Букет своїми руками: ТОП-100 фото ексклюзивних ідей

Приклади вдалого поєднання кольорів в букеті. Вчимося робити своїми руками, за допомогою покрокової інструкції та легкого майстер-класу.

Практично кожна людина в своєму житті дарує квіти. Букет квітів – це символічний і ідеальний подарунок. У різних ситуаціях красивий атрибут завжди доречний. Не варто шукати особливого приводу, щоб піднести квіти. Ми просто висловлюємо свою любов, повагу, вдячність, скорбота.

Перелистнем сторінки історії

Історія букета налічує не одне століття. З давніх часів квіти є прекрасним способом прикраси людини та її житла. Жодна подія в житті (веселе, урочисте, сумне) не обходиться без чарівних квітів.

У Стародавній Греції яскравими гірляндами шанували знатних гостей, а в Індії аналогічний звичай зберігся до сьогоднішніх днів. В Європі перші квіткові букети в 14 столітті і цінувалися не стільки як прикрасу, а як джерело аромату. Форма букетів зазнавала постійні зміни, пов’язані з модою і певними вимогами та віяннями епохи.

Правила складання букетів

Флористика нараховує достатню кількість різних нюансів, пізнання яких приходить з часом і в міру набуття досвіду. Як навчитися робити букет і не зіпсувати роботу допоможуть певні норми.

По-перше, використання в одній композиції велика кількість різносортних квітів – це груба помилка.

По-друге, надмірність бутонів, а часто, одні бутони в букеті зроблять Ваш твір надзвичайно захаращеним виробом.

-третє, не варто братися відразу за великі флористичні твори. До них потрібно переходити обережно і поступово.

В-четвертих, поспіх при складанні квіткового букета не прийнятна. В результаті можна отримати недоладний «віник».

Ця творча робота передбачає уважність, роздуми, акуратність. Тільки так Ви отримаєте задоволення від кінцевого результату. Щоб уникнути помилок:

 • ретельно продумуйте кожен формування букета;
 • подумайте над кількістю компонентів – краще менше, та краще;
 • починайте творити з невеликих букетиків, домігшись у процесі їх складання оригінальності та індивідуальності.

В правилах для новачків існують чотири найбільш значних моментів, на которті варто звертати увагу. Це:

 1. Форма складається букета.
 2. Розумне кількість квітів.
 3. Обов’язкова сполучуваність колірної гами.
 4. Компонування, що визначає призначення букета.

Перші правила складання букетів, з’явилися у Франції більше чотирьох сотень років тому, змінювалися, додавалися, але і сьогодні вони актуальні у флористиці.

Варіанти букетів

У наш час популярні не тільки квіткові букети, незважаючи на їх лідируючі позиції. Все частіше подаються квітково-фруктові, цукеркові композиції. Становлять суто жіночі, дитячі, або чоловічі букети. Популярні букети з:

 • квітів;
 • фруктів;
 • овочів;
 • м’яких іграшок;
 • цукерок;
 • грошових купюр;
 • шкарпеток;
 • невеликих рушників.

Втім, перелік можна перераховувати до безкінечності. Скільки фантазій – стільки різновидів букетів.

Оскільки квіти доречні завжди, в різних ситуаціях (такий подарунок просто універсальний), акцентуємо увагу на створенні квіткових букетів. На відповідних сайтах в інтернеті надано величезну кількість фото красивих букетів. Ними можна помилуватися і взяти на озброєння для особистої творчості.

Класифікація квіткових букетів по формі

Щоб повністю зрозуміти якусь композицію Ви збираєтеся створювати, необхідні конкретні знання про різноманітність видів квіткових композицій.

Уявлення про форми букетів – першооснова при складанні квіткових наборів. Таких видів кілька. Спробуємо розібратися більш конкретно в кожному угрупованню.

Букет округлої форми

Дана композиція – це сфера, яка відрізняється правильністю ліній. Квіти для такого букета підбираються пропорційно за величиною, включаючи і бутони. Головне увагу приділяється щільності укладки, від цього залежить компактність букета. Колірна гамма флори в цих композиціях буває монотонної, з кольоровими вкрапленнями, різних тонів.

