Борошниста роса на трояндах – заходи боротьби, чим обробити і як лікувати

Болосниста роса на трояндах: заходи боротьби та лікування

На жаль, навіть розкішні троянди не застраховані від хвороб. Наприклад, садівники регулярно зустрічаються з борошнистою росою, якої досить високої вологості та температурних перепадів. Але не хвилюйся, ми вже дізналися про найкращі методи боротьби та ділимося тонкощами лікування для твого розарію!

Що таке борошниста роса?

Садовий грибок, який живе на всіх культурах майже без винятку, отримав свою назву за характерну симптоматику. Між рослинами він передається через безпосередній контакт з вітром або краплями води. Навіть якщо троянда перенесе хворобу, її імунітет сильно постраждає і, найімовірніше, вона загине взимку від морозів.

Що це - Борошниста роса на трояндах

Причини появи

Мучниста роса з’являється в теплі літні дні, коли грибок остаточно прокидається після зими. Її поширенню сприяють температурні перепади та підвищена вологість. Якщо у троянд ослаблений імунітет, неправильні умови або їм не вистачає харчування – ризики стрімко зростають!

Причини появи - Борошниста роса на трояндах

Як розпізнати хворобу

Розпізнати борошнисту росу на троянди дуже легко: листя вкрите брудним білим нальотом, який виглядає борошнисто-оксамитовим. Це грибні суперечки, які дедалі більше поширюються знизу нагору. Коли грибниці дозрівають, проступають вологі крапельки – саме тому хвороба дістала свою назву.

Втечі троянди припиняють рости і розвиватися, а бутони деформуються і втрачають декоративність. Згодом листя зовсім чорніє і стає грубим. Вже до кінця літа троянда може бути повністю вкрита коричневими грибницями, і восени вона гине.

Як розпізнати хворобу - Борошниста роса на трояндах

Хімічні препарати: чим обробляти?

Мучниста роса – найпоширеніший серед усіх грибків троянд. Водночас вона добре вивчена та успішно лікується спеціальними фунгіцидами.