Як набрати вагу швидко та безпечно: 8 ефективних способів

Як набрати вагу швидко та безпечно: 8 способів

Поки майже всі мріють скинути зайві кілограми, надмірна худорлявість так само загрожує неприємними наслідками. Просто її складнощі обговорюються набагато рідше. Але це постійна слабкість, порушений обмін речовин, проблемна шкіра і навіть анемія. Виправити ситуацію часом набагато складніше, ніж схуднути. Саме тому ми ділимося 8 ефективними способами, як швидко набрати вагу в домашніх умовах!

1. Більше корисних калорій

Для набору ваги також потрібно розрахувати свою денну норму калорій і додати до неї ще близько 200 на день. Але не треба збільшувати сильніше, адже тобі потрібні м’язи, а не зайвий жировий прошарок!

Більше корисних калорій - Як набрати вагу швидко та безпечно

2. Дробове харчування

Часто на дефіцит ваги страждають люди, які звикли їсти 1-2 рази на день. Спробуй поступово збільшити кількість прийомів їжі хоча б до 4-5 разів, додавши перекушування.

Дробне харчування - Як набрати вагу швидко та безпечно

3. Білок

Для набору та підтримання ваги потрібно вживати на день близько 1,6-1,8 г білка на 1 кг своєї ваги. Додай у раціон молоко та кисломолочні продукти, сири, яйця, курячу грудку, бобові, горіхи, рибу та бурий рис. Особливо гарний білок на вечерю.

Білок - Як набрати вагу швидко та безпечно

4. Складні вуглеводи

Складні вуглеводи більш насичені та багаті на корисні мікроелементи. Заміни білий рис коричневим, їж вівсянку, цільнозерновий хліб, картопля з овочами та ягоди з фруктами. Найкраще їсти їх на сніданок!

Складні вуглеводи - Як набрати вагу швидко та безпечно

5. Клітковина

На кожну тисячу калорій потрібно приблизно 10-15 г клітковини, яка очищає організм та стабілізує рівень цукру з холестерином. Просто додай у їжу висівки, насіння та насіння, їж цілісні зерна та більше зелені.

Клітковина - Як набрати вагу швидко та безпечно

6. Жири

На 1 кг твоєї ваги для набору маси потрібно близько 1-1,5 г корисних жирів. Але врахуй, що це не жирні засмажки та пироги, а авокадо, сири, йогурти, какао, жирний сир. Олія рекомендується замінити на оливкову, лляну або кукурудзяну.

Жири - Як набрати вагу швидко та безпечно

7. Сон

Неможливо стабілізувати обмінні процеси в організмі, не налагодивши сон. Лягай спати вчасно, відпочивай 8 годин, обов’язково провітрюй приміщення на ніч і спи в темряві. За пару годин до сну відмовиться від комп’ютера та смартфона.

Сон - Як набрати вагу швидко та безпечно

8. Силові тренування

Для набору ваги немає нічого кращого за силові тренування, адже саме вони орієнтовані на розвиток м’язової маси. Найефективніше працювати в залі, але на перші рази обов’язково візьми тренера, щоб скласти оптимальну програму, вибудувати техніку та нічого собі не зашкодити.Але не захоплюйся – 3-4 рази на тиждень достатньо, і періодично розбавляй силові кардіо, танцями, розтяжкою або йогою.

Силові тренування - Як набрати вагу швидко та безпечно