Журавлик орігамі – майстер-клас як скласти фігурку паперового журавлика

Великий вибір свіжих ідей по створенню журавлика з паперу в техніці орігамі своїми руками. Майстер-клас і покрокова інструкція для швидкого і гарного складання вироби.

Журавель в східній культурі символізує безсмертя, сімейне щастя і плодючість. Птах уособлює справедливість, благородство, світ, мудрість. У Японії він вважається священною і означає здоров’я і довголіття. За слов’янськими повір’ями, журавель був божим посланцем. Список культур, в яких птах – щасливий знак, можна продовжувати ще довго.

Все і без нас знають легенду, яка обіцяє виконання самої заповітної мрії того, хто складе тисячу журавлів. Саме тому умільці пропонують безліч ідей журавликів і схеми їх складання. Це справді дуже захоплююче і неважка заняття.

Історичні корені орігамі журавлика

Дана фігура вважається однією з найдавніших в паперовому рукоділлі. Спочатку її використовували як прикраси священних місць. Також існує традиція розвішувати журавликів орігамі-стрічку на стіни храмів. Це розцінюється як звернення до Божеств, що просить багатий урожай, одужання близьких, захист від невдач і нещасть.

В минулому столітті в Японії сталася історія, привнесшая нові відтінки заведеним звичаєм. Садако Сасакі, 12-річна дівчинка з Хірасіми, померла від лейкемії.

Є версії, що хвороба вона отримала згодом відомої всьому світу атомного бомбардування. Дізнавшись про свою недугу, школярка вирішила скласти тисячу журавликів заради свого порятунку.

Немає точної інформації про те, чи встигла вона скласти потрібну кількість фігур. Одне відомо точно Садако померла. Але її завзяття асоціюється з надзвичайною мужністю і героїзмом. В 3-х містах стоять пам’ятники на її честь, увінчані вже залізними журавлями.