Як змусити себе щось робити, якщо не хочеться, лінь, при депресії, для схуднення

У складні психоемоційні періоди життя складно змусити себе щось робити: працювати, вчитися, схуднути або просто вести активний спосіб життя. Правильна мотивація — головний шлях до успіху. Коли відбувається нова дія, часто воно не подобається, не виходить і це нормально, і з цим потрібно боротися!

Коли досягаються результати, дія повторюється, це входить у звичку і людина більше не замислюється, чи хоче він це робити чи ні. Тепер, перед тим, як зробити те, що не хочеться, необхідно розділити дію і ставлення до нього. Потрібно робити і досягати результатів і на них вже будувати відношення до дії.

Види мотивації та їх особливості

Щоб розібратися, як змусити себе щось робити, необхідно визначити, навіщо це потрібно, яким буде результат. Для цього варто розглянути види мотивації.

Існують мотивації: матеріальна і нематеріальна, зовнішня і внутрішня. Матеріальна чи нематеріальна мотивація залежить від стимулу, рушійного роботою. Зовнішня і внутрішня мотивація поділяється причинами, що спонукають до дії.

Матеріальна та нематеріальна мотивація

Матеріальна мотивація – це очікування обіцяної винагороди грошовими коштами за виконуваний працю. У цьому випадку співробітника мотивують матеріальним заохоченням.

Для стимулювання нематеріальної мотивації використовують тренінги, корпоративні заходи, встановлюють сучасне обладнання, покращують дизайн робочих місць, створюють оптимальні трудові умови.

Нематеріальна мотивація сприяє підвищенню зацікавленості працівників у роботі, впливаючи на кількість продуктивності і виручку організації

Зовнішня і внутрішня мотивація

Мотивація буває зовнішній і внутрішній, що залежить від факторів, що впливають.

Зовнішня мотивація

Матеріальна компенсація є зовнішньою мотивацією. Шкільні оцінки, заробітна плата, подарунки за яку-небудь послугу – це зовнішні фактори, що впливають на остаточний результат.

У цих випадках людина зацікавлений у винагороду своєї праці, саме воно керує діяльністю. Даний вид мотивації є тимчасовим від компенсації до компенсації.

Внутрішня мотивація

На вирішення творчих завдань краще впливає внутрішня мотивація. В даному випадку факторами, що впливають на результат виконання роботи, є особиста зацікавленість в самому змісті діяльності.

Цей вид мотивації є більш постійним і діє до тих пір, поки не зміняться внутрішні потреби (базові потягу).

На підприємствах для переходу з зовнішньої мотивації на внутрішню добре працюють тренінги. Тренер допомагає знайти в роботі такі елементи, які межують з особистими інтересами працівника та впровадити їх у робочу діяльність.

В якості мотивації також можуть бути використані способи заохочення і покарання. Спосіб заохочення мотивує на творче вирішення завдання, прояв ініціативи, а покарання – на уникнення невдач.

Змістовні теорії мотивації

Серед мотиваційних найбільш поширені теорії потреб, досягнення цілей, процесуальні теорії:

 • піраміда потреб Маслоу;
 • теорія мотивацій Макклелланда;
 • теорія потреб Клейтона Альдерфера;
 • теорія Кларка Халла і Джона Долларда.

Піраміда потреб Маслоу

У людини постійно є комплекс потреб, він складається з взаємодіючих певних груп. Потреби розташовані ієрархічно відносно один одного.

У самому низу розташовані фізіологічні потреби — харчування організму. Місце над ними займає безпека. Вище – любов, соціальний статус. Далі – визнання і самовираження.

На місце задоволених – приходять нові потреби, які мотивують людини. Чим нижче розташована в піраміді потреба, тим більше у неї способів для вирішення. Після реалізації потреби, розташованої знизу, активізується рівень вище.

Теорія мотивацій Макклелланда

У даній теорії йдеться про дозвіл придбаних потреб, які перебувають зверху: потреби владарювання, співучасті, досягнення.

Особистості з найбільш вираженою потребою досягнення з усіма силами реалізують поставлені цілі. Поставлене перед ними завдання раціонально ділиться на підцілі і виконується. Велику роль у цьому випадку грає відповідальність та прийняття рішення. Завдяки таким людям відбувається розвиток країн.

При найбільш вираженій потреби співучасті, головними для людини є хороші відносини, схвалення і підтримка. Велику значимість має думка оточуючих, такі люди є хорошими підлеглими.

При найбільш вираженій потреби владарювання, людина прагне все навколо тримати під контролем, займати позицію лідера і впливати на поведінку оточуючих. При цьому він бере на себе відповідальність за поведінку інших.

