Чи можна вагітним підстригати волосся. Прикмети і що думають лікарі

Вагітність – це найщасливіший і трепетний період для кожної жінки. Але яким би позитивним він не був, завжди знайдуться хвилюючі обставини. До таких належать різні забобони та прикмети.

І якщо до вагітності жінка не звертала на них особливої уваги, то в період виношування дитини важлива кожна деталь. Одним з таких повір’їв є – заборона на стрижку і фарбування волосся в такий делікатний період.

Звідки пішло повір’я, що вагітним не можна підстригати волосся?

Наші предки з особливим трепетом ставилися до волосся, так як вважалося, що в них знаходиться вся міць і сила людини. Ходили легенди, що з кожним зрізаним волоском зникала і життєва сила.

В період вагітності жінка особливо хвилююче відноситься до прикметам і забобонам. Важливо з’ясувати, чи можна стригти волосся в цей період краще не варто.

Ще з давніх часів робили порчу на людину за допомогою волосся, тому не можна було допустити потрапляння їх до рук недуг.

З великим хвилюванням ставилися до вагітній жінці та майбутній дитині, і в зв’язку з цим не допускалося підстригання волосся. Повір’я говорить, що при стрижці волосся вагітній жінці – коротшає життя її майбутньому маляті.

Цікавий факт! На таке просте питання, як можна вагітним підстригати волосся, немає єдиної відповіді. Хтось вважає, що краще зайвий раз підстрахуватися і потерпіти 9 місяців. А хтось навіть не надає цьому ніякого значення.

Що кажуть лікарі про стан волосся жінки під час вагітності?

Вагітність – це період великих змін в організмі майбутньої мами. Стан волосяного покриву в цей період також зазнає змін.

У деяких власниць прекрасної статі волосся стає густішим і пишнішим, у деяких, навпаки, втрачають колишню форму і при цьому навіть прискорено випадають. Все це безпосередньо залежить від гормональних змін в організмі жінки.

Основною причиною погіршення або поліпшення структури волосся є стан збалансованості гормонів чоловічого і жіночого типу.

У період вагітності в організмі жінки відбувається прискорене утворення такого гормону, як естроген. Гормон відповідає за стан шкіри, волосяного і нігтьового покриву.

Медики стверджують, що саме в перші 3 місяці вагітності стан волосяного покриву зазнає великі зміни. У зв’язку з чим у цей період волосся посилено випадає і освіта жирного блиску відбувається значно частіше.

Після 4 місяці настає стабілізація волосяних покривів. У багатьох відбувається рясний ріст, особливо якщо жінка приймає в цей період вітамінний комплекс для вагітних.

На питання з приводу стрижки волосся в період вагітності медицина стверджує однозначно, що даний аспект не впливає на виношування і народження дитини.

Але існує 2 нюанси, до яких медики радять прислухатися.

Існуючі обмеження при прийнятті рішення підстригати волосся під час вагітності

Можливий вплив гормональної перебудови на організм жінки

Ймовірність утворення алергічної реакції

Неможливість заздалегідь передбачити реакцію організму на вплив тих чи інших факторів (шампунь, фарба, лак для волосся, запах).

Навколишня атмосфера в салоні

Вдихання барвників, ароматизаторів, хімічних речовин згубно впливає як на організм молодої мами, так і на сформований плід.

Можна стригтися вагітним на думку психологів?

В період вагітності жінки стають більш недовірливими і сприйнятливими до всього, що відбувається навколо. У зв’язку з емоційним станом в цей період прекрасна стать дуже серйозно ставиться до будь-яких порад. Вагітні схильні прислухатися і сприймати на свій рахунок будь-яку інформацію.

Почувши від інших людей які-небудь вірування, чи забобони – жінка в положенні додасть цьому особливе значення. Майбутня мама з легкістю повірить у можливу загрозу викидня при підстригання волосся.

