Вироби для дитячого саду своїми руками (100 фото) – прості і зрозумілі вироби для дітей

Майстер-клас по створенню гарних виробів для дитячого саду своїми руками. Фото готових робіт, а також схеми і шаблони для швидкого створення виробів.

В дитячому садку малюки проводять багато часу, займаючись творчістю. Створення різноманітних поробок допомагає дітям розвивати дрібну моторику рук, уяву і смак. Також створення фігурок, іграшок та аплікацій дозволяє дітям навчитися роботі з ножицями, лінійками, клеєм, трафаретами та іншими інструментами. Тому так важливо захопити дитину новою діяльністю.

Матеріали

Руками дітей в дитячому саду створюється безліч виробів. Їх фантазія і творча іскра дозволяє створювати свої шедеври з будь-яких матеріалів. Однак, завжди слід мати на увазі, що всі матеріали, що використовуються в дитячій творчості, повинні бути повністю безпечні. Особливо це стосується малюків з ясельної групи, які активно знайомляться із світом і готові все спробувати на смак.

Оптимальний варіант для дітлахів молодшого віку – це використання природних матеріалів: сухоцвітів, листя, жолудів, кори, шишок і горіхів. З них виходять дуже цікаві вироби для дитячого садка. Вони не тільки повністю безпечні, але і завдяки своїй текстурі стимулюють розвиток мозку, впливаючи на тактильні рецептори.

Також добре для цієї мети підходить папір і картон – вони абсолютно не токсичні і безпечні при ковтанні.

У «чорному списку» матеріалів для дитсадівського творчості повинні бути намистини, дрібні гудзики і бісер. Навіть під наглядом вихователя дитина може проковтнути, вдихнути або засунути в ніс подібні дрібні предмети. Так само під повною забороною повинно бути використання секундного клею навіть під контролем дорослих.

Часто в дитячих садах використовується пластилін для створення фігурок. На жаль, він має кілька суттєвих недоліків: він плавиться при високих температурах, фігурки з нього активно притягують пил і при цьому практично не витираються начисто.

А головним його мінусом є ненатуральний склад – маленькі діти можуть отримати отруєння, спробувавши яскравий брусок на зуб. Прекрасною альтернативою пластиліну є солоне тісто для ліплення.

Рецепт тіста для ліплення

Приготувати суміш для ліплення досить легко — потрібно змішати борошно, дрібну сіль і крижану воду в пропорції 2:2:1. Для додання маси кращої пластичності можна додати пару ложок соняшникової олії. Шматочки тесту можна відразу ж пофарбувати харчовими барвниками або нанести гуаш на вже висушену фігурку.

Ідеї для виробів

Коли для створення свого шедевра не вистачає ідей, можуть допомогти фото виробів для дитячого саду своїми руками. Їх не обов’язково повторювати повністю – на їх базі можна виготовити щось більш оригінальне.

Паперове творчість

В дитячий сад можна зробити своїми руками виріб з паперу. Такий вид творчості підходить навіть для самих маленьких творців.

Аплікації

На простому картонному аркуші можна створити яскраву аплікацію з кольорового паперу. Можна зробити її плоскою, наклеюючи на основу спочатку великі заготовки, поступово додаючи шари з дрібних деталей, а можна зробити об’ємну картину.

Щоб зробити прості об’ємні квіти, потрібно вирізати круглі заготовки-пелюстки. Далі слід скласти гуртки навпіл і наклеїти їх по колу внапуск. Місце з’єднання пелюсток закрийте жовтим колом – серединкою квітки.

Пап’є-маше

Використання цієї техніки вимагає посидючості, тому підходить для дітей більш старшого віку.

Для пап’є-маше краще використовувати газети і клей ПВА. Основу вироби можна виготовити з пластикової пляшки, непотрібного невеликого гумового м’ячика або пінопластової заготовки.