Чим більше вираженість одного ступеня потреби, тим менш виражена інша.

Теорія Клейтона Альдерфера

Теорія потреб Клейтона Альдерфера базується на піраміді Маслоу. Клейтон Альдерфер заявляє про 3 групах потреб: існування, зв’язків і зростання. При незадоволенні потреб існування останні посилено шукають способи задоволення, будучи мотивацією.

При задоволених соціальних потребах добре працює мотивація задоволення потреби зростання. При слабо виражених потребах зростання проявляються соціальні потреби. Ця теорія добре працює при мотивації співробітників до роботи.

Теорія Кларка Халла і Джона Долларда

Теорія грунтується на схемі біхевіоризму «стимул – реакція». Відразу після народження дитина відчуває певний комплекс біологічних потреб, запускають певну поведінку, далі зване інструментальним поведінкою.

В даному випадку потреба виступає стимулом, а поведінка — реакцією. При годуванні малюка необхідно присутність матері.

Далі ця потреба переростає в окреме існування і на усвідомленому рівні не зв’язується з годуванням. Стимулюючі умови запам’ятовуються, набуваючи характеру вивченого драйву.

Людина шукає спосіб задоволення потреби. У процесі її реалізації з’являється уявлення про більш легких способів досягнення результату. На ряду з цим відбувається інструментальне научіння.

При наступних спробах задоволення даної потреби, спрацьовує асоціація з минулим досвідом, що сприяє більш конструктивного способу вирішення завдання.

Відповідно до даної теорії, поведінка – це реакція на стимул і винагороду за ослаблення потреби в реалізації потреби. На повторенні певних стимулів і реакцій виробляються звички, на яких ґрунтуються критерії людської особистості.

Користь даних теорій:

 • ці теорії допоможуть вирішити, як змусити себе щось робити, якщо немає бажання;
 • у психотерапевтичній роботі. Вони допомагають виявити причини, які спонукають до певної дії;
 • для складання тренінгів, що мотивують до роботи;
 • для самоспостереження і виявлення спонукають мотивів.

Як змусити себе займатися спортом

Найважливішою мотивацією до занять спортом є ті переваги, які будуть досягнуті. Відсутність віри у власні сили може послужити додатковою мотивацією, що спонукає до дії.

Якщо довести собі, що неможливе можливо, підвищується самооцінка, піднімається планка досягнень, а з боку екзистенціального погляду, змінюється напрямок життя.

Важливо усвідомлення мети і складання покрокового плану її реалізації

Якщо мета – це схуднення, то необхідно визначити, які будуть застосовуватися вправи, час занять, скільки кг в місяць потрібно скинути. Для збільшення значущості результату всі переваги записуються на папері.

Наприклад, бажання важити 65 кг, поліпшення самопочуття, збільшення життєвої енергії і так далі. Після конкретизації завдання не так складно скласти план дій. Для виключення розчарувань слід ретельно обміркувати кількість часу, використаного на досягнення мети.

Виходячи з життєвого досвіду і вищевикладених теорій, в процесі повторення діяльності виробляється звичка. Після закінчення незначної кількості часу, кожен наступний крок буде споживати меншу витрату зусиль і гарантувати наближення до заповітної мети.

Мотивація для дівчат до спорту в домашніх умовах

Глянцеві журнали і телевізійна реклама здатні знизити самооцінку великої кількості жінок. Заняття сортом – часто вихід з цієї ситуації. Щоб почати діяти, можна використовувати внутрішню і зовнішню мотивацію.

Мотиви і потреби:

 • підвищення самооцінки, наближення до ідеалу: підтягнуті сідниці, пружні стегна, плаский живіт;
 • поліпшення здоров’я, матеріальна економія на лікуванні;
 • саморегуляція, режим;
 • позитивні емоції очікування і досягнення мети.

Мотивація може бути наступна: «з допомогою заняття спортом реалізуються мої соціальні і фізичні потреби». Стимулом може служити фото дівчини з ідеальною фігурою, музика для тренувань, бажання подобатися протилежній статі і так далі.

В домашніх умовах займатися спортом трохи складніше, ніж ходити на групові заняття, але в цьому є й ряд переваг:

 • перебуваючи вдома, час початку тренувань може бути менш фіксованими;
 • немає необхідності порівнювати з іншими свої навички і проблемні зони;
 • можливість самостійного підбору напарниці або цілої групи однодумців.

При заняттях в домашніх умовах є можливість підібрати музику, мотивуючу саме вас. Вона може викликати асоціації з молодістю, коли фігура була стрункою, а на здоров’я і без зарядки скарг не було. Дані фактори вже є стимулом.

