Борошниста роса на трояндах – заходи боротьби, чим обробити і як лікувати

Болосниста роса на трояндах: заходи боротьби та лікування

На жаль, навіть розкішні троянди не застраховані від хвороб. Наприклад, садівники регулярно зустрічаються з борошнистою росою, якої досить високої вологості та температурних перепадів. Але не хвилюйся, ми вже дізналися про найкращі методи боротьби та ділимося тонкощами лікування для твого розарію!

Що таке борошниста роса?

Садовий грибок, який живе на всіх культурах майже без винятку, отримав свою назву за характерну симптоматику. Між рослинами він передається через безпосередній контакт з вітром або краплями води. Навіть якщо троянда перенесе хворобу, її імунітет сильно постраждає і, найімовірніше, вона загине взимку від морозів.

Що це - Борошниста роса на трояндах

Причини появи

Мучниста роса з’являється в теплі літні дні, коли грибок остаточно прокидається після зими. Її поширенню сприяють температурні перепади та підвищена вологість. Якщо у троянд ослаблений імунітет, неправильні умови або їм не вистачає харчування – ризики стрімко зростають!

Причини появи - Борошниста роса на трояндах

Як розпізнати хворобу

Розпізнати борошнисту росу на троянди дуже легко: листя вкрите брудним білим нальотом, який виглядає борошнисто-оксамитовим. Це грибні суперечки, які дедалі більше поширюються знизу нагору. Коли грибниці дозрівають, проступають вологі крапельки – саме тому хвороба дістала свою назву.

Втечі троянди припиняють рости і розвиватися, а бутони деформуються і втрачають декоративність. Згодом листя зовсім чорніє і стає грубим. Вже до кінця літа троянда може бути повністю вкрита коричневими грибницями, і восени вона гине.

Як розпізнати хворобу - Борошниста роса на трояндах

Хімічні препарати: чим обробляти?

Мучниста роса – найпоширеніший серед усіх грибків троянд. Водночас вона добре вивчена та успішно лікується спеціальними фунгіцидами.

Мідний купорос

Препарати на основі мідного купоросу найкраще використовуються для профілактики грибка. Підходить засіб у чистому вигляді – близько 100 г на відро води.

Мідний купорос - Обробка троянди від борошнистої роси

Бордоська рідина

Універсальні ліки допомагають від більшості проблем, з якими стикаються садівники. Профілактична обробка з дозуванням хороша для імунітету троянди.

Бордоська рідина - Обробка троянди від борошнистої роси

Колоїдна сірка

Розведи у відрі води приблизно 30 г сірки та оброби хворі троянди. Для більш вираженого ефекту можна додати ще 5 г мідного купоросу, але спочатку його потрібно розвести окремо.

Колоїдна сірка - Обробка троянди від борошнистої роси

Фітоспорин

Цей біофунгіцид абсолютно нетоксичний, не впливає на цвітіння і практично не має протипоказань. Це один із м’яких, але при цьому дуже ефективних препаратів проти борошнистої роси.

Фітоспорин - Обробка троянди від борошнистої роси

Планріз

Найчастішевсього Планриз потрібен для запобігання хворобі, але якщо борошниста роса вже з’явилася – він теж непогано справляється. Цвітіння буде таким же пишним і красивим, якщо обробити троянди вчасно.

Планріз - Обробка троянди від борошнистої роси

НВ-101

Це навіть не фунгіцид, а стимулятор для рослин, який добре впливає на імунітет та стресостійкість троянд. Якщо обробляти ним розарій протягом сезону раз на тиждень, грибка можна уникнути.

НВ-101 - Обробка троянди від борошнистої роси

Фундазол

При застосуванні Фундазолу особливо важливим є систематичний підхід та дотримання графіка обробок. Обов’язково вивчи інструкцію та використовуй дозування саме для троянди.

Фундазол - Обробка троянди від борошнистої роси

Фітолавін

Біопрепарат добре допомагає від борошнистої роси та бактеріальних інфекцій. Він призначений для плодових та овочевих культур, але добре підходить і для оздоровлення троянд.

