13 найкращих програм для монтажу відео – завантажити

ТОП-13 найкращих програм для монтажу відео

Щоб самостійно зробити відеоролик, накласти звук або зібрати кліп – зовсім не потрібні особливі навички. Зараз існує безліч програм для монтажу відео, розрахованих на новачків та любителів. Ми зібрали добірку з 13 найкращих програм – є платні та безкоштовні варіанти. Посилання, де завантажити – додаються!

Безкоштовні програми для монтажу відео

Всупереч стереотипам, є достатньо безкоштовних інструментів, яких вистачить для аматорських потреб. Звичайно, деякі монтажні хитрощі залишаться недоступними, але якщо ти займаєшся монтажем відео для себе – вони поки що й не потрібні.

1. Windows Фотографії

На операційній системі Windows 10 є вбудований редактор “Фотографії”, який, як не дивно, підходить і для базової обробки відео. Тут можна з’єднати кілька роликів, накласти титри або іншу аудіодоріжку, погратися з корекцією кольору та ефектами.

Windows Фото - Програми для монтажу відео

2. iMovie

iMovie – аналогічний вбудований редактор лише на OS X від Apple.У програми дуже простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а ще вона спритна та досить функціональна.

iMovie - Програми для монтажу відео

3. Shotcut

Безкоштовний відеоредактор Shotcut відрізняється від більшості програм відкритим кодом. А це означає, що більше можливостей для створення цікавих проектів. Інтерфейс досить складний, але його можна налаштувати під себе. Крім того, для Windows та Linux є спрощені версії Shotcut без інсталяції.

Офіційний сайт: https://shotcut.org

Shotcut - Програми для монтажу відео завантажити

4. Lightworks

Ця безкоштовна програма для монтажу відео доступна на всіх платформах, включаючи Linux. Це один із найпопулярніших редакторів для любителів із сотнею додаткових ефектів, аудіобібліотекою, мультиканальним відтворенням та можливістю робити спільні проекти. Нестачі два – відсутність російськомовної версії та складний інтерфейс, у якому дійсно доведеться довго розумітися.

Офіційний сайт: https://www.lwks.com

Lightworks - Програми для монтажу відео завантажити

5. VSDC Free Video Editor

Програма може похвалитися різноманітністю ефектів та переходів для монтажу. Вона добре стабілізує відео, підтримує маски та дозволяє зберігати свої шаблони та пресети для швидкої обробки. VSDC Free Video Editor ідеально підходить для підготовки відео до соцмереж.

Офіційний сайт: http://www.videosoftdev.com

VSDC Free Video Editor - Програми для монтажу відео завантажити

6. FilmoraPro

Це простий відеоредактор, який дозволяє вирішити більшість повсякденних завдань. Інтерфейс можна освоїти за кілька годин, незважаючи на відсутність російської версії. Проблема одна: FilmoraPro накладає водяний знак, який можна забрати тільки за додаткову плату.

Офіційний сайт: https://filmora.wondershare.com

FilmoraPro - Програми для монтажу відео завантажити

Платні програми для монтажу відео

Платні програми надають повний набір інструментів та додаткових опцій для монтажу відео.До речі, у багатьох є безкоштовна ознайомча версія, обмежена за терміномабо функціоналу!

1. Adobe Premiere Pro

Відеоредактор Premiere Pro з пакету Adobe потрібний швидше професіоналам, ніж новачкам. Він добре синхронізується з іншими продуктами компанії. Наприклад, з After Effects для комп’ютерної анімації або Audition для роботи зі звуком. Про якість Premiere Pro прямо говорить той факт, що в ній монтують голлівудські блокбастери!

Офіційний сайт: https://www.adobe.com/ru/products/premiere.html

Adobe Premiere Pro - Програми для монтажу відео завантажити

2. Movavi Video Suite

Популярний напівпрофесійний редактор, яким однаково часто користуються любителі та спеціалісти. Програма може похвалитися розширеним функціоналом, величезним вибором фільтрів та ефектів, роботою з хромакеєм. У Movavi Video Suite є режими автоматичної обробки та можна витягти відео з будь-якого носія.

Офіційний сайт: https://www.movavi.ru/suite/

Movavi Video Suite - Програми для монтажу відео завантажити

3. ВідеоМОНТАЖ

Вітчизняна програма містить базовий набір функцій, які потрібні монтажерам-початківцям.Істотний плюс ВідеоМОНТАЖ – гранично зрозумілий інтерфейс повністю російською мовою.

Офіційний сайт: https://amssoft.ru/videomontage/

ВідеоМОНТАЖ - Програми для монтажу відео завантажити

4. DaVinci Resolve

Універсальна кросплатформова програма ідеально підходить для складної корекції кольору. Є російський інтерфейс та безкоштовна версія, але у платній DaVinci Resolve функціонал набагато ширший. Наприклад, можна створювати спільні проекти або працювати з 3D-відео.

Офіційний сайт: https://www.blackmagicdesign.com/…

DaVinci Resolve - Програми для монтажу відео завантажити

5. Avid Media Composer

Це професійна програма для монтажу відео, з якою працюють навіть голлівудські монтажери. Тут дуже багато інструментів та гнучких налаштувань для спецефектів. Програма спритна і потужна, тому підходить для обробки великих і важких відео різного формату. Головний недолік – складний інтерфейс, натомість Avid Media Composer досить регулярно оновлюється.

Офіційний сайт: https://www.avid.com/media-composer

Avid Media Composer - Програми для монтажу відео завантажити

6. Final Cut Pro

Багатофункціональний відеоредактор Final Cut від Apple – це, по суті, розширена і потужніша версія безкоштовної iMovie. З кожним роком з’являються нові плагіни та доповнення, зростає потужність та стабільність. Наприклад, вже зараз Final Cut Pro дозволяє працювати з VR та відео на 360 градусів.

Офіційний сайт: https://www.apple.com/final-cut-pro/

Final Cut - Програми для монтажу відео завантажити

7. Sony Vegas Pro

Це не найстабільніша програма серед професійних відеоредакторів, але має іншу істотну перевагу – низькі апаратні вимоги. Тому Sony Vegas Pro можна встановити та успішно використовувати навіть на відверто слабких комп’ютерах, хоча це, звичайно, буде довшим.

Офіційний сайт: https://www.vegascreativesoftware.com/ru/

Sony Vegas Pro - Програми для монтажу відео завантажити