Госпблок для дачі: фото, креслення, розміри, інструкція по установці і монтажу своїми руками

Докладний огляд всіх можливих варіантів розміщення госпблоку на дачній ділянці. Інструкція з будівництва з нуля, а також з монтажу готової конструкції своїми руками.

Власники заміської та приватної нерухомості звикли зберігати інструменти і припаси всередині гаража, підвалу або на горищі. Однак відповідному призначенню більше підходить господарський блок. Причому хозблоки своїми руками часто виявляються універсальними конструкціями.

Призначення

Особистий транспорт повинен знаходитися в гаражі; бойлер, котел і пральна машина – в підвалі; інструменти – всередині хозблока. Така розстановка сприяє збереженню корисної площі в кожному з перерахованих місць. Особливо це стосується господарського блоку, який встигає служити:

  • Коморою для продуктових запасів;
  • Інструментальної для зберігання інструментів;
  • Майстерні для різних робіт.

Всі можливості можна надати господарському блоку разом або окремо в залежності від вимог цільової аудиторії до тематичної конструкції.

Головне, щоб мікроклімат всередині готового госпблоку відповідав умовам зберігання різних продуктів і виробів. А якщо проект буде служити майстерні, то варто задуматися про його утеплення.

Розташування

Сприятливому мікроклімату всередині госпблоку сприяє його розташування. Проектувальники рекомендують зводити споруду прямокутної форми, щоб його можна було поставити вузькою стороною на північ. Таке розташування:

  • Захищає конструкцію від північного вітру;
  • Сприяє рівномірному освітленню;
  • Економить площу земельної ділянки.

Останнім властивості сприяє переважно прямокутна форма. А щоб підсилити захист від протягів, з північної сторони можна влаштувати грубку.

На худий кінець, північна стіна може бути утепленим. За рівномірне освітлення відповідають вікна, встановлені з східної і західної сторін. Це вимога особливо важливо дотриматися, якщо усередині конструкції буде організована майстерня.

І важливо не забувати, що хорошому освітленню заважають дерева. Але якщо останні будуть розташовуватися з північної сторони, то додатковий захист від промерзання гарантована.