Квітка канна (60 фото) – види, правильний догляд та посадка

Квітка канна (60 фото): види, правильний догляд та посадка

Тропічна квітка канна – один із найяскравіших та найекзотичніших жителів саду. У нього декоративні листя і такі ж декоративні квіти, за що його і люблять квітникарі у всьому світі. На промисловості канна – джерело цінного крохмалю. І сьогодні ми хочемо розповісти про неї детальніше!

Загальна інформація

Канна є однойменною родиною, і має багато спільного зі звичним нам імбиром. До Європи її завезли моряки із теплих регіонів Америки та Азії. Стебло канни нагадує очерет, і саме так з грецької перекладається її назва.

Існує легенда, що канна – вогненна квітка, що символізує початок війни. І справді, її червоні пелюстки нагадують язики полум’я. Потужне крохмале кореневища рослини дозволяє йому адаптуватися до різних умов.

Листя канни з сріблястим нальотом можуть бути не тільки зеленими, а й синюватими, червоними або фіолетовими. Квітки трохи нагадують гладіолус або орхідеї, і можуть потягатися з ними по красі. Середній розмір – до 8 см.

Канну можна вирощувати не лише у відкритому ґрунті, а й у горщиках. Основні особливості догляду залишаються тими ж, але в кімнаті вона не так примхлива, рідше хворіє і завдає менше клопоту.

Спільна інформація

Види канни

Традиційно канни – червоні, але за роки роботи селекціонерам вдалося вивести багато кольорових сортів. Всі вони відрізняються довгим цвітінням та дивовижною красою.

Індійська канна

Очевидно з назви, що прибула вона до нас із Індії. Це повільнозростаючий багаторічник з прямим стеблом висотою до 2 м. Від нього розходяться широке щільне листя завдовжки і великі трубчасті квітки.

Індійська канна

Низька канна

Китайський сорт з великими рудими або червоними суцвіттями та яскравим зеленим листям. Діаметр одного бутону, що розкрився, досягає 10 см.

Низька канна

Повисла канна

Це вологолюбний вигляд, який чудово почувається на болотах і навіть біля морського узбережжя. Така канна компактніша, до 1,2 м, а ще відрізняється від родичів вертикальним кореневищем.

Повисла канна

Орхідна канна

Це група сортів, які найбільше нагадують орхідеї. Вони можуть бути і зовсім невеликими, до 50 см, і реальними велетнями по 2 м.У орхідних канн велике зелене або фіолетове листя.

Орхідна канна

Садова канна

До цієї категорії входять садові гібриди, які цінуються за декоративні властивості. Саме тут зустрічаються найцікавіші та незвичайні забарвлення як пелюсток, так і листя.

Садова канна

Листяна канна

Це найвищий і високий різновид, який може витягуватися до 3 м. Її висаджують переважно як декоративно-листяна рослина, тому що квіти у неї досить дрібні.

Листяна канна

Догляд за канною

Канна – дуже неоднозначна квітка. У якихось питаннях вона категорична і вимоглива, а в якихось – зовсім не потребує участі садівника. Бажаєш більше конкретики? Тримай!

Температура

Теплолюбна канна може рости майже у будь-яких регіонах, але комфортна температура для неї – близько +23 градусів. Головне – уникати вітрів та протягів, тому що вони погано впливають на імунітет рослини.

Температура

Освітлення

Канна потребуєу стабільному освітленні протягом хоча б 6-8 годин на добу. Саме тому домашнім вазонам потрібне досвічування восени та взимку. У садку такої проблеми немає. Але якщо канні не вистачить сонця, ти одразу зрозумієш це з бляклого листя.

Освітлення

Полив

До появи перших квітконосів канну поливають регулярно, але помірно. Після цього збільш частоту, але слідкуй, щоб у корінні не застоювалася вода.

