Хвороби огірків – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби огірків: описи з фото та способи лікування

Якби потрібно було скласти топ найпопулярніших овочів у світі, там однозначно були б огірки. Але навіть вони схильні до інфекцій і грибків. Захиститися від проблем не можна, але можна підготуватися заздалегідь. Тому ми вже зібрали добірку найпоширеніших хвороб огірків з описами та фотографіями, а також дізналися оптимальні способи лікування!

1. Аскохітоз

Хвороба зустрічається повсюдно: у ґрунті, теплицях, на молодій розсаді або дорослих грядках. Сірі плями дедалі більше розповзаються на поверхні листя. На стеблах вони набувають бурого відтінку, а іноді можуть виділяти камедь. Плоди посипані чорними крапками, темніють або зовсім муміфікуються.

Грибок може місяцями зберігатись у старих органічних залишках, тому їх обов’язково потрібно прибирати. Не поливай грядки холодною водою та використовуй лише оброблений посівний матеріал. Тепличний ґрунт щороку потрібно пропарювати та дезінфікувати формаліном. На початкових стадіях обприскай грядки огірків Бордоською рідиною або мідним купоросом із сечовиною.

Аскохітоз - Хвороби огірків, опис з фото та лікування

2. Мозаїка

Від небезпечного невиліковного вірусу страждають практично будь-які культури. Огірки вражають кілька різновидів мозаїки, але одна суть – рослини покриваються хаотичними плямами, що нагадують химерний візерунок. На пізніших стадіях вони деформуються та морщаться. Стебла починають тріскати до того, що лопаються по всій довжині.

Найчастіше хвороба проникає в структуру рослини через рани, тому важливо дезінфікувати всі інструменти та зрізи. Вчасно знищуй бур’яни та уникай сусідства з гарбузовими. Обробляй грядки від попелиці, яка переносить багато хвороб. Насіння перед посадкою обробляй термічно та хімічно – марганцівкою або фосфатами.

Мозаїка - Хвороби огірків, опис з фото та лікування