Підживлення малини навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати малину навесні

Будь-яка плодоносна рослина рано чи пізно потребує підживлення, як і малина. Її коренева система розростається на два метри і вже за перші кілька років спустошує найродючіший ґрунт. Урожайність падає, а ягоди стають дрібними та несмачними. Але всього цього можна уникнути, якщо вчасно розібратися, чим підгодувати малину навесні, і дотримуватися цих правил!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні малина потребує підживлення практично без винятків. Тому сміливо користуйся стандартним графіком та коректуй його під свої умови. Обов’язково зважай на специфіку місцевості і не частини надміру, щоб розсада не загинула. Наприклад, для легкого ґрунту рекомендується збільшувати дозування калію приблизно на третину.

Азот відповідає за зростання нових пагонів, стебел і листя, але від його надлишку страждає плодоношення. Калій забезпечує щільний, великий та солодкий урожай, а також підвищує імунітет малини. Фосфор збільшує кількість зав’язей і робить ягоди смачнішими і солодшими.

Єдиний випадок, коли малина не вимагає весняного підживлення – це торішні чагарники, висаджені в живильний ґрунт. На другий і третій рік теж можна користуватися лише азотом, але стеж за кислотністю ґрунту.Не вноси хлор у будь-якому вигляді, тому що це гарантовано може спричинити хлороз.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати малину навесні

Найкращий час для підживлення малини

Грунт готують ще до посадки, щоб у майбутньому гарантовано збирати добрий урожай. Як мінімум кілька років потрібно вносити в ґрунт гербіциди та ретельно видаляти всі бур’яни. За рік до висадки розсади бур’яни подрібнюються, замішуються з мінеральними добривами та заорюються в землю.

Підживлення існуючої розсади малини починаються навесні. Але не поспішай вносити все відразу з початку березня – дочекайся, поки грунт прогріється до 5-10 градусів. Хоча деякі садівники рекомендують розсипати перші мінеральні гранули ще по снігу, щоб коли він розтане – корисні речовини вбралися в землю.

Найчастіше малину удобрюють звичайним прикореневим способом. Але для пошкоджених чагарників або при занадто щільному кислому ґрунті виручить позакореневе підживлення. Це обприскування розчинами тих самих добрив, тільки в менших дозах.

Найкращий час для підживлення малини - Чим підгодувати малину навесні

Добрива для підживлення малини

Садівники рекомендують поєднувати магазинні суміші з органічними, щоб корисні компоненти якомога довше не вимивалися. Або використовуй погано розчинні суміші, щоб коренева система точно встигла увібрати все необхідне.

Органічні

Гній – універсальне органічне добриво, але його не можна використовувати у чистому вигляді. Для приготування підживлення для малини розведи 3 кг цебром води і дай настоятися тиждень. Після бродіння в тебе вийде концентрат. Перед використанням розводь його чистою водою 1:10 і проливай по 10-12 літрів на квадрат.

Точно так само готують пташиний послід, але його потрібно сильніше розводити водою: 1:20. Він більш концентрований та агресивний, тому такого настою потрібно менше. А ось перегній можна закладати в ґрунт прямо відрами – приблизно по відру на квадрат рівним шаром.

Гарний прийом – змішувати органічні добрива разом із мульчею. Змішай тирсу, солому з перегноєм і виклади під кущами – такий склад сприяє збагаченню ґрунту. Корисні компоненти довго не вимиваються, а волога зберігається набагато краще.

Органічні добрива - Чим підгодувати малину навесні

Мінеральні

Головне мінеральне добриво навесні – це сечовина. Азот у ній міститься у найзручнішій для засвоєння формі, але гранули потрібно обов’язково закладати у ґрунт. Аміачну селітру та карбамід вносять приблизно в одній кількості – по 10 г на квадрат.

Комплекснуамофоску теж додають при розпушуванні і в більшому обсязі: до 30 г на квадрат, зате її не обов’язково закладати в землю. При приготуванні розчинів май на увазі, що гранульовані мінеральні гранули краще розчиняються в окропі.

