Як змусити себе щось робити, якщо не хочеться, лінь, при депресії, для схуднення

У складні психоемоційні періоди життя складно змусити себе щось робити: працювати, вчитися, схуднути або просто вести активний спосіб життя. Правильна мотивація — головний шлях до успіху. Коли відбувається нова дія, часто воно не подобається, не виходить і це нормально, і з цим потрібно боротися!

Коли досягаються результати, дія повторюється, це входить у звичку і людина більше не замислюється, чи хоче він це робити чи ні. Тепер, перед тим, як зробити те, що не хочеться, необхідно розділити дію і ставлення до нього. Потрібно робити і досягати результатів і на них вже будувати відношення до дії.

Види мотивації та їх особливості

Щоб розібратися, як змусити себе щось робити, необхідно визначити, навіщо це потрібно, яким буде результат. Для цього варто розглянути види мотивації.

Існують мотивації: матеріальна і нематеріальна, зовнішня і внутрішня. Матеріальна чи нематеріальна мотивація залежить від стимулу, рушійного роботою. Зовнішня і внутрішня мотивація поділяється причинами, що спонукають до дії.

Матеріальна та нематеріальна мотивація

Матеріальна мотивація – це очікування обіцяної винагороди грошовими коштами за виконуваний працю. У цьому випадку співробітника мотивують матеріальним заохоченням.

Для стимулювання нематеріальної мотивації використовують тренінги, корпоративні заходи, встановлюють сучасне обладнання, покращують дизайн робочих місць, створюють оптимальні трудові умови.

Нематеріальна мотивація сприяє підвищенню зацікавленості працівників у роботі, впливаючи на кількість продуктивності і виручку організації