Високі грядки своїми руками – як зробити на дачі, покрокова інструкція (фото та відео)

Високі грядки своїми руками: як зробити на дачі

Багато дачників страждають від поганого ґрунту, близькості ґрунтових вод та інших проблем, через які висадити розсаду здається неможливим. Саме для цього з’явилися високі грядки! Тобі не доведеться постійно нагинатися, а рослинам – боротися за поживні речовини з бур’янами та кореневищами дерев. Суцільні зручності, облаштувати які можна власноруч!

Навіщо потрібні високі грядки?

Якщо у тебе на ділянці поганий ґрунт, розподіляти завезену родючу землю куди зручніше та економніше по окремих ящиках, ніж по всій території. У посушливих регіонах простіше підтримувати вологість, а на вологих ділянках рослини не гнитимуть.

Зробити загородження можна своїми руками із будь-яких підручних матеріалів. Землю доведеться періодично змінювати повністю, але це не складно у готових коробах. Зате врожай буде в кілька разів кращим! А ще високі грядки дозволяють використовувати схили, засмічену землю та будь-які інші проблемні ділянки.

Навіщо потрібні - Високі грядки своїми руками

Розміри високих грядок

Оптимальна висота високих грядок – 20-60 см з урахуванням специфіки культури, яку ти висаджуєш. Наприклад, надто високі грядки наскрізь промерзають узимку, бо вони не мають захисту у вигляді снігового покриву. Це не має значення для однорічної клумби, але важливо для багаторічних плодоносних культур.

Оптимальна ширина – 60-120 см, адже тобі доведеться її постійно обробляти. Якщо підступи