Мотивуюча музика для тренувань

Для занять спортом підійде ритмічна музика, слухаючи яку хочеться рухатися в такт. Правильна добірка треків дає потужний заряд емоцій і підвищує результативність тренувань. Вона відволікає мозок від імпульсів фізичного виснаження. При цьому, текст рідною мовою може відволікати від тренування.

На фізичному рівні при прослуховуванні музики активується мозкова частина, що відповідає за задоволення (nucleus accumbens). Виробляється гормон, що підвищує настрій (дофамін).

Спорт мотивація: відео

Як мотивувати себе на схуднення (жінкам)

Щоб схуднути, потрібно зрозуміти, як змусити себе почати щось робити. Багато жінок намагаються скинути вагу не для того, щоб бути здоровими, а для схожості з фотографіями актрис і моделей.

Для початку це може бути добрим стимулом, а коли самопочуття стане легким і вільним, стане ясно, зусилля докладені не дарма. Щоб скинути пару кг і більше, потрібно серйозно змінити спосіб життя. Далеко не всі здатні самостійно впоратися з цим.

Фактори, про які варто задуматися жінкам із зайвою вагою:

 • більшість знаменитостей займаються спортом. Якщо хочеться бути схожим на когось з них – потрібно взяти в приклад даний фактор;
 • якщо жінка любить себе, то її організм гідний низькокалорійного корисного харчування;
 • у житті з зайвою вагою є свої наслідки. Це підвищений тиск, втома, набряки та інші «радощі»;
 • без роботи над собою краще вже не буде. У 20 років ще можна пару днів проігнорувати вечері після 18 і розраховувати на повернення ваги в межі норми. Далі – складніше;
 • стали малі улюблені речі – відмінний стимул для схуднення. Коли вони знову стануть в пору, це буде прекрасним подарунком за витрачені зусилля.

Дієві способи

Що варто робити:

 • Щоб змусити себе почати щось робити, слід приділити увагу дотриманню режиму. Визначитися з часом, скласти графік дій і помістити його на якомусь видному місці;
 • Повісити дзеркало біля обіднього столу. Коли у відображенні видно всі підборіддя або інші проблемні зони, апетит знижується;
 • Щоденний і фіксований контроль зниження ваги – стимул продовження;

 • Приймати їжу тільки при відчутті голоду. Чітко розмежовувати бажання зажувати нервовий стан і почуття голоду. Замінити заїдання стресу фізичною вправою. При цьому, переживання розсіюються в навантаженні, а бажання поїсти помітно знижується;
 • Категорично не рекомендується перегляд передач або читання під час прийому їжі. Коли все увагу присвячено чогось іншого, а не їжі, можна непомітно для себе з’їсти набагато більше;
 • Необхідно скласти індивідуальний збалансований раціон харчування з скороченою калорійністю в 25% від звичного споживання. Зменшення калорій повинно бути понедельное, щоб не піддавати організм сильного стресу. В іншому випадку, все це може закінчитися зривом і ще великим набором ваги;
 • Роздрукуйте і повісьте на кухні таблицю сумісності продуктів. Якщо слідувати цій таблиці, процес засвоєння їжі покращиться в рази, а організм буде отримувати більшу кількість корисних речовин;

  Таблиця сумісності продуктів

 • Особливу увагу приділяють режиму, так як з нього все починається. Тепер потрібно вставати раніше і зупинку або дві йти пішки. Відстань піших прогулянок збільшують поступово;
 • Самостійно діяти на початкових порах складніше. Краще знайти напарника і обговорювати досягнуті результати;
 • При дотриманні певної дієти дуже складно протриматися довго. Більше підійде повноцінне низькокалорійне харчування, обмеження в хлібобулочній, солодкої, жирної і смаженої їжі, а в іншому продукти повинні бути такими, як зазвичай. Можна поміняти спосіб приготування: замість смаження загасити або проварити;
 • Меню краще чітко розпланувати. Це допоможе пройти повз пиріжків, які так і манять голодний шлунок своїм ароматом. Щоб схуднення було дієвим, не варто намагатися скинути відразу багато кг. Все повинно відбуватися плавно і поступово, інакше є ризик повернення;
 • Правильне харчування обов’язково поєднують з фізичними вправами. Зарядка повинна увійти в повсякденний раціон.

Скоро новий образ життя увійде в звичку, а дотримання необхідних правил вже не буде турбувати. З’явиться гордість за себе, самооцінка підніметься.