Правильне розміщення інгредієнтів

Оформлення круглих букетів передбачає наступні типи укладання використовуваного матеріалу:

 1. Концентричний кругової вид вимагає специфічного розташування квітів. При цьому обов’язково дотримуватися чергування. Наприклад, у початковому колі розташовують великі, що чергуються з дрібними, суцвіття різноманітні за забарвленням. У наступному колі використовується інший матеріал.
 2. Спіральний вид характеризується формуванням цікавою спіралевидної доріжки в букеті. Такий цікавий ефект виходить при використанні кольорів різної форми і забарвлення.
 3. Схематичний вигляд відрізняється пропорційної укладанням невеликих груп кольорів.
 4. Діагональний образ створюють шляхом виділення невеликих секторів, протилежно розташованих по діагоналі вироби, які заповнюються певними квітами.

Модифікації круглих букетів можна розширити, але даний вид завжди є найпоширенішим творінням флористів.

Круглий букет, створений своїми руками

Орнаментом нашого життя, додаванням яскравих духмяних фарб, важливим атрибутом різних урочистих заходів є квіти. З величезної кількості композицій найпростіше створити букет круглої форми. Якщо є можливість, обов’язково потрібно відвідати майстер-класи як робити букет самостійно.

А ми приступаємо до флористичним творінню. Слід заздалегідь підготувати необхідні інструменти, рослини (видалити шипи у троянд, прибрати порошинки у лілій, зрізати нижні листки у хризантем і т. д.) і відповідний декор.

Вам знадобляться:

 • секатор;
 • декорирующий матеріал (нитки намиста, мережива, стрічки);
 • скотч;
 • пакувальне засіб.

Для букета кулястої форми можна використовувати різні садові квіти. Фахівці радять працювати з трояндами, півоніями, хризантемами, герберами, айстрами.

Своїми круглими суцвіттями вони сприяють створенню ідеальної форми. Незайвим доповненням композиції можуть стати папороть, аспарагус і інша зелень.

Етапи створення круглого букета

Важливим у цьому процесі є правильний підбір кольорів, мається на увазі однакова їх довжина. Збірка відбувається по спіралі з поступовим додаванням зелені та декоративних елементів.

 1. Рослина-основа береться в ліву руку, інші компоненти накладаються навколо квітки по спіралі.
 2. Стебло потрібно затиснути трохи вище його середини, інші квіти слід накладати трохи навскоси.
 3. До завершення композиції кут нахилу повинен збільшуватися.
 4. Для додання букету легкості вставити між стеблами основних кольорів доповнюють компоненти.
 5. Готове виріб обов’язково закріпити скотчем у місці з’єднання всіх стебел.
 6. Місце скріплення прикрасити декором.

Кругла композиція – прекрасне доповнення до подарунку, ефективне оздоблення святкового столу.

Букет у формі каскаду

Це композиція являє собою вертикаль, збирається зверху вниз, має форму правильного трикутника, вершина якого знаходиться внизу вироби. Каскад-крапля і водоспад – види розташування кольорів у такому букеті. Для укладання специфічним чином квітів застосовуються такі методики, як:

 1. Використання живих стебел.
 2. Збірна техніка – об’єднання натуральних стебел (понад 70%) і штучних гілочок (техніка тейпирования).
 3. Розміщення кольорів на спеціальному пристосуванні – портбукетнице.
 4. Англійська монтаж – живі квіти ретельно прикривають дротові стебла.
 5. Каркасний тип, в основі якого використовуються гілки берези, ротангової пальми, а також дроту.

Вас запросили на день народження маленької принцеси, куплений подарунок, але чогось явно не вистачає. Спробуйте створити оригінальний плюшевий сюрприз у формі каскаду. Нічого складного немає, тим більше, що представлена інструкція як зробити букет з м’яких іграшок, стане відмінним підмогою.

Рекомендації покрокового виконання букета каскадної конфігурації

 1. Даний букет повинен бути невеликих розмірів.
 2. Підберіть м’які іграшки різні за величиною (але, щоб не було сильного контрасту), кольором. Чудово, якщо ці іграшки виконані своїми руками. Створений букет придбає оригінальний, неповторний вигляд.
 3. Знадобиться портбукетниці з не дуже товстим дротяним стеблом, який слід дуже щільно обмотати декоративним елементом (стрічка, мереживо, гофрований папір), а також шпажки.
 4. До м’яких іграшок кріпляться різнокольорові неширокі атласні стрічки, за допомогою яких вони прив’язуються до основного стеблинки. Доповнення можуть виступити маленькі круглі повітряні кульки.

