Чи можна вагітним підстригати волосся. Прикмети і що думають лікарі

Вагітність – це найщасливіший і трепетний період для кожної жінки. Але яким би позитивним він не був, завжди знайдуться хвилюючі обставини. До таких належать різні забобони та прикмети.

І якщо до вагітності жінка не звертала на них особливої уваги, то в період виношування дитини важлива кожна деталь. Одним з таких повір’їв є – заборона на стрижку і фарбування волосся в такий делікатний період.

Звідки пішло повір’я, що вагітним не можна підстригати волосся?

Наші предки з особливим трепетом ставилися до волосся, так як вважалося, що в них знаходиться вся міць і сила людини. Ходили легенди, що з кожним зрізаним волоском зникала і життєва сила.

В період вагітності жінка особливо хвилююче відноситься до прикметам і забобонам. Важливо з’ясувати, чи можна стригти волосся в цей період краще не варто.

Ще з давніх часів робили порчу на людину за допомогою волосся, тому не можна було допустити потрапляння їх до рук недуг.

З великим хвилюванням ставилися до вагітній жінці та майбутній дитині, і в зв’язку з цим не допускалося підстригання волосся. Повір’я говорить, що при стрижці волосся вагітній жінці – коротшає життя її майбутньому маляті.

Цікавий факт! На таке просте питання, як можна вагітним підстригати волосся, немає єдиної відповіді. Хтось вважає, що краще зайвий раз підстрахуватися і потерпіти 9 місяців. А хтось навіть не надає цьому ніякого значення.

Що кажуть лікарі про стан волосся жінки під час вагітності?

Вагітність – це період великих змін в організмі майбутньої мами. Стан волосяного покриву в цей період також зазнає змін.

У деяких власниць прекрасної статі волосся стає густішим і пишнішим, у деяких, навпаки, втрачають колишню форму і при цьому навіть прискорено випадають. Все це безпосередньо залежить від гормональних змін в організмі жінки.

Основною причиною погіршення або поліпшення структури волосся є стан збалансованості гормонів чоловічого і жіночого типу.

У період вагітності в організмі жінки відбувається прискорене утворення такого гормону, як естроген. Гормон відповідає за стан шкіри, волосяного і нігтьового покриву.

Медики стверджують, що саме в перші 3 місяці вагітності стан волосяного покриву зазнає великі зміни. У зв’язку з чим у цей період волосся посилено випадає і освіта жирного блиску відбувається значно частіше.

Після 4 місяці настає стабілізація волосяних покривів. У багатьох відбувається рясний ріст, особливо якщо жінка приймає в цей період вітамінний комплекс для вагітних.

На питання з приводу стрижки волосся в період вагітності медицина стверджує однозначно, що даний аспект не впливає на виношування і народження дитини.

Але існує 2 нюанси, до яких медики радять прислухатися.

Існуючі обмеження при прийнятті рішення підстригати волосся під час вагітності

Можливий вплив гормональної перебудови на організм жінки

Ймовірність утворення алергічної реакції

Неможливість заздалегідь передбачити реакцію організму на вплив тих чи інших факторів (шампунь, фарба, лак для волосся, запах).

Навколишня атмосфера в салоні

Вдихання барвників, ароматизаторів, хімічних речовин згубно впливає як на організм молодої мами, так і на сформований плід.