Чи можна вагітним підстригати волосся, на думку психологів, неоднозначно. Фахівці в цій галузі стверджують, що безпосередньо стрижка волосся не впливає на стан дитини і малюка. Але існує такий аспект, як негативний настрій, який може згубно позначитися на здоров’ї і мами і майбутнього малюка.

Зверніть увагу! Психологи не рекомендують недовірливим і сприйнятливим жінкам у період вагітності підстригати волосся, а виробляти догляд за волоссям виключно в домашніх умовах.

Це дозволить зберегти майбутній мамі комфортне стан самої з собою, що позитивно вплине на весь період вагітності.

Поради з приводу стрижки волосся під час вагітності

Незалежно від положення жінка повинна, в будь-якому випадку, виглядати красиво і привабливо. Від зовнішнього стану жінки залежить і її настрій. Позитивні емоції тільки позитивно позначаться на вагітності.

Таким чином, слід дотримуватися деяких порад:

 • підстригати волосся вагітним можна і навіть потрібно, але тільки кінчики. Так як січні кінчики впливають на зовнішній вигляд волосся, так і на структуру волосяних цибулин;
 • рекомендується застосування вітамінного комплексу, спеціально розробленого для вагітних жінок. Тим самим відбувається поліпшення стану волосяних цибулин зсередини;
 • уникати коштів з посиленим запахом (лаки, гелі, муси). Препарати можуть викликати алергічну реакцію і висип, що вкрай небажано в період вагітності.

Будь-якій жінці, що знаходиться в положенні, доглянутий зовнішній вигляд піде тільки на користь.

Чи можна вагітним стригти чубок?

У випадку, коли жінка дізнається про свою вагітність (особливо якщо це перша), звичний світ змінюється. А також видозмінюється і світогляд жінки, що знаходиться в положенні. Кожна незначна деталь може обернутися цілої катастрофою.

Майбутня мама ретельно ставитися до таких питань, як:

 • ретельності підходу до зовнішнього вигляду;
 • вибору підходящої одягу;
 • варто підстригати волосся в період вагітності;
 • різноманітності раціону і підбору здорової їжі;
 • вибір косметичних засобів.

Звичайній людині питання, з приводу стрижки волосся, здасться вельми дивним. Але для вагітної жінки дане питання носить важливий характер.

Медицина скептично відноситься до різним прикметам і забобонам, намагаючись не коментувати їх. Фахівці з різних областей вважають, що стрижка, як волосся, так і чубчика не впливає на пологову діяльність і на життя малюка надалі.

Як доглядати за волоссям під час вагітності?

У ряді випадків саме під час вагітності волосся у жінок стають густими і пишними. Існують випадки, коли волосся пусками вилазять при митті голови або просто при розчісуванні. У кожному з випадків у період вагітності потрібно не забувати про догляд за волоссям.

Необхідно виконувати хоча б самі звичайні і прості маніпуляції для підтримки здорового вигляду волосся і цибулин волосся:

 • раз в тиждень робити живильну маску на коріння волосся, так і на самі цибулини. Час маски становить 30 хвилин. Готуватися маска в домашніх умовах за допомогою відповідних продуктів. Це можуть бути: кефір, яйця, мед, різні фрукти;
 • мити голову тільки теплою водою;
 • робити натуральний шампунь з допомогою яйця і столової соди;
 • у холодну пору доби не виходити на вулицю без головного убору;
 • перебування на сонці повинно бути в обмежених кількостях і з річним головним убором;
 • відмовитися від застосування фена та інших термоприборов;
 • перед сном проводити заспокійливий масаж голови звичайними круговими рухами.

При належному догляді за волоссям в період виношування дитини – волосся будуть виглядати здоровими і доглянутими і після вагітності. Якщо ж протягом тривалого періоду часу не припиняється випадання волосся, то варто негайно звернутися до фахівців.

Цікаві відео про те, чи можна вагітним стригтися

У відео-ролику розповідається про прикмети, можна вагітним підстригати волосся:

А в цьому корисному відео можна дізнатися про забобони з приводу стрижки волосся під час вагітності: