Вироби з паперу та картону – кращі ідеї для садочка і школи. 120 фото ідей виробів своїми руками

Великий огляд готових ідей для створення виробів із паперу і картону. Легкией майстер-класи з описом всіх дрібних деталей створення виробів.

Папір і картон – найдоступніші матеріали для творчості. Створювати вироби з них дуже цікаво і пізнавально. Причому роботи можуть бути будь-якої складності.

Гідності

У виробів своїми руками з паперу та картону є наступні переваги:

 1. Гарний зовнішній вигляд.
 2. Низька собівартість.
 3. Безпека для здоров’я.
 4. Корисність для розвитку багатьох важливих навичок у дитини.

Щоб виготовити оригінальну річ, можна використовувати всі: залишки шпалер, старі газети, обкладинки журналів, альбомні листи та ін. Творчий підхід допоможе отримати з нічого справжній шедевр.

Правила роботи з картоном і папером

насамперед, необхідно засвоїти, що дані матеріали є лише базою. Майстрині не обійтися без застосування додаткових елементів або інструментів. Деякі з них представляють небезпеку, внаслідок чого виникає потреба у проходженні дитиною інструктажу.

А ще краще, щоб діти майстрували вироби з кольорового паперу та картону разом з батьками. За малюками дошкільного віку контроль з боку дорослих обов’язковий.

Говорячи про базі, вона може бути будь-якою. Тут все залежить від втілюваної ідеї та віку дитини. Так, шестилеткам рано працювати з гофрою. Без допомоги дорослого вони не впораються. Починати освоювати навички поводження з папером слід з матеріалу низької щільності. Якщо мова йде про об’ємні речі, то рекомендується легкий картон – він швидко приймає і добре тримає форму.

Як тільки діти досить вивчать аплікації, можна запропонувати їм зайнятися орігамі. У цій техніці можна робити досить цікаві саморобки з паперу та картону.

Останній краще використовувати середньої щільності. Вироби з нього не розсиплються раніше часу. Що стосується папери, то майстрині радять вибирати лощений або крейдований варіант. Згини в цьому випадку виходять неймовірно акуратними.

«Павук» у техніці об’ємної аплікації

Щоб зробити павучка, потрібно запастися:

 • кольоровим папером;
 • роздруківкою з зображенням павутини;
 • клеєм;
 • ножицями.

Порядок дій:

 1. Кольоровий папір розлініяти і нарізати на 8 смужок.
 2. Отримані стрічки скласти гармошкою.
 3. Взяти аркуш кольорового паперу будь-якого кольору, намалювати і вирізати коло його по контуру.
 4. Приклеїти до круглої заготівлі зроблені раніше «гармошки».
 5. Використовуючи маркер, додати павуку забарвлення.
 6. Приклеїти очі.
 7. За допомогою клею прикріпити павучка до аркуша з павутиною.

Квітковий букет

Цей варіант вироби для дітей з паперу та картону краще запропонувати дитині перед 8 березня. Нічого складного тут немає. Допомога батьків знадобиться лише зовсім юним майстрам. Необхідні матеріали:

 • кольоровий картон;
 • папір;
 • клей;
 • два види ножиць (з гострими і закругленими кінцями).

Спочатку роблять стебла із зеленого картону. Потім переходять до виготовлення квіток. Білий аркуш складають вздовж і розрізають. Половинку згинають навпіл і з одного боку роблять безліч надрізів.

Ті ж дії проводять з другою половиною папери. Число деталей має дорівнювати кількості стебел. Далі збирають букет, фіксуючи його складові частини клеєм.

Танк

23 лютого можна змайструвати танк. Є маса ідей для подібних виробів. Деякі з них досить прості – з їх втіленням впорається навіть дошкільник.

Для військової техніки краще використовувати гофрований картон. З нього роблять основу танка і окремі допоміжні деталі. Шаблони для такої вироби з паперу та картону можна знайти в Інтернеті.

Після складання вироби рекомендується промальовувати гусеничні ланки, позначити дуло, люк та інші деталі. Танк краще встановити на підставці – так його можна буде розглядати з усіх боків.

Ляльковий будиночок

Привабливий будиночок для ляльок можна створити з 2-х картонних коробок. Ще буде потрібно клей, старі шпалери, кольоровий папір, степлер і ножиці. Спочатку потрібно підготувати коробки. Досвідчені умільці радять взяти упаковку від туфель – з нею легше працювати.

насамперед, треба намітити місцезнаходження перегородки другого поверху, віконних і дверних прорізів, сходів. Після виконання розмітки слід перейти до вирізання. Необхідно також підготувати і встановити міжповерхове перекриття.

Кришку від коробки можна використовувати для створення даху. Залишилося виконати оздоблювальні роботи. Тут може знадобитися кольоровий папір, старі шпалери, різний дрібний декор. Якщо є бажання, з щільного картону допускається змайструвати меблі.

Панно «Пудель»

Щоб отримати даний аксесуар, потрібний картон, папір і вата. Картонний аркуш слід обклеїти папером. В центрі потрібно намалювати силует собаки і обробити його скрученими з вати кульками, застосувавши для фіксації клей. Залишилося маркером позначити очі і ніс.

Квіти з картону і шишок

Шишки в цій виробі використовуються в розібраному вигляді, тобто у формі лусок. Порядок дій:

 1. Взяти кольоровий картон і наклеїти на нього деяку кількість кіл з лусочок від плоду сосни.
 2. Від квітів пустити гілки з листям з кольорового паперу.

Лисиця

Ваша дитина прийде в захват, якщо запропонувати йому зробити це диво. Голова лисички виготовляється в техніці орігамі, тулуб, крила і хвіст – методом аплікації. Також тут знадобиться фломастер для промальовування шерсті, а також для позначення носа і очей. Матеріали:

 • зелений картон;
 • папір оранжевого і білого кольору;
 • маркер;
 • клей.

Морквина

Змайструвати веселу морквину з паперу простіше простого. Необхідна послідовність кроків:

 • з помаранчевої папери сформувати кульок – основу морквини;
 • з зеленого листка вирізати листочки;
 • приклеїти листочки до моркви;
 • вирізати і наклеїти очі і посмішку.

Тигреня-скарбничка

Потрібна порожня коробка дрібних габаритів, пара листочків помаранчевої забарвлення, фарби, клей. Треба:

 • обклеїти тару папером кольору апельсина;
 • з решти листка вирізати голову, дві кінцівки і хвостик;
 • білою фарбою намалювати очі і щоки, а чорної — смужки;
 • домалювати очі, носик і вуса;
 • приклеїти голову до тильній стороні коробки;
 • приклеїти зігнуті лапки і хвіст у відповідні місця;
 • канцелярським ножем зробити проріз для монет на спинці. Скарбничка готова!

Акваріумні рибки

Хочете створити цілу композицію? Зверніть увагу на цю саморобку. Вона неймовірно проста у виконанні. Із зеленого картону потрібно вирізати силует акваріума, з синього паперу – воду, з жовтою – пісок.

Декорації готові! Можна приступити до заселення підводного світу рибками, водоростями, камінчиками, молюсками, виготовивши їх із кольорових листочків.

Забавна бджілка

Влітку саме час для створення подібної вироби. Візьміть папір трьох кольорів: жовтого, білого, чорного. Також знадобиться клей і набір фломастерів. Інструкція:

 1. Вирізати з підготовленої папери 6 кіл однакового розміру (по дві кожного кольору).
 2. З білого і чорного листочків зробити очі.
 3. Загнути білі кола навпіл. Це крила.
 4. На лист основи наклеїти спочатку чорний кружок, потім внапуск до нього жовтий.
 5. Встановити крила. Поверх них приклеїти другий чорний коло.
 6. Прикріпити жовту голову.
 7. Наклеїти зроблені очі, домалювати рот, лапки і вусики.

Об’ємні картини

Картина чергуються з відкритими і закритими зірочками, квадратиками або сердечками здатна прикрасити будь-яку дитячу.

Щоб досягти симетрії фігурок, треба кожен раз складати листочки навпіл і вирізати половинку заготовки. Для акуратності згину, його слід опрацьовувати спочатку гострим предметом.

Віяло

На фото виробів з паперу та картону видно, що такий аксесуар, будучи зробленим вмілими руками, виглядає досить цікаво. Родзинкою роботи є її прикраса. Це можуть бути розпису, стрічки, бісер та інші

З паперових і картонних аркушів сьогодні майструють речі різної складності. Вибір конкретної ідеї залежить від особистих переваг. Технології виготовлення виробів з паперу та картону можна подсмотреть в Інтернеті.

Фото виробів з паперу та картону