Лаванда (60 фото) – види, догляд та вирощування

Лаванда (60 фото): види та особливості догляду

Лаванда давно підкорила серця поетів, музикантів та художників своєю витонченістю та тонким ароматом. Ніжні лавандові поля – головне втілення духу Провансу, а її засушені квіти та ефірні олії – безцінний інгредієнт у косметології та медицині. Розповідаємо, як виростити лаванду самостійно і як її доглядати!

Загальна інформація

У своєму природному середовищі лаванда – вічнозелений багаторічник. У багатьох країнах її навіть вирощують у промислових масштабах, бо потім використовують на фармацевтичних та косметичних виробництвах. Близько 80% усієї лаванди у світі вирощують у Франції, і там вона вже давно стала справжнім символом провінції Прованс.

Лаванда відноситься до того ж сімейства ясноткових, що і базилік, шавлія, розмарин або меліса. Крім Франції вона росте у всій Південній Європі, Австралії, Індії та Африці. Колись нею стирали і з нею приймали душ замість мила, тож латинське «lava» з назви лаванди буквально означає «мити».

Загальна інформація - Лаванда

У лаванди мочкувате дерев’янисте кореневищо, що йде вглиб іноді аж до 2 м.Висота стебел доходить до 60 см, і найвищі трохи дерев’яніють знизу. Витягнуте яскраво-зелене листя з сріблястими відблисками росте один навпроти одного. Дрібні ароматні квіти зібрані в соцвіття-колоси.

Букет із сухої лаванди наповнить кімнату приємним ароматом та забезпечить спокійний здоровий сон. Мішечки та подушки з подрібненою запашною травою знімають стрес і допомагають розслабитися. Лавандова ефірна олія славиться своєю антисептичною та седативною дією.

Загальна інформація - Лаванда

Види лаванди

У природі існує близько 30 видів лаванди, але культивують лише пару з них. Найпопулярніші сорти – лікарська англійська та широколиста французька. Англійська лаванда найкраще підходить для російських умов, особливо для Москви та області.