Як пережити розлучення з коханою людиною: 12 порад психолога

Як пережити розставання з коханою людиною: 12 порад психолога

Депресія, втома, апатія, безсоння та перепади настрою – це хвилею накочує після розставання. Все валиться з рук і зовсім не зрозуміло, куди бігти та за що хапатися. LAFOY поспілкувався з практикуючим психологом Інною Богатирьовою та зібрав 12 порад, як пережити розлучення з коханою людиною!

1. Плач

Не намагайся триматися до останнього з незворушним виглядом. Якщо тобі потрібно постраждати чи поплакати – ні в чому не відмовляй. Прийди додому, візьми келих улюбленого вина або шоколадний торт, включи улюблені сумні пісні або поклич подругу – і поридай досхочу. Головне – обмежити час. Виділи собі на драму один вечір або вихідний день, але не впивайся нею на проліт.

Плач - Як пережити розлучення з коханою людиною

2. Не намагайся забути

Насамперед хочеться викреслити з життя все, що пов’язане з людиною. Видалення фотографій, викидання подарунків і навіть радикальна стрижка – йде все.Але насправді такі примусові спроби викинути минуле з життя заважають пережити ситуацію. Не можна лікувати хворобу знеболюючим. Не гарячкуй!

3. Позбудься «якорів»

Спочатку може здатись, що цей спосіб суперечить попередньому, але це не зовсім так. Не треба видаляти всі архіви фотографій і вдавати, що людини ніколи не існувало. Але прибери все те, що викликає болючі емоції прямо зараз. Постільна білизна, фото в рамці на столі, домашню сорочку, яка ще й досі пахне чужим парфумом.

Позбудься «якорів» - Як пережити розставання з коханою людиною

4. Цифровий детокс

На перший час відволікайся від соцмереж, особливо якщо зазвичай проводиш у них багато часу. По-перше, тобі допоможуть відволіктися тільки живі враження, а не їхній сурогат. По-друге, занадто багато потенційних тригерів: від чужих щасливих історій, що так засмучують зараз, до оновлень колишньої коханої людини.