Головне — наносити папір з клеєм не більше двох шарів, після чого давати їм добре просохнути. Після повного висихання вироби її можна фарбувати і декорувати.

Картон

З картону можна виготовити безліч цікавих речей. Наприклад, у дитячий садок підійде складна виріб виготовлена руками мами і малюка. Такий виробом може бути маленький картонний замок.

Аркуші картону потрібно скрутити в трубочку і намітити місця для вікон у майбутніх вежах. Після чого за допомогою маленьких ножиць вирізати віконця і склеїти краю заготовки.

Даху для веж виготовляються дуже просто – потрібно вирізати рівні кола більшого діаметру, ніж башточки. Розрізати заготовки по радіусу і скласти так, щоб майбутня дах прийняла форму конуса. Після цього її можна кріпити до вежі.

Основою замку може стати картонна коробка, в якій слід вирізати вікна, двері, а так само задекорувати її в колір веж. Башточки потрібно розташувати по кутах від основного замка.

Природні матеріали

Дари природи є чи не найпопулярнішими матеріалами для дитячої творчості.

Аплікації із сухоцвітів і листя

Восени з яскравих опалого листя можна створити незвичайної краси картини. Листя при цьому можна використовувати як цілком, так і вирізати з них окремі елементи.

Особливо цікаво виглядають аплікації з птахами, пір’я яких виконані з різнокольорових листя.

З листя і висушених квітів можна зобразити квітковий луг або чарівний ліс, додавши в композицію кольорові малюнки, блискітки або інший декор.

Фігурки з волоських горіхів

З шкаралупи від волоських горіхів можна виготовити симпатичних сонечок — досить розписати половинки гуашшю.

Також з шкаралупи можна зробити черепашок, зробивши ніжки, голову і хвостик з пластиліну.

Жолуді

При виготовленні виробів з жолудів найчастіше використовуються зубочистки для надійного з’єднання деталей і пластилін для декору.

З двох жолудів і сірників можна спорудити милу конячку — досить з’єднати жолуді за допомогою сірника так, щоб вони нагадували голову і тіло тварини. Ще чотири сірники зобразять ніжки коня. Очі, вуха і хвіст можна виготовити з солоного тіста.

За таким же принципом можна виготовити фігурку чоловічка в береті.

Пластикові пляшки

Пластикові пляшки – це простий і доступний матеріал, який часто використовується для виробів.

Годівниці

Дітей можна легко навчити виготовляти з пластикової тари годівниці для птахів. Такі вироби на ділянках дитячого садка залучать безліч птахів і допоможуть їм пережити зимову холоднечу.

Щоб зробити годівницю, досить вирізати в бічній частині пляшки віконце, в яке будуть залазити птиці, щоб поласувати частування. Прикріпити годівницю до дерева найкраще дротом або підвісити її на щільному джутовою линвою.

Пінгвіни

З пляшок можна виготовити чарівних пінгвінів. Для цього знадобиться обрізати горлечка у двох пляшок. Одна заготовка повинна бути на 2/3 менше другий. Більш велику заготовку потрібно прикрасити як тільце птиці з мордочкою, а маленьку деталь потрібно прикрасити як шапку і надягти на пінгвіна. Фігурка готова!

Легкий пластилін

Порівняно недавно батьки і діти познайомилися з таким матеріалом для творчості як легкий пластилін. Він має яскраві кольору, дуже пластичний, не забруднює одяг і поверхні.

А найголовнішим його плюсом є те, що він чудово застигає на повітрі і фігурки зберігають свою форму назавжди. Такі іграшки можна залишати на пам’ять, виготовляти на їх базі магніти на холодильник або створювати ялинкові іграшки.

Символ року з легкого пластиліну

Для новорічної ялинки можна виліпити символ майбутнього року. Можна розкачати пластилін, прикласти до нього трафарет з зображенням тварини і акуратно вирізати і висушити заготівлю, а можна виліпити об’ємну звірятко.

Фото виробів для дитячого саду своїми руками