Нітроамофоски з діамофоскою відрізняються відсотковим співвідношенням компонентів: у першому випадку концентрація кожного – по 16%, а у другому – менше азоту, але більше калію з фосфором. Малині підходять суперфосфати та сульфат калію, калієва селітра та калімагнезія.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати малину навесні

Народні засоби

Тобі знадобиться зола, трави, бур’яни, харчові відходи – з цього вийдуть відмінні добрива. Вони добре доповнять стандартні розчини з коров’яку та магазинні гранули. Ділимося деякими рецептами!

Підживлення малини золою

Свіжа деревна зола чудово гарна саме навесні, адже вона компенсує кислотність азоту. Її можна розсипати прямо так або розвести 100 г у відрі води, щоб використати для поливу. Бери соснові або березові дрова і використовуй їх відразу, тому що зола, що постояла на повітрі, швидко втрачає свої властивості.

Підживка попелу - Чим підгодувати малину навесні

Підживлення кропивою

Додай кілограм кропиви або іншої трави (насправді підійдуть навіть бур’яни) на відро води. Залиш його наполягати у теплому сонячному місці, періодично перемішуючи. Перед поливом розбав концентрований розчин приблизно 1:10.

Підживка кропивою - Чим підгодувати малину навесні

Підживлення малини лушпинням цибулі

На відро води потрібно близько 50 г лушпиння цибулі – і залиш її настоятися. Рідина використовується для поливу ґрунту прямо під кущами через 5-7 днів. Крім того, що це корисно для врожаю, цибульний настій ще добре і захищає від шкідників.

Підживка цибулиною лушпинням - Чим підгодувати малину навесні

Підживлення дріжджами

Розчини 70 г дріжджів та 200 г цукру на відро теплої води, а потім дай настоятися три дні. Розведи концентрат водою 1:10 та використовуй для поливу по 5 л під чагарник. Зверни увагу, що внесення в грунт дріжджів розчиняє в ньому калій, тому його потрібно буде додати окремо.

Підживка дріжджами - Чим підгодувати малину навесні

Підживлення малини банановою шкіркою

У відро додай шкірку десяти великих бананів і дай їм настоятися тиждень на воді. Таке підживлення особливо багате на калій, який потрібен для хорошого врожаю малини, а в перспективі – легкої зимівлі. Використовуй готовий настій замість звичайної води, коли поливатимеш сад.

Підживка банановою шкіркою - Чим підгодувати малину навесні

Підживлення харчовими відходами

Компост з харчових відходів, що добре перепрів, підійде і для підживлення, і для мульчі. На квадрат потрібно приблизно відро суміші, яка закладається в ґрунт легким розпушуванням. За таким же принципом використовують компости на основі гною або торфу.

Підживка малин навесні

Підживлення нашатирним спиртом

Нашатирний спирт – той самий розчин аміаку, тому його розводять водою і використовують як ліки і добрива.Це ефективний засіб для профілактики шкідників та хвороб. На підвищенні врожаю малини нашатирний спирт позначається дуже добре.

Підживка нашатирним спиртом - Чим підгодувати малину навесні.


<h2><noscript><img loading=

Під час бутонізації

Щоб зробити ягоди більшими і солодшими, під час формування бутонів продовжуй вносити фосфор з калієм. Залиш трохи азоту, але суттєво скоротить дозування, інакше замість плодів інтенсивніше росте зелена маса. Нітроамофоску краще замінити на діамофоску, щоб скоригувати пропорції.

Під час бутонізації - Чим підгодувати малину навесні для хорошого врожаю

Під час цвітіння

Правила залишаються тими самими – основний упор на фосфор та калій. Але не перестарайся з підгодівлями, адже це дуже вразливий час у життєвому циклі будь-якої рослини. При нестачі окремих мікроелементів вноси їх точково.

Під час цвітіння - Чим підгодувати малину навесні для хорошого врожаю

Відео: Перше підживлення малини навесні