Чого не варто робити:

 • При зриві не слід кидати розпочате, необхідно просто нагородити себе зайвої фізичним навантаженням;
 • Не можна ставити перед собою нездійсненні цілі. Зайва вага набрався не в один день, на позбавлення від нього буде потрібно певний час;
 • Не потрібно робити висновки раніше, ніж через 3 місяці. Через 6 місяців, результати будуть в наявності.

Мотивуючі картинки для схуднення

Для додаткової мотивації психологи рекомендують використовувати картинки із зображенням стрункої дівчини і повної фігури. Якщо на холодильник повісити картинку з повною жінкою, то низькокалорійні продукти будуть набагато апетитніше.

Фотографія стрункої дівчини на пляжі допоможе в наступному році скористатися улюбленим купальником, який зараз малий. Можна повісити картинки попарно (струнка і повна дівчина; сало і яблуко; перелік захворювань від повноти та ряд переваг від низькокалорійного харчування та здорового способу життя). Це допоможе зробити правильний вибір і не зірватися.

Також допоможуть картинки з продуктами, які сприяють спалюванню жиру. Прочитати перелік – це добре, а картинки краще використовують зорову пам’ять.

Ось продукти, які слід зобразити на картинках: листя салату, редис, кріп, шпинат, болгарський перець, зелена цибуля, селера, помідори, капуста, гарбуз, огірки, кабачки, патисони, баклажани. Основна властивість цих продуктів – зміст меншої енергії, ніж витрата на їх розщеплення.

Як змусити себе вчитися

Постановка мети

Щоб змусити себе вчитися або робити щось ще, першим кроком має бути чітка постановка мети. Необхідно визначитися, для чого потрібно вивчити той чи інший предмет і як домогтися потрібних результатів. Це може бути іноземна мова для поїздки за кордон або хімія для здачі іспиту, або що завгодно.

Щоб змусити себе щось робити, наприклад, вчитися першим кроком повинна бути чітка постановка мети. В даному випадку — отримання атестата з відзнакою.

Якщо взяти приклад з отриманням освіти, то мета – отримати атестат. Слід розуміти, чим краще будуть знання, тим простіше поступити у ВНЗ, або влаштуватися на роботу.

Молоді фахівці користуються попитом, але на будь-якій співбесіді послідують питання про наявних знаннях. Також від цієї бесіди залежить майбутня посада або просування по службовій драбині.

Час на відпочинок, витрачений з користю

Слід розуміти, що час минає безповоротно. Якщо скоротити до мінімуму спілкування в соціальних мережах, залишиться багато вільного часу, який можна витратити з користю.

Нехай спілкування та перегляд фільмів будуть бонусом за вивчене завдання. Якщо хочеться зробити паузу після певного часу навчання, то це можуть бути цікаві відео по темі. Як точних, так і в гуманітарних науках є багато цікавого.

Далі цією інформацією можна «блиснути» на уроці чи семінарі, а також використовувати у вивченні предмета. Знання подібних штучок робить предмет цікавим, а зовнішня мотивація переходить у внутрішню.

Коли прийшов час бонусу і з’явилася можливість подивитися фільм, то доцільним буде картина, мотивуюча до навчання. Час має бути чітко розподілено. У цьому випадку з’являється можливість морально підготувати себе і приступити до занять. Далі виробляється звичка.

Зазубрювання матеріалу

Психологами доведено, що від зазубрювання користі мало. Якщо ці знання і збережуться до іспиту, то забудуться відразу після нього. Будь-яку інформацію потрібно намагатися осмислити і зрозуміти, тоді вона відкладеться в пам’яті на тривалий час.

Ефект змагання

Необхідно розуміти, що завжди хтось знає краще. Приємно бути цим кимось. Скориставшись цікавою інформацією по досліджуваної темі (це може бути швидка формула обчислення відсотків, множення чисел, алгоритм запам’ятовування іноземних слів і так далі), можна поділитися на уроці даною інформацією.

Це допоможе іншим учням, зарахується викладачем (а їм завжди подобається, коли учень проявляє щирий інтерес до предмету), підніме самооцінку.

Ефект Зейгарник

Цей ефект полягає в тому, що незавершена дія прагне до завершення. Виходячи з цього, завершивши якусь задачу, заплановану на сьогодні, можна почати наступне завдання, але тільки почати.

Це сприяє ретельного обмірковування варіантів рішення і подальшою мотивацією для продовження навчання.

Вищеперелічені методи працюють самі по собі, проте їх сукупність сприяє більш продуктивному навчанню

Тому, необхідно ставити мету, планувати час, намагатися осмислювати одержувану інформацію і користуватися внеурочными методами. Як результат – внутрішня мотивація і хороша самооцінка.

