Іпомея (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Іпомея (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Той самий чарівний садовий берізок насправді називається іпомея. Ще її дуже романтично прозвали місяцем. І цього разу ми зібрали докладну інформацію щодо догляду, посадки та вирощування цієї витонченої рослини!

Загальна інформація

Важко дати загальну характеристику для іпомеї, тому що її різновиди бувають дуже різні. Але більшість з них – берізки або ліани, з ніжними лійчастими квітами і великими часточковим листям. Найпоширеніші кольори – всі відтінки білого, синього та фіолетового.

Бутони іпомеї розкриваються вранці, як тільки на них потрапляють сонячні промені. Так що до пробудження на тебе вже чекатиме пишний квітучий килим. Є й декоративно-листяні сорти, але вони не надто поширені.

Зацвітає іпомея до середини літа і цвіте хвилями до перших морозів. Діаметр розкритого бутону сягає 12 см. На кореневищах можуть утворюватися невеликі бульби, і в деяких регіонах їх навіть вживають у їжу.

Загальна інформація

Види іпомей

Існує понад 300 видів іпомей, але далеко не всі з них такі витончені та декоративні.Розповідаємо про кількох найпопулярніших, які полюбилися садівникам та селекціонерам.

Іпомея Ніл

Росла гілляста ліана з м’якими пагонами розростається до 3 м. На контрасті з темно-зеленим листям розпускаються квітки-воронки синіх, рожевих або червоних відтінків. Пелюстки можуть бути напівмахровими або гофрованими.

Іпомея Ніл

Триколірна іпомея

Цей різновид люблять за велику розлогу лозу, яка може сформувати навіть гігантський кущ. Квітки зібрані в невеликі групи, і можуть досягати 15 см у діаметрі.

Триколірна іпомея

Місячна іпомея

Її довгі тонкі пагони з серцеподібним листям витягуються до 6 м. Це дуже цікавий різновид, який цвіте ночами або у хмарні дні.

Місячна іпомея