Підживлення малини навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати малину навесні

Будь-яка плодоносна рослина рано чи пізно потребує підживлення, як і малина. Її коренева система розростається на два метри і вже за перші кілька років спустошує найродючіший ґрунт. Урожайність падає, а ягоди стають дрібними та несмачними. Але всього цього можна уникнути, якщо вчасно розібратися, чим підгодувати малину навесні, і дотримуватися цих правил!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні малина потребує підживлення практично без винятків. Тому сміливо користуйся стандартним графіком та коректуй його під свої умови. Обов’язково зважай на специфіку місцевості і не частини надміру, щоб розсада не загинула. Наприклад, для легкого ґрунту рекомендується збільшувати дозування калію приблизно на третину.

Азот відповідає за зростання нових пагонів, стебел і листя, але від його надлишку страждає плодоношення. Калій забезпечує щільний, великий та солодкий урожай, а також підвищує імунітет малини. Фосфор збільшує кількість зав’язей і робить ягоди смачнішими і солодшими.

Єдиний випадок, коли малина не вимагає весняного підживлення – це торішні чагарники, висаджені в живильний ґрунт. На другий і третій рік теж можна користуватися лише азотом, але стеж за кислотністю ґрунту.Не вноси хлор у будь-якому вигляді, тому що це гарантовано може спричинити хлороз.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати малину навесні

Найкращий час для підживлення малини

Грунт готують ще до посадки, щоб у майбутньому гарантовано збирати добрий урожай. Як мінімум кілька років потрібно вносити в ґрунт гербіциди та ретельно видаляти всі бур’яни. За рік до висадки розсади бур’яни подрібнюються, замішуються з мінеральними добривами та заорюються в землю.

Підживлення існуючої розсади малини починаються навесні. Але не поспішай вносити все відразу з початку березня – дочекайся, поки грунт прогріється до 5-10 градусів. Хоча деякі садівники рекомендують розсипати перші мінеральні гранули ще по снігу, щоб коли він розтане – корисні речовини вбралися в землю.

Найчастіше малину удобрюють звичайним прикореневим способом. Але для пошкоджених чагарників або при занадто щільному кислому ґрунті виручить позакореневе підживлення. Це обприскування розчинами тих самих добрив, тільки в менших дозах.

Найкращий час для підживлення малини - Чим підгодувати малину навесні