Як змусити себе читати книги, молитви

Велика кількість сучасних людей лінується читати книги, а воліє аудіо варіанти або перегляд телепередач. Комп’ютерні технології досягли великих результатів, тепер багатьом читати просто нецікаво.

Щоб змусити себе щось читати, потрібно зробити деякі порівняння звичайного читання і прослуховування книг. Читання розвиває інтелект, підвищує граматику. При зіставленні перегляду відеофільмів і читання, часто здається, що книга цікавіше.

Чому і як це відбувається? Коли людина читає, у нього в пам’яті відтворюються асоціативні картинки. Спогади з життя роблять більш особистим і цікавим сюжет.

Читач сам придумує зовнішній вигляд героїв. Вони, в залежності від вчинків, схожі на когось із життя. У фільмі за глядача все вже придумав режисер.

При виборі читання або прослуховування під час навчання слід надати значення зорового запам’ятовування. Для цього достатньо згадати, як у шкільні часи навчалися вірші або згадувалися параграфи і правила.

Крім сенсу, людина відтворює в зорової пам’яті перші літери, слова, що призводить до більш ефективного відтворення тексту.

Для чого потрібні молитви

Життя без віри дуже важка. Молитва – це спілкування з Богом. Його неможливо описати або зобразити на картині. Але християнам відомий Втілився Бог. Він розкривається в молитві до Христа.

Між Богом і людиною безліч перешкод, подолати які можна за допомогою молитви. Вона потрібна для зіткнення з Господом і відчуття Його присутності. Серед злочинців теж багато хто має віру, але під час злодіяння, вони воліють не згадувати про це, або інтерпретувати по-своєму.

Для прикладу, досить згадати фільм «Місце зустрічі змінити не можна». У ньому злочинці організовують товаришеві втеча під час слідчого експерименту, при цьому думаючи, що роблять добру справу, визволяючи одного.

Коли ж людина часто читає молитву, він занурюється в знання і завжди пам’ятає про це. Чим частіше відбувається читання молитов, тим більше знання і менше приводу для домислів. Звернення до Бога завжди мають свої наслідки, питання лише в розумінні цього.

З психологічної точки зору, слідуючи заповідям Господнім, людина перекладає відповідальність за своє життя на Вищу силу, що істотно полегшує прийняття багатьох життєвих ситуацій і несе в собі терапевтичний ефект.

Молитва – це перший крок до самовдосконалення. Вона робить людину чистішою і допомагає уникати злодіянь. Подивившись на цей факт з глобальної точки зору, молитва сприяє здоровою і щасливого життя на Землі.

Бізнес мотивація на роботу

Для того щоб зрозуміти, як змусити співробітника щось робити на совість, необхідно знати, чим можна зацікавити. Якщо якісно підійти до цього питання, то робота не змусить себе чекати.

Матеріальне заохочення

Це може бути матеріальне заохочення. Для максимального зусилля робітника, грошову винагороду має виражатися в значній сумі. Найпоширеніший метод заохочення – це премія. Вона може бути квартальна, щомісячна і у вигляді вислуги.

Більш плідно на співробітника впливає не фіксована премія, а коли грошова винагорода залежить від кількості і якості виконаної роботи. У торгівлі, як мотивуючого методу, використовують оплату праці у відсотковому еквіваленті. У цьому випадку заробітна плата залежить від кількості проданої продукції.

Нематеріальна мотивація

Мотивація може мати нематеріальну основу. Тренінги збільшують професійні знання, підвищуючи самооцінку співробітника. Корпоративні свята впливають на здорову атмосферу в колективі, а поліпшені умови праці – на бажання працювати.

Коли людина працює і отримує від цього задоволення, їм рухає внутрішня мотивація. Зарплата, премія і т. п. ставляться до-о зовнішньої мотивації. Внутрішня мотивація, підкріплена зовнішніми факторами, є кращим стимулом працездатності.

Багато людей звертають увагу на те, чого домоглися успішні підприємці, кажучи при цьому: «мені ніколи такого не добитися» або «просто їм пощастило в житті». Вони не знають, як змусити себе щось робити.

Більшість самі собі вигадують перешкоди: повсякденні проблеми, критика, чутки, невдала минулого спроба, неправильний приклад для наслідування… насправді, видно лише різниця між зникаючими і залишилися.

Що вони робили щодня, у чому ця різниця? Кожен день вони працювали, рухалися назустріч труднощам, вчилися у своїх наставників, поліпшували досягнення. Роблячи все це, вони усвідомлювали, як легко все це кинути. У підсумку, вони досягли того, ким є сьогодні. Успіх, якого вони досягли, говорить сам за себе.

