Лобелія (70 фото) – види, догляд та вирощування

Лобелія (70 фото): види та особливості догляду

Садова лобелія дивує свій простотою та ніжністю, завдяки яким вона підкорила серця тисяч квітникарів. Щільні кущі обрамляють бордюри або звисають із кашпо справжніми водоспадами. А повз балкон, прикрашений лобелією, пройти просто неможливо! Розповідаємо, як досягти такого ефекту!

Загальна інформація

Зовні лобелія нагадує щось між маленькими фіалками та незабудками. У природі це звичайний багаторічник, але в наших широтах її вирощують у садах як декоративна однорічна рослина. Більшість сортів дуже низькорослі, з стеблами, що гілкуються, густим листям і майже суцільним покривом дрібних квітів.

Лобелія рідко виростає вище 20 см, а діаметр кольорів при цьому – не більше 2 см. У природі зустрічаються прямостоячі стебла заввишки 75-90 см, поширені біля водойм. Чагарники зазвичай кулясті або стелиться – і ті, і ті використовують для озеленення ділянок. У кожної квітки своя тонка і майже невагома квітконіжка.

Загальна інформація - Лобелія

Види лобелії

Більшість сортів лобелії схожі між собою, завдяки чому вони добре виглядають разом в одній композиції.Крім синіх та блакитних кольорів іноді зустрічаються види з білими, фіолетовими або рожевими. Селекціонери вивели декоративні гібриди із двоколірними пелюстками.

Лобелія Герарді

Дуже популярний високий багаторічник, який часто зустрічається на дачах на вологому ґрунті. Високі стебла виростають до півтора метра і густо вкриті колосками суцвіть все літо та осінь. Лобелія Герарда легко переносить суворі зими із морозами до -25 – -30 градусів.

Лобелія Герарді - Види лобелії

Кардинальська лобелія

Її ж називають пурпурною та кривавою за яскравий та насичений відтінок кольорів. Високі пагони витягуються до 90 см і зростають великими групами. Яскраво-червоні квіти зібрані в суцвіття-колоски і найкраще виглядають соло, бо надто вибиваються на тлі більш нейтральних композицій.

Кардинальська лобелія - ​​Види лобелії