивели десь у Мексиці, і пізніше вона потрапила до китайських моряків.На кораблях моторні маленькі собаки справлялися з гризунами. Довгий час чубаті були дуже популярні і навіть приписували містичні властивості, проте з часом вони майже зникли в Китаї. Як це сталося і що відбувалося насправді – експерти сперечаються досі.

Історія походження - Китайська чубата

Китайський чубатий собака: стандарт породи

За стандартом, шерсть знаходиться тільки на голові, лапах та хвості, а решта тіла гола. Але є і пухові особини – довгошерсті, з шовковистою вовною та щільним підшерстком. Цікаво, що в одному посліді непередбачено народжуються обидва види.

Середня вага породи – близько 4-5 кг при зростанні в загривку – до 33 см. Забарвлення вовни не стандартизоване так суворо і може бути будь-яким. Голова – округла, трохи видовжена і дуже витончена, з вираженим переходом від чола. На ній обов’язково є чубчик, через який порода і отримала свою назву.

Кінчик носа будь-якого кольору, а ось очі завжди майже чорні та широко розставлені, з ледь помітним білком. Великі вуха низько посаджені, шия – суха та довга, з гарним вигином у русі. При зовнішній крихкості щелепа сильна та міцна. Хвіст довгий, високопосаджений, але опущений вниз і звужується до кінчика.

Китайський чубатий собака - стандарт породи