Мотивація для лікування алкоголізму, наркозалежності, онкологічних захворювань, щоб кинути палити

При мотивації людини на лікування алкоголізму, наркозалежності, зовнішня мотивація не підходить. Спроби купити що-небудь цінне і потрібне або закінчуються торгами, або він обирає звичний спосіб життя.

Прохання і докори не викликають жалю, а лише злість і ворожість. Якщо погоджується на подарунок, то цей стимул працює лише якийсь час. Для цих людей головне – це потреба в черговому допінгу, в цьому всі думки, весь спосіб життя. Тому повинна бути внутрішня мотивація.

Потрібно знайти щось більш цінне, ніж предмет залежності. На початковому етапі необхідна робота з співзалежними. Часто близькі самі вишукують кошти на наркотичні засоби або алкоголь, щоб хвора людина не пустився у всі тяжкі і не потрапив у в’язницю.

До тих пір, поки така ситуація буде йти по цьому колу, сама людина не зможе з неї вибратися. У залежного є вороги, якими є лінь, страх, комфортні умови та заперечення. Це те, що потрібно зламати і подолати для того, щоб почати думати по-іншому.

Заперечення – це корінь хвороби. У початковий період вживання спиртного чи наркотиків, людина заперечує у своєму розумінні даний факт. Це відбувається до тих пір, поки не настане сильне звикання. Тому першим кроком має бути розуміння і прийняття своєї хвороби.

Людина повинна визнати своє безсилля перед залежністю. Для цього потрібно спокійно поговорити з хворим, спираючись на свої почуття.

У розмові має фігурувати зняття контролю: перевірка кишень, порівняння розміру зіниць і т. п. Созависимому необхідно зізнатися, що всі ці методи не працюють і відмовитися від них.

Те, що раніше вважалося проявом любові (гроші на наркотики або пиво, постійний контроль вдома і на роботі), більше таким не є. Це не любов, це – вбивство.

Пояснити, що відтепер допомога буде полягати у відмові спонсорування і створення середовища, що сприяє для звичного способу життя. Потрібно сказати: «Я більше не хочу тебе вбивати, я тебе люблю, а допомогу з цього моменту буде полягати у відправці тебе на лікування і це – єдиний вихід».

Мотивацією буде служити відмова созависимого особи від звичної допомоги хворому.

Якщо термін вживання не так великий, мотивацією може бути проблема зі здоров’ям. Але хворий сам, швидше за все, буде витісняти цю проблему, тому потрібна допомога близьких людей.

Підтримка близьких людей необхідна не тільки перед початком лікування. У процесі і після лікування вона має не менш значущу роль.

Лікарі, які займаються лікуванням залежностей, стверджують, що краще всього працюють програми, засновані на вірі в Бога, такі як «12 кроків». У даній програмі 12 ступенів.

У неї входить визнання свого безсилля перед залежністю, глибока віра в Божу допомогу при позбавленні від захворювання, научіння нового життя без залежності і соціалізація.

При онкологічних захворюваннях також підходить ця програма. Однак, у важких випадках хворі на онкологію вже не розраховують на повне одужання. У цьому випадку мотивацією може служити любов близьких, необхідність піклуватися про дітей, бажання заспокоїти рідних.

Мотивація, щоб кинути палити

У порівнянні з наркозалежністю і алкоголізм, куріння – менш вагома проблема, однак не варто її недооцінювати. З-за цієї згубної звички у світі щорічно вмирає більше 5000000 чоловік.

Хорошою мотивацією є докладний опис фізіологічних змін при курінні з барвистими картинками нікотинових легенів і т. п. Існує достатня кількість психотерапевтичних технік для боротьби з курінням.

Мотивація, щоб кинути палити

Одна з них – це угода. Підраховується загальна кількість витрачених грошей на сигарети в рік, і планується якась потрібна покупка на цю суму. При цьому за недотримання утримання сплачується штраф.

Коли клієнт зацікавлений у здоровому способі життя, як правило, немає сенсу обманювати психотерапевта. В даному випадку мотивує мрія про покупку. На відміну від наркозалежності та алкоголізму, в цьому випадку можуть працювати як внутрішні мотивації, так і зовнішні.

Як змусити себе щось робити

При депресії

При депресії, в першу чергу, потрібно визначити причину захворювання. Може бути психологічна і фізіологічна причина.

У другому випадку необхідно звернутися до лікаря, так як брак певних хімічних речовин у головному мозку не компенсує сеансі у психотерапевта. Самостійно теж не впоратися в даному випадку.