Полив

Грунт

Якщо до сонця та тепла канни дуже вимогливі, то до ґрунту – зовсім навпаки. Головне, щоб земля була досить пухкою та помірно зволоженою. Тому багатьом сортам добре навіть біля водойм. І не забувай регулярно прополювати бур’яни.

Грунт

Добрива та підживлення

Кілька разів на сезон канну потрібно підгодувати мінеральними добривами. Радимо використовувати гранули з комплексним складом – азотом, калієм та фосфором.

Добрива та підживлення

Канни після цвітіння

Всі відцвілі бутони потрібно одразу ж видаляти.До перших заморозків кущі високо підсапують, щоб захистити кореневу шийку від похолодань. Після цвітіння поступово скорочуйте полив і зведіть його до нуля.

Канни після цвітіння

Зимівка та зберігання

Після перших заморозків ріж рослини і залиши пагони до 20 см. Акуратно викопай корінь і відправ кущики на зберігання в прохолодне місце до наступної весни. Зазвичай їх зберігають у дерев’яних ящиках з піском, торфом та тирсою. Зрідка їх треба поливати та стежити, чи немає гнили.

У теплих регіонах канна може зимувати у саду. Але бульби все одно потрібно викопати і скласти на ділянку, яка навесні точно не заллє талими водами. Забезпечити їм захист від вітру та присип шаром тирси завтовшки 20 см.

Зимівка та зберігання

Посадка та розмноження

Висаджують канни на початку червня, коли остаточно мине ризик заморозків. Це стосується і насіння, і саджанців. Але насінням квітку розмножують рідко, тому що це складно та довго в домашніх умовах.

Найпростіший і безпрограшний метод – поділ бульби. На початку весни потрібно витягти материнську рослину зі сховища та поділити на відростки, які вільно поділяються. На кожному має бути мінімум 1-2 бруньки.

Розклади частини розділеного бульби в теплиці або під плівкою та періодично обприскуй.У травні поступово пересіли їх у торф або тирсу, але продовжуй зберігати в теплому та вологому місці.

Після цього розсади ділянки по великих ящиках з піском, сильно зволожи, і вже через 1,5 тижня вони обростуть корінням і почнуть розвиватися. Як тільки з’явиться листя, збільши кількість освітлення. І весь цей час підтримуй стабільну температуру близько +16 градусів.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Канну складно назвати невибагливою квіткою з бездоганним імунітетом, тож, на жаль, із нею доведеться повозитися. Найчастіша проблема – іржа, яка проявляється у вигляді жовто-рудих плям на листі. Друга біда канни – сірка гнилизна, через що пагони перестають розвиватися і покриваються сірим пліснявим нальотом.

Обидва ці захворювання – це різні види грибків. Отже лікування те саме: видалити пошкоджені фрагменти, скоротити полив і обробити рослину фунгіцидами. В основному грибкові захворювання з’являються через надлишок вологи, загущення посадок та неправильне зберігання цибулин. Так що найкраща профілактика – це дотримання рекомендацій щодо догляду за канною.

Віруси складно помітити і найчастіше безглуздо лікувати, тому хворі квіти краще відразу знищити. Пестролепестность проявляється у вигляді чорних точок та смужок на листі та квітках. Мозаїка – як хаотичних блідих плям.

Найпоширеніші шкідники канни – гусениці та слимаки, які поїдають листя та квітконоси. Тут потрібне механічне прибираннята обробка профілактичними препаратами. Від попелиці добре допомагають народні засоби та настої тютюну або запашні трави.

Краща профілактика павутинного кліща – обприскування квітів у період посухи. Але якщо це не допомогло, потрібні інсектициди. Найнебезпечніші – нематоди, які селяться в корінні. Їх майже неможливо вивести, але можна запобігти навали. Для цього завжди знезаражуй цибулини та ґрунт.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Канна – фото

Не помітити канну в саду просто неможливо. Екзотична красуня блискавично закохує у себе. Ти тільки глянь!

Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото
Канна - фото