20 найкращих британських фільмів, які варто подивитися кожному

20 найкращих британських фільмів, які варто подивитися кожному

Багато хто вважає, що Великобританія – це лише манірність, строгість, погана погода і полуденний чай. Однак ця країна подарувала світові набагато більше цікавих та яскравих особливостей. Одна з них – чудовий кінематограф. Переконайтеся в цьому на особистому прикладі, звернувши увагу на 20 найкращих британських фільмів, які варто подивитися кожному!

1. Емма (2020)

Головна героїня начитана, відрізняється гострим розумом і кмітливістю, іронічним почуттям гумору та суворим переконанням, що вона бачить справжню суть людей. Дівчина вирішує стати «свахою» для оточуючих, хоча сама чи не клянеться, що ніколи не вийде заміж.

Емма - Найкращі британські фільми

2. Три секунди (2019)

У спробах виділити своє ім’я Піт Кослов (Юель Кіннаман) допомагає ФБР та бере участь в операціях. Під час однієї з них план зривається. Опинившись у гущавині небезпечних подій, герой розуміє, що поліція не збирається його рятувати.

Три секунди - Найкращі британські фільми

3. Гонка століття (2018)

Дональд Кроухерст (Колін Ферт) знаходиться на межі банкрутства. Щоб врятувати ситуацію, а заразом і здійснити давню мрію, чоловік приймає ризиковане рішення стати учасником перегонів яхт «Золотий глобус». Проходячи дистанцію, чоловік розуміє, що це не так легко, як йому здавалося, тому впадає в авантюру.

Гонка століття - Найкращі британські фільми

4. Дві королеви (2018)

Ставши монаршою особливою Францією, Марія Стюарт (Сірша Ронан) повертається до Шотландії. Тут їй належить не тільки проявитися як мудра королева, але ще й постаратися примиритися з двоюрідною сестрою Єлизаветою (Марго Роббі).

Дві королеви - Найкращі британські фільми

5. Код “Червоний” (2018)

У воєнні роки Джоан Стенлі (Джуді Денч) служила розвідником СРСР і видобувала стратегічно важливу інформацію у Великій Британії. Завдяки їй була запобігла Третя світова війна. Тепер жінка на пенсії та доживає тихі роки у невеликому селищі.Але одного разу в її двері стукають невідомі та оголошують про арешт героїні.

Код

6. Фестиваль (2018)

Ніка Тейлора (Джо Томас) кидає дівчина, через що він впадає в депресію. Щоб розвеселити хлопця, його друг Шейн (Хаммед Анімашаун) запрошує героя на масштабний музичний фестиваль. Чим обернеться ця подорож для двох хитрих товаришів?

Фестиваль - Найкращі британські фільми

7. Темні часи (2017)

Біографічний фільм про життя та політику широко відомого Уінстона Черчілля (Гері Олдмен). Державні перевороти та змови, хитросплетені маневри та стратегії, політичні підступи та особисті трагедії – у цьому фільмі є все для того, щоб їм серйозно захопитися.

Темні часи - Найкращі британські фільми

8. На березі (2017)

Едвард (Біллі Хоул) та Флоранс (Сірша Ронан) – випускники різних університетів. І це далеко не єдина відмінність у їхніх уподобаннях.Незважаючи на протилежність інтересів, молоді люди вирішують одружитися, але їхні стосунки починають псуватися через пікантне, але драматичне.нюансу.

На березі - Найкращі британські фільми

9. Вечірка (2017)

Компанія друзів зібралася відзначити кар’єрне підвищення Джанет (Крістін Скотт Томас). Вечірка в самому розпалі, але тут з’являється чоловік героїні, і веселощі різко обриваються.

Вечірка - Найкращі британські фільми

10. Голем (2016)

Лондонський Лаймхаус поглинув низку загадкових та кривавих убивств. Розбиратися з їхніми наслідками та шукати злочинців буде детектив Кілдер (Білл Найі).

Голем - Найкращі британські фільми

11. Нова ера Z (2016)

Через отруйний грибок людство вражає страшна хвороба: люди перетворюються чи не в ходячих зомбі і поїдають одне одного. Тих, хто вижив не так багато, є лабораторія з розробки вакцини. У ній заточені заражені діти, яким грибок передався ще в утробі матері, тому вони відрізняються від дорослих монстрів наявністю інтелекту. Навіщо вченим ці розумні, але небезпечні та м’ясоїдні діти?

Нова ера Z - Найкращі британські фільми

12. Перестрілка (2016)

Дві угруповання намічають зустріч у затишному місці з метою продажу вогнепальної зброї. Але все йде не за планом, коли виявляється, що одна із сторін привезла не той товар.

Перестрілка - Найкращі британські фільми

13. Примадонна (2016)

Флоренс Дженкінс (Меріл Стріп) все життя мріяла потрапити на велику сцену та заспівати для величезної публіки. Хоча рідні головної героїні всіляко підтримують це прагнення, є одна серйозна проблема: Флоренс зовсім не вміє співати чи хоча б потрапляти до музичного такту.

Примадонна - Найкращі британські фільми

14. Вуличний кіт на прізвисько Боб (2016)

Джеймс (Люк Тредевей) лікується від наркоманії та досягає непоганих результатів. Завдяки сприянню соцслужби він отримує житло. Тут хлопець виявляє рудого кота, якого безуспішно намагається позбутися. Але, може, воно і на краще?

Вуличний кіт на прізвисько Боб - Найкращі британські фільми

15. 45 років (2015)

У літньої пари головних героїв незабаром намічаються 45-ті роковини весілля. Подружжя збирається організувати невелике торжество, але чоловік раптом отримує листа, пов’язане з давньою трагічною смертю його першого кохання. Чи стане це перепоною для майбутнього свята та шлюбу загалом?

45 років - Найкращі британські фільми

16. Всевидюче око (2015)

Група військових планує операцію із затримання, а потім і усунення банди терористів. Коли все вже готове до бою, у зоні передбачуваної сутички виявляється маленька дівчинка. Захисникам доведеться зробити нелегкий вибір.

Всевидюче око - Найкращі британські фільми

17. Суфражистка (2015)

У центрі сюжету – рух суфражисток у XIX-XX століттях. Головні героїні намагаються відстояти себе та інших жінок, борються з дискримінацією, виступають за право офіційно бути частиною політичного та економічного життя країни.

Суфражистка - Найкращі британські фільми

18. Леді у фургоні (2015)

Алан Беннет (Алекс Дженнінгс) – письменник-драматург, який зустрів цікаву стареньку Мері (Мегі Сміт). У нової знайомої виявляється дуже яскраве та насичене минуле. А ще жінка впевнена, що на неї полює поліція.

Леді у фургоні - Найкращі британські фільми

19. 71 (2014)

У північно-східній частині Ірландії намічається громадянська війна, що прокотилася хвилею повстань та пограбувань. Боєць Гері Хук (Джек О’Коннелл) потрапляє в осередок подій. Хлопець розгублений і явно не знає всіх подробиць того, що відбувається. Чи зможе він вижити на залитих кров’ю вулицях Белфасту?

71 - Найкращі британські фільми

20. Гордість (2014)

Незважаючи на якусь парадоксальність сюжету, його події взяті з реальних історичних подій. Група ЛГБТ-представників усупереч опору влади та більшості оточуючих збирає гроші, щоб потім віддати їх сім’ям страйкуючих шахтарів.

Гордість - Найкращі британські фільми