Фітолавін - Обробка троянди від борошнистої роси

Оксих

Препарат забезпечує подвійний та всебічний захист троянд від грибків та інфекцій. Фунгіцид має широкий спектр дії, і він також допомагає від помилкової борошнистої роси.

Оксихом - Обробка троянди від борошнистої роси

Топаз

Універсальний засіб відмінно підходить для запобігання та лікування грибка. Крім борошнистої роси, Топаз знищує інших небезпечних збудників.

Топаз - Обробка троянди від борошнистої роси

Скор

Комплексний фунгіцид продається в ампулах та флаконах для зручності використання. Він допомагає від двох основних проблем троянд – борошнистої роси та плямистості.

Скор - Обробка троянди від борошнистої роси

Байлетон

Перевага цього фунгіциду в тому, що він повністю безпечний для бджіл та корисних комах. Тому в саду його можна застосовувати будь-якого сезону і незалежно від того, які культури ти вирощуєш.

Байлетон - Обробка троянди від борошнистої роси

Народні засоби: як боротися?

Мучнистий грибок на трояндах – настільки поширена проблема, що і серед народних рецептів багато справді ефективних. Розповідаємо про найкращі з них!

Зола

Обробка золою – не тільки м’яке знезараження та перешкода розвитку грибка, але й додаткове підживлення для троянд. На 5 л окропу потрібно близько 3 склянок золи, і обов’язково дай суміші настоятися хоча б 2 дні.

Зола - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Сидерати

Скошені бур’яни, трава та садові сидерати підходять для приготування лікувального та оздоровчого настою. Часткою гарячою водою піввідра нарізаних сидератів до краю, і відправь у темне місце на 2 дні.

Сидерати- Народні засоби від борошнистої роси на трояндах.


<h3><noscript><img loading=

Аспірин

Усього одна таблетка аспірину на літр води – і це вже готовий цілющий розчин для троянди. Рекомендуємо додати в нього по ложці соди, рідкого мила та олії.

Аспірин - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Лукове лушпиння

Цибульний настій має специфічний запах, проте ефективно допомагає у боротьбі з борошнистою росою і навіть відлякує шкідників. На відро гарячої води потрібно до 300 г лушпиння, і через 2 дні можеш обприскувати троянди.

Цибулеве лушпиння - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Часник

Часниковий настій працює за тим самим принципом, що і цибульний, і позитивно позначається на імунітет троянд в цілому. На літр води потрібна приблизно головка подрібненого часнику – і склад готовий!

Часник - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Кефір

Кисломолочна сироватка – ще один універсальний м’який засіб для будь-яких садових культур. Розведи сироватку з кефіру, кислого молока або скислого молока водою 1:10.

Кефір - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Гірковий порошок

Це досить агресивний засіб проти борошнистої роси, тому його не рекомендується застосовувати під час цвітіння. На відро води потрібно лише 2 ст. порошку – і в жодному разі не більше!

Гірковий порошок - Народні засоби від борошнистої роси на трояндах

Профілактика борошнистої роси на трояндах

Стовідсоткових заходів, які б запобігли появі борошнистої роси на трояндах, не існує. Але з початку сезону проводи планові обприскування фунгіцидами, і так до самої підготовки до зими. Якщо не хочеш використовувати хімічні пестициди, тоді вибирай біофунгіциди чи народні засоби.

Наприкінці сезону завжди прибирай рослинні рештки, бо в них і зимує грибок. Стеж, щоб троянди не загущалися занадто сильно: дотримуйся відстані при посадці і проводи санітарну обрізку. Тому що тіснота, нестача повітря та хронічна вологість – ідеальне середовище для борошнистої роси.

Раніше навесні вирізай усі пошкоджені та перемерзлі пагони. Регулярно оглядай троянди, щоб раніше виявити вогнища борошнистої роси та перейти до лікування. Азотні підживлення вноси вчасно і не перестарайся, тому що надлишок азоту теж сприяє розвитку грибка.

Профілактика - Борошниста роса на трояндах