Це можуть бути проблеми з ендокринною системою, тривалі хронічні захворювання, вірусні, в тому числі вражають мозок. Мотивацією на лікування можуть стати переживання близьких, страх за здоров’я, щоденне читання молитов та іншої церковної літератури.

У першому випадку, при депресії психологічної, допомагає медитація. Спокійна мелодія дасть відпочити і поверне сили. Психологи стверджують, що якщо лежати і насильно змушувати себе нічого не робити, то сили приходять самі по собі. Спрацьовує ефект бажання порушити заборону.

Інший спосіб надати сили під час депресії – підняти вгору напрямок погляду. Експериментально доведено, що при переживанні негативних емоцій, погляд людини спрямований вниз, а при позитивних – прямо або вище.

Так як не можна одночасно переживати і хороші і погані емоції, то, при піднятті погляду настрій змінюється у кращу сторону. Проблема, звичайно, нікуди не дівається, але ставлення до неї може змінитися.

Після роботи, якщо немає сил

Щоб змусити себе щось зробити після роботи, коли сил не залишилося, потрібно взяти за правило деякі поняття:

 • Відпочинок – це не тільки сон. Це також зміна роду діяльності;
 • Часто спрацьовує установка: «я з роботи, я втомився». Необхідно прислухатися до свого організму і зрозуміти, чи дійсно присутнє почуття втоми;
 • Велику роль відіграє звичка приходити і лягати. У цьому випадку потрібно ввести редагування режим. Виділяти певний час після роботи на те, до чого руки ніяк не доходили» або на те, що не дуже хочеться робити. Нехай спочатку це будуть всього 15 хвилин в день, зате, коли звичка зміцніє, час можна буде продовжити.

Коли нічого не хочеться

Коли не хочеться нічого робити, постарайтеся подумки прибрати слово «треба». Тільки це слово геть відбиває всяку охоту.

Замість нього можна використовувати порівняння: «можна вимити підлогу, витерти пил, в квартирі буде чисто і дихати буде приємніше. Можна продовжувати лінуватися, але тоді завтра буде ще складніше змусити себе зробити це».

Коли мова йде про роботу, є кілька порад:

 • Якщо встати раніше і приділити більше уваги своєму зовнішньому вигляду, то на роботу буде йти — одне задоволення;
 • Якщо чітко розпланувати всю роботу на день, тоді не потрібно намагатися встигнути відразу всі, бо всьому свій час;
 • Якщо треба сходити в магазин або в лікарні, або в ощадкасу заплатити за квартиру, але зупиняє небажання стояти в чергах, можна скрасити це проведення часу і провести його з користю. Наприклад, взяти з собою книгу, або постаратися в черзі вирішити якусь задачку. Також є безліч вправ, які розвивають увагу та пам’ять. Одне з них – закрити очі і спробувати описати всі навколо. Відкрити, показати, що не згадали, знову постаратися відтворити і так далі. Це вправа скоротить нудне час і принесе користь.

Як мотивувати чоловіка працювати і заробляти гроші, на успіх, на подарунки

Найбільша помилка, в більшості випадків, це коли жінка бере всі проблеми на себе, намагаючись виглядати всемогутньою, а потім скаржиться на неробство чоловіка.

Що ж відбувається? Чоловік бачить, що жінка все встигає, звикає і перестає це помічати. Цей факт переходить в розряд «так і повинно бути». Жінці більше немає необхідності намагатися сподобатися, тепер репутація працює на неї, але більше не хочеться.

Часто не вистачає подяки від рідних за виконаний праця, а потім і зовсім можна почути фразу: «Сидиш вдома і нічого не робиш». Далі – образа, ворожість, зіпсовані відносини.

Слід усвідомити один важливий факт: поки жінка себе не полюбить, не можна розраховувати на щиру любов до неї

Для цього підійдуть афірмації. Любити себе – це означає любити своє тіло, не завдаючи йому шкоди шкідливими звичками; цінувати свій час і не намагатися стрибнути вище можливого; любити себе з усіма недоліками, Бог створив вас саме такий – індивідуальною і неповторною особистістю.

Навчити чоловіка помічати не промахи, а зроблене. Для цього, на перших порах, в бесіді доведеться розповідати про це. Також потрібно згадати, що він чоловік і хоче бачити поряд з собою красиву жінку. Тому, іноді шикарний зовнішній вигляд важливіше смачного борщу.

З’ясування дружина причини вибору саме вас допоможе правильно розставити пріоритети. Ось така жінка мотивує свого чоловіка на успіх, заради неї хочеться багато заробляти і дарувати подарунки.