За аналогією можна приготувати букет з різних солодких інгредієнтів.

Букет із каркасною основою

Виготовлення подібної композиції передбачає досить складну техніку виконання. Даний виріб – композиція різної моделі та конфігурації. Буде потрібно досить багато різноманітних натуральних і штучних компонентів. Варіантів таких композицій багато, але більш популярні такі види, як «віяло», «сумочка», «муфта».

В подарунковій сфері для чоловіків найчастіше зустрічаються букети такої побудови. Унікальна чоловіча композиція, виконана своїми руками, стане унікальним подарунком своєму коханому.

Чоловічий букет – покрокове виконання

Що вам знадобиться:

 • продукти (в даному випадку зупинимося на рибі і пиві);
 • гофрований папір;
 • горішки (за смаком обранця);
 • декоративні елементи;
 • певні інструменти.

Будь-яка робота вимагає уважності і зосередженості. Створення подібного подарунка – не виняток. Перш, ніж приступити до виконання, подумайте над усіма тонкощами компонентів та їх оформлення.

Етапи виготовлення їстівного букета:

 1. Для створення заготовки найкраще підійде утеплювач (піноплекс). З даного матеріалу вирізаємо основу для букета (прийнятні параметри: 2 см товщина, 20-25 см ширина: 45 см довжина).
 2. Отриманий макет потрібно обклеїти щільним папером, причому зробити це потрібно лише, з одного боку.
 3. Нижню частину можна вирізати з досить щільного картону і зміцнити за допомогою шпажок, приклеїти основу, бічну частину якої також оформити папером.
 4. Декорування заготовки проводиться підібраними аксесуарами та іншими елементами декору.
 5. Пивні баночки обернути папером таким чином, щоб можна було вільно їх взяти з упаковки.
 6. Вирізані паперові денця потрібно обклеїти скотчем, підстаканники зафіксувати фетром, баночки прикріпити стрічкою.
 7. обернути Харчовою плівкою рибку, красиво упакувати горішки. Всю закуску закріпити в букеті.
 8. Готову композицію загорніть в флористичну сітку.

Ваш чоловік буде в захваті.

Квіткові оригінальні комплекти

Фахівці високого класу демонструють широкий асортимент специфічних ефектних букетів. Для їх виготовлення застосовується різні матеріали. Основними є портбукетниці, всілякі тейп-стрічки, класичні губки-оазиси.

Використовується папір, флористичний клей, дріт різної товщини. Найчастіше виділяють такі композиції, як «конус», «гламелія», «жезл». Але це далеко не повний перелік прекрасних квіткових творів.

Сучасна флористика класифікується не тільки за формою, але і за стилями, за призначенням, заходам, по країнам.

Образи ідеальних букетів:

 • вегетативний вигляд;
 • декоративний стиль;
 • лінійна манера;
 • масивний тип.

Класифікація букетів за призначенням, заходів та країнам

Букети можуть бути суто жіночі, чоловічі або дитячі. Кожен образ буде зосереджений на одержувача даної композиції. Точно також свої відмінні характеристики, параметри, гідності мають твори мистецтв флористів, виготовлені для конкретного прецеденту або певної ситуації.

Флористика, як мистецтво, виникла давно. Її формування тривало протягом багатьох років. У різних країнах існували свої особливості створення квіткових композицій, мали перевагу перед конкретні сорти квітів. Тому букети говорили самі за себе.

Красивий набір з тюльпанів був представником Голландії, а букет з троянд – Англії. І сьогодні відмітні особливості квіткових букетів можуть вказати на країну-творця.

Різні майстер-класи, відео-уроки, рекомендації флористів підкажуть як правильно робити букети своїми руками.

Запам’ятайте!!! Ніколи не чекайте зручного випадку, щоб піднести красивий букет. Даруйте квіти спонтанно.

Фото букетів своїми руками