Як позбутися запаху котячої сечі у квартирі: 9 ефективних способів прибрати запах з килима, меблів та одягу

Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі?

Домашні улюбленці – це не лише море задоволення, а ще й безліч турбот. Прибрати калюжу за коханою кішкою не так складно, але на цьому проблеми тільки починаються. Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі, який намертво в’їдається в килим, меблі, обробку та речі? Ми зібрали 9 ефективних способів!

1. Дій негайно

Забирай калюжу, як тільки помітиш, навіть якщо це невчасно. Чим довше вона залишається неприбраною – тим сильніше в’їдається запах і тим різкішим він стає. Позбутися його потім буде набагато складніше, а котів це лише простимулює повторити «подвиг».

Витирай калюжу насухо, але не розтирай її по поверхні, особливо якщо це ковролін. Використовуй вологі серветки та сухі ганчірки, але намагайся не збільшувати площу катастрофи.

Дій негайно - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

2.Кошти з ензимами

Ензими – це особливий фермент, за складом наближений до білків. Вони стимулюють природні хімічні процеси, які у організмі. У твоєму випадку після висихання кошти з ензимами можуть повністю знищити запах.

Читай склади: це не обов’язково мають бути спеціалізовані препарати із зоомагазинів. Досить звичайної побутової хімії, але використовуй ензими тільки якщо раніше пляма не оброблялося ніякими іншими речовинами. Інакше реакція може бути непередбачуваною!

Засоби з ензимами - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

3. Спеціальні засоби для боротьби із запахами

У зоомагазинах продається маса спреїв, гелів та рідин для видалення плям та запахів сечі. Виробник завжди вказує особливості застосування та для яких поверхонь підходить склад. Але не забувай, що чарівної пігулки від усіх бід не буває. Навіть так тобі, швидше за все, доведеться обробляти квартиру кілька разів та комбінувати різні методи.

Спеціальні засоби для боротьби із запахами - Як позбутися запаху котячої сечі у квартирі

4. Засіб для миття посуду

Візьми чайну ложку свого засобу для посуду та розведи її на 100 мл перекису. Така суміш добре усуває запахи самостійно, а ще краще – у парі із содою. Але спочатку протестуй на непомітній ділянці, щоб переконатися, що перекис не псує колір покриття.

Засіб для миття посуду - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

5. Сода

Якщо пляма свіжа і запах ще не надто в’ївся, засип його содою, почекай близько години і прибери. А от якщо пляма вже стара, доведеться схитрувати! Так само засип ділянку содою, полів її звичайним перекисом водню, залиш на ніч – хоча б на 8 годин, а після протрі поверхню мокрою ганчіркою або застирай, якщо це тканина або м’які меблі.

У процесі маніпуляцій не лякайся, коли запах посилиться. Це тимчасовий ефект виділення аміаку внаслідок хімічної реакції. Він швидко вивітриться.

Сода - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

6. Оцет

Це зручний варіант для килимів, диванів, матраців та різних підлогових покриттів. Розведи оцет з водою 1:3 і налий у пляшку з пульверизатором,оброби поверхню і почекай, поки вона повністю висохне, а потім присип зверху трохи соди – вона нейтралізує запах самого оцту. Тобі не знадобиться вода – витирай соду сухою губкою або щіткою.

Оцет - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

7. Спирт чи горілка

Спирт не лише видаляє запахи, а ще й убиває бактерії. Це найкращий побутовий антисептик. Тобі знадобиться лише змочена губка, розводити горілку у воді чи заважати з іншими компонентами не потрібно. Характерний алкогольний запах незабаром вивітриться сам. Спиртом можна обробляти майже будь-які поверхні.

Спирт або горілка - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

8. Лимонна кислота

Лімонний сік або суха кислота в пакетиках добре справляються з плямами та запахами. Не дарма більшість побутових освіжувачів та хімії – всі варіанти «цитрусової свіжості». Ще один плюс у тому, що коти недолюблюють лимонний аромат та цедру. Тому така обробка додатково відлякає вихованця від облюбованого місця.

Лімонна кислота - Як позбутися запаху котячої сечі в квартирі

9. Забираємо запах котячої сечі з взуття та одягу

Замочити одяг у гарячій воді з содою, а потім ретельно випрай у кондиціонері або ополіскувачі. Із взуттям складніше: постарайся акуратно вимити його господарським милом та просушити. А якщо боїшся зіпсувати речі, звернися до хімчистки – у них є професійні засоби для будь-яких матеріалів та проблем.

Прибираємо запах котячої сечі з взуття та одягу