Хвороби малини – описи з фотографіями та способи лікування

Хвороби малини: описи з фото та способи лікування

Зовні дуже делікатна і чутлива малина – насправді невибаглива. Інфекції вражають її не часто, але все ж таки неприємності трапляються. І щоб ця напасть не застала тебе зненацька, ми зібрали добірку найпоширеніших хвороб малини, а заразом – описи, фотографії та ефективні способи лікування!

1. Бактеріальний рак

Небезпечне захворювання не залежить від клімату та погодних умов. Коріння покривається великими пухлинами, які зростаються і піднімаються знизу нагору. Листя малини жовтіє, а врожай стає несмачним і погано виглядає.

Ушкоджені кущі потрібно акуратно викопати і спалити, а на їхньому місці 3 роки нічого не садити. Якщо поразка вже поширилася масово, доведеться облаштовувати новий малинник на новому місці. Обов’язково дезінфікуй ґрунт та коріння мідним купоросом.

Бактеріальний рак - Хвороби малини, опис з фото та лікування

2.Іржа

Іржа легко впізнається за симптоматикою, адже малину повністю покривають дрібні та горбисті руді плями. Сприятливі умови для грибка – теплі вологі дні наприкінці весни та на початку літа. Пізніше на пагонах з’являються сіруваті виразки, а до кінця сезону листя покривається нальотом зі спор.

Для профілактики потрібно розпушувати ґрунт та витримувати відстань між посадками. Регулярно пропалюй бур’яни та прибирай рослинне сміття. Навесні замульчируй кущі малини компостом, а при перших симптомах оброби Бордоською рідиною або фунгіцидами проти іржі, на зразок Пропі Плюс.

Жірка - Хвороби малини, опис з фото та лікування

3. Кучерявість

Якщо листя починає закручуватися в сторони і рудіє зі зворотного боку – це симптом кучерявості. Жилки здаються прозорими, квіти деформуються, кущі чахнуть, а ягоди просто не можуть сформуватися.

Це вірусна хвороба малини, яку переносять шкідники, тому головна профілактика – своєчасне оброблення інсектицидами. Уражені рослини потрібно якнайшвидше видалити. Для запобігання кучерявості проводять 3-5 обробок Фармайодом, Пентафагом або аналогами.

Курчавість - Хвороби малини, опис з фото та лікування