Кращі мотивуючі фільми, які варто подивитися

 • «Москва сльозам не вірить» — старий добрий фільм, який вчить не опускати руки, приймати рішучі заходи, не сумувати, а діяти;

 • «Подолання» — картина, мотивуюча не впадати у відчай, а досягати вершин;
 • «Продавець» — ця картина вчить кмітливості, кмітливості. Під час перегляду приходить розуміння, що якщо захотіти, то багато чого можливо. Мотивує на бізнес;
 • «Ерін Брокович» — сміливість і наполегливість Джулії Робертс мотивує бажання діяти;
 • «Цирк метеликів» — картина про перемогу над собою.

Подивившись якийсь фільм з перерахованих вище, потрібно звернути увагу на те, що змушує людину рухатися вперед, не впадати у відчай, а брати себе в руки і починати щось робити.

Кращі мотиваційні цитати і фрази російською, англійською, з перекладом

Допомога в позбавленні від куріння

У часи перед самим потопом, коли праведний Ной вже почав будувати ковчег, стояла велика спека і постійна посуха. Навколо було дуже мало води, люди майже весь час відчували спрагу.

Тому постійно носили з собою воду в горщиках і бутлях, та був звичай при зустрічі пригощати один одного цією водою. Незабаром прийшов потоп, вода зливами обрушилася з небес і лилася сорок днів і сорок ночей…

Так і зараз, дуже багато люди постійно носять з собою і пригощають один одного символами нового потопу, потопу вогняного — сигаретами і «вогником», тобто вогнем, димом і сіркою. (За порадами преподобного Амвросія Оптинського і Силуана Афонського).

 • «Роби сьогодні те, що інші не хочуть, завтра будеш жити так, як інші не можуть!»;
 • «Ми – раби своїх звичок, змінивши свої звички, зміниться твоє життя»;
 • «Ми завжди можемо бути краще, ніж ми є»;
 • «У житті потрібно прагнути обігнати не інших, а самого себе»;
 • «Рецепт успіху: вчіться, поки інші сплять; працюйте, поки інші бовтаються без діла; готуйтеся, поки решта грають; мрійте, поки решта просто бажають.»;
 • «You don’t have to see tne whole staircase, just take the first step» — Martin Luther King, Jr. Вам не потрібно бачити всю драбину, просто почніть з першого кроку;
 • «Watch your thoughts, they become words. Watch your words, they become actions. Watch your actions, they become habit» — Laozi. Спостерігайте за своїми думками, вони стають словами. Спостерігайте за своїми словами-вони стають діями. Спостерігайте за своїми діями, вони стають звичкою;
 • «If you don’t go after what you want, you’ll never have it. If you don’t ask, the answer is always no. If you don’t step forward, you’re always in the same place” — Nora Roberts. Якщо ви не підете за тим, що хочете, у вас ніколи не буде. Якщо ви не питаєте, відповідь завжди немає. Якщо ви не зробите крок вперед, ви завжди в одному місці;
 • «Three Rules of Work: Out of clutter find simplicity. From olympus find harmony. In the middle of difficulty lies opportunity” — Albert Einstein. Три правила роботи: в безладді є простота. У розбраті є гармонія. В середині труднощі є можливість;
 • “Your life does not get better by chance, it gets better by change” — Jim Rohn. Ваше життя не покращується випадково, вона стає краще завдяки змінам;
 • «If you really want to do something, you’ll find a way. If you don’t, you’ll find an excuse” — Jim Rohn. Якщо ви справді хочете щось зробити, ви знайдете спосіб. Якщо ви цього не зробите, ви знайдете виправдання.

Мотивуючі книги

 • Маріанна Трифонова: Переговори з ковбасою, або ми — те, що ми їмо. Психологічна дієта;
 • Карр Аллен: Легкий спосіб кинути палити;
 • Карр Аллен: Легкий спосіб кинути пити;

 • Том Пітерс: «Перетвори себе бренд» — мотивація на роботу;
 • «Багатий тато, бідний тато», Роберт Кійосакі – мотивація на саморозвиток.

Існує величезна кількість літератури, мотивуючої на те чи інше дію. Головне, що радять професіонали – це ставити мету, досягати результатів, а тільки потім оцінювати ставлення до процесу роботи. Якщо результат стабільно буде поліпшуватися, то і сам процес досягнення стане приносити задоволення.

Корисні відео-ролики

Мотивація на кожен день для бізнесу: як змусити себе щось робити:

10 кращих мотивуючих ідей: