Як пережити розлучення з коханою людиною: 12 порад психолога

Як пережити розставання з коханою людиною: 12 порад психолога

Депресія, втома, апатія, безсоння та перепади настрою – це хвилею накочує після розставання. Все валиться з рук і зовсім не зрозуміло, куди бігти та за що хапатися. LAFOY поспілкувався з практикуючим психологом Інною Богатирьовою та зібрав 12 порад, як пережити розлучення з коханою людиною!

1. Плач

Не намагайся триматися до останнього з незворушним виглядом. Якщо тобі потрібно постраждати чи поплакати – ні в чому не відмовляй. Прийди додому, візьми келих улюбленого вина або шоколадний торт, включи улюблені сумні пісні або поклич подругу – і поридай досхочу. Головне – обмежити час. Виділи собі на драму один вечір або вихідний день, але не впивайся нею на проліт.

Плач - Як пережити розлучення з коханою людиною

2. Не намагайся забути

Насамперед хочеться викреслити з життя все, що пов’язане з людиною. Видалення фотографій, викидання подарунків і навіть радикальна стрижка – йде все.Але насправді такі примусові спроби викинути минуле з життя заважають пережити ситуацію. Не можна лікувати хворобу знеболюючим. Не гарячкуй!

3. Позбудься «якорів»

Спочатку може здатись, що цей спосіб суперечить попередньому, але це не зовсім так. Не треба видаляти всі архіви фотографій і вдавати, що людини ніколи не існувало. Але прибери все те, що викликає болючі емоції прямо зараз. Постільна білизна, фото в рамці на столі, домашню сорочку, яка ще й досі пахне чужим парфумом.

Позбудься «якорів» - Як пережити розставання з коханою людиною

4. Цифровий детокс

На перший час відволікайся від соцмереж, особливо якщо зазвичай проводиш у них багато часу. По-перше, тобі допоможуть відволіктися тільки живі враження, а не їхній сурогат. По-друге, занадто багато потенційних тригерів: від чужих щасливих історій, що так засмучують зараз, до оновлень колишньої коханої людини.

5. Активне дозвілля

Тут є тонка грань: не потрібно завантажувати себе 24/7, тому що ти і так у стресі, а це загрожує лише новими зривами. Але постарайся спланувати час, щоб, крім рутини, у тебе обов’язково були нові емоції. Сходи в кіно або в театр, з’їзд до друзів в інше місто на вихідний, погуляй у лісі.А може, ти давно мрієш спробувати покататися на ковзанах, проїхатися верхи або постріляти в тирі? Саме час спробувати!

Активне дозвілля - Як пережити розлучення з коханою людиною

6. Займайся спортом

Будь-який спорт стимулює вироблення ендорфінів, яких тобі зараз катастрофічно не вистачає. Якщо раніше походи до зали були твоєю регулярною практикою – не кидай її, навіть якщо спокуса велика. А якщо ні – чудова нагода зайнятися хоча б короткою ранковою гімнастикою. Разом із настроєм та самопочуттям покращиш форму!

7. Проси допомоги

Якщо тобі потрібна допомога та підтримка, не соромся їх попросити. Влаштуй дружню вечірку, сходіть у караоке або бар, замовте піцу або з’їздіть на природу. Якщо тобі зовсім погано, не бійся звернутися до психолога – можливо, достатньо буде лише раз виговоритися про накипіле.

Проси допомоги - Як пережити розставання з коханою людиною

8. Виглядай найкраще

Поширена помилка – махнути рукою на свою зовнішність, адже все одно не для кого.Це в корені не так! Давно доведено, що ефектний зовнішній вигляд завжди надає впевненості у собі. Стильна стрижка, нові туфлі або піджак, яскравий парфум – вибери,що дасть тобі почуття власної чарівності саме зараз.

9. Радуйся себе

Якщо ти давно мрієш викинути стару шафу, пофарбувати табуретку або спробувати спекти складний торт – настав час братися за справу. Якщо ж зовсім немає настрою, дізнайся у близьких, чи не потрібна комусь твоя допомога. Відвернешся, зробиш добро, а заразом і підбадьоришся.

Радуй себе - Як пережити розставання з коханою людиною

10. Займись плануванням

Подумай, чи є в тебе якісь плани та цілі, яких дуже хотілося б досягти, але це було проблематично у відносинах? Можливо, ця подорож кудись, куди партнер категорично не хотів. Оренда нової квартири ближче до улюбленого парку. Пошук нової роботи, яку недостатньо підтримувала колишня кохана людина. Чи взагалі переїзд до іншого міста?

11. Аналізуй

Цей крок потрібен не всім, але дуже важливий. Поговори з близькими людьми, знайомими з вашою парою та твоїми проблемами, про те, чи не було у твоїх стосунках погроз, маніпуляцій чи насильства. Цілком нормально, що людині важко вийти з токсичних відносин, які формують хворобливу емоційну прихильність. Якщо у тебе є хоч найменші сумніви – одразу звертайся до психолога. Стане набагато легше!

12.Висловися

Якщо щоб остаточно закрити для себе питання, тобі потрібно висловитися – зроби це, коли перші емоції трохи вляжуться. Розпиши в стовпчики, що хорошого і поганого було у стосунках. Чітко і без образ сформулюй, що саме тебе кривдило і що ти відчуваєш із цього приводу. Якщо хочеш, можеш навіть розписати колишньому партнеру докладний лист щодо пунктів та прикладів. Ти нічого від цього не втрачаєш, але це справді робочий метод!

Висловися - Як пережити розставання з коханою людиною