20 найкращих фільмів про роботів

20 кращих фільмів для роботів

Любиш дивитися кіно про високі технології, альтернативну реальність чи прогресивне майбутнє? Тоді ці 20 найкращих фільмів про роботів точно тобі сподобаються. Ми зібрали в цій добірці різні кіножанри, щоб максимально урізноманітнити твоє дозвілля!

1. Термінатор (1984)

Бойовий робот Термінатор (Арнольд Шварценеггер) вирушає у минуле, щоб убити Сару Коннор (Лінда Хемілтон). Але навіщо це йому? І хто візьметься рятувати жертву, яка нічого не підозрює?

Термінатор (1984)

2. З машини (2014)

Калеб (Донал Глісон) вирушає у гори на відпочинок на запрошення свого шефа. Там він погоджується взяти участь в експерименті з ІІ. Але чим закінчиться історія, коли головний герой закохається у випробувану жінку-робота?

З машини (2014)

3. Штучний розум (2001)

Людство створило новий клас роботів, які можуть відчувати емоції і мають зовнішність, як у звичайних людей. Девід (Хейлі Джоел Осмент) – один з таких андроїдів, які мають жити в справжній сім’ї.

Штучний розум (2001)

4. Двохсотлітня людина (1999)

Сім’я Мартінов купує робота Ендрю (Робін Вільямс), який має допомагати господарям у побуті та служити як дворецький. Але незабаром пара виявляє, що їхнє придбання еволюціонує і все більше набуває рис людини.

Двохсотлітня людина (1999)

5. Робот на ім’я Чаппі (2015)

Південноафриканська влада замовляє розробку дроїдів, щоб використовувати їх для боротьби зі злочинністю. З цією метою вони звертаються до Деона (Дів Патель), у якого незабаром з’являється серйозний конкурент.

Робот на ім'я Чаппі (2015)

6. Повстання машин (2011)

Далеке майбутнє. Людство використовує роботів як особисті помічники, але далеко не всі люди дбайливо ставляться до дроїдів. Тоді ІІ-механізми починають давати відсіч.

Повстання машин (2011)

7.Робот і Френк (2012)

Колишній злодій Френк (Френк Ланджелла) спокійно доживає старість за містом. Щоб чоловікові було легше, син головного героя привозить батькові робота-помічника. Хоча спочатку Френк упирається і відмовляється впускати нанотехнології у своє життя, незабаром він розуміє, що його новий «друг» може бути дуже корисним.

Робот і Френк (2012)

8. Діти робота (2019)

Робот вирощує у притулку дівчинку, вчить її наукам, моралі, філософії. Підліток починає замислюватися про існування життя поза домом, але андроїд відмовляється відпускати дитину, мотивуючи це небезпекою за межами притулку. Так триває, поки на їхньому порозі одного разу не з’являється поранена жінка.

Дитя робота (2019)

9. Страховик (2014)

Після природного катаклізму люди створили міста зі штучними хмарами, що підтримуються роботами. Ці дроїди запрограмовані так, що не можуть шкодити людині і самостійно вдосконалюватися. Тим не менш, випадки дивної поведінки роботів фіксуються все частіше.

Страховик (2014)

10.Єва: штучний розум (2011)

Популярний та талановитий кібернетик Алекс (Даніель Брюль) отримує замовлення на створення робота-дитини з веселим характером. За основусвого творіння чоловік бере поведінку та реакції дівчинки Єви (Клодіа Вега), з якою нещодавно познайомився.

Єва: штучний розум (2011)

11. Сурогати (2009)

Доктор Кентер (Джеймс Кромвелл) створив андроїдів, покликаних допомагати людям з обмеженими можливостями. Але людство почало настільки масштабно використовувати ці твори, що майже всі мешканці перестали виходити з будинків. Однак на Землі залишилися і затяті противники роботів, які спробували розв’язати війну.

Сурогати (2009)

12. Ласкаво просимо до раю (2015)

Джуліан (Брюс Вілліс) – підприємець із незвичайним бізнесом. Чоловік пропонує всім охочим побувати у місті з роботами, де клієнти можуть робити з машинами все, що захочуть. Але один з андроїдів починає усвідомлювати весь жах того, що відбувається, і намагається втекти.

Ласкаво просимо до раю (2015)

13. Я, робот (2004)

Детектив Дел Спунер (Вілл Сміт) насторожено ставиться до робіт-помічників, не вірячи в їхню нешкідливість.Коли героєві доручають розслідувати вбивство його знайомого, він намагається пов’язати воєдино трагічну подію та свої підозри щодо роботів.

Я, робот (2004)

14. Робо (2019)

Мітя Привалов (Данило Муравйов-Ізотов) росте в сім’ї вчених, які бачать сина продовжувачем сімейної справи. Але хлопчика зовсім не спокушає така доля. Якось він зустрічає розумного робота, який втік з лабораторії розробників, і стає для нього найкращим другом.

Робо (2019)

15. Той, що біжить по лезу 2049 (2017)

Учені розробили спеціальних роботів – реплікантів – для освоєння нових планет. На Землі ці створення виконують найскладніші, принизливі чи небезпечні роботи. Одного разу один із таких андроїдів Кай (Райан Гослінг) відкриває правду, здатну розв’язати справжню війну.

Той, що біжить по лезу 2049 (2017)

16. Земля майбутнього (2015)

Кейсі (Брітт Робертсон) знаходить незвичайний значок. Зіткнувшись з ним, дівчина бачить дивні картини майбутнього. Ненароком зіпсувавши знахідку, героїня намагається знайти і купити аналог.Її пошуки призводять до перестрілки та знайомства з дівчинкою-роботом Афіною (Рефі Кессіді).

Земля майбутнього (2015)

17. Жива сталь (2011)

Чарлі Кентон (Хью Джекман) у минулому був непоганим боксером, але зараз загруз у боргах і перебивається заробітками від участі у боях роботів. Проте головний герой постійно програє. Якось він дізнається про смерть своєї колишньої дружини і, щоб отримати трохи грошей, тимчасово бере під опіку її сина.

Жива сталь (2011)

18. Аліта: бойовий янгол (2019)

Доктор Ідо (Крістоф Вальц) знаходить тіло кіборга, відновлює його та називає Алітою на честь загиблої доньки. Прийшовши до тями, дівчина-робот марно намагається щось згадати. Зате вона виявляє цілу купу бойових умінь і стійке бажання дізнатися правду.

Аліта: бойовий янгол (2019)

19. Примара в обладунках (2017)

Мира (Скарлетт Йоханссон) прокидається у невідомій лабораторії, нічого не пам’ятаючи. Лікар розповідає дівчині про те, що вона разом із батьками потрапила до епіцентру терористичної атаки.Родичі героїні загинули, а самій Світі імплантували штучні частини тіла, щоб вона залишилася живою. Але чи це правда?

Примара в обладунках (2017)

20. Робот (2010)

Доктор-ген Васігаран (Раджнікант) створює схожого на себе робота з десятками корисних умінь. Але у андроїда, на думку його творця, є серйозна вада – відсутність інтелекту та емоцій. Тоді розробник вживляє у робота «чіп кохання».

Робот (2010)