Як зробити полімерну глину своїми руками: рецепти і способи виготовлення в домашніх умовах

Покрокова інструкція, як зробити полімерну глину в домашніх умовах. Легкі рецепти з фотографіями і описом всіх етапів ліплення від А до Я.

Пластична маса на основі пластику і полімерних частинок називається полімерною глиною. Для додання кольору використовують спеціальні пігменти, які при контакті з шкірним покривом людини не викликають алергічної реакції.

Полімерну глину використовують для створення тонких деталей і складних композицій. За консистенцією вона нагадує звичайний пластилін. Щоб готові вироби набули міцність цей матеріал піддають термічній обробці або сонячної інсоляції.

Для створення ексклюзивної біжутерії застосовують перший вид сушки. Квіткові композиції передбачають використання тонких деталей, які під впливом високої температури можуть сильно деформуватися. Саме тому квіткові пелюстки залишають висихати на сонячному вікні.

Як зробити полімерну глину в домашніх умовах? Які матеріали та інструменти знадобляться для створення пластичної маси? Всі відповіді на ці питання зібрані у нашому довіднику.

З чого зробити полімерну глину своїми руками?

Для створення полімерної пасти використовують кілька речовин. У цей список входить:

  • Гліцерин;
  • Кукурудзяний та картопляний крохмаль;
  • Харчові барвники;
  • Клей.

Для отримання потрібної консистенції важливо дотримуватися пропорції. При нехтування цим вимогою готовий склад може вийти занадто густим або рідким, що надалі не дозволить створювати ексклюзивні деталі.

Полімерна глина з клею і кукурудзяного крохмалю

Даний спосіб приготування пластичної глини дозволяє отримати покупної варіант складу. Єдиним недоліком даного методу приготування вважається зменшення готового виробу в розмірах і масі.

При виготовленні вироби необхідно враховувати той факт, що готова композиція буде на 40% менше від початкового результату. Позитивною якістю вважають швидке висихання тонких деталей. У середньому для цього знадобиться від 1 до 3 годин.

При додаванні фарбувального пігменту необхідно дотримувати особливу акуратність. Кукурудзяний крохмаль швидко вбирає колір, але при контакті зі шкірою може викликати алергійну реакцію.

Рецепт полімерної глини для виробів з крохмалю і будівельного клею передбачає використання наступних компонентів:

  • 300 г кукурудзяного крохмалю;
  • 200 г клею. Досвідчені рукодільники рекомендують вибирати будівельні склади. Придбати цей компонент можна у відділенні будівельного магазину;
  • 2 ст. л. зволожуючого масла;
  • 30 крапель лимонного соку.

Всі інгредієнти необхідно помістити в термостійку миску. Щоб суміш не прилипла до металевого дну рекомендується вибирати посуд з антипригарним покриттям.

Для перемішування всіх речовин при нагріванні використовують дерев’яну паличку. Не рекомендується вибирати металеві предмети у вигляді столових приладів.

При нагріванні клею і крохмалю утворюється хімічна реакція, в результаті якої металева поверхня змінює свій колір. Захисні рукавички допоможуть захистити шкірний покрив кистей від полімерного складу.

Всі інгредієнти нагрівають протягом 10 хвилин на повільному вогні. Щоб отримати однорідну консистенцію, необхідно регулярно перемішувати всі речовини дерев’яною паличкою. Коли маса почне густіти ємність з вмістом прибирають з вогню. Щоб складу вийшов пластичним в нього додають масло і продовжують перемішувати.

Після цього стільницю покривають термостійкою плівкою. На неї акуратно викладають полімерну суміш. Гарячий склад продовжують перемішувати. Готова глина повинна мати консистенцію тесту. Отриманий ком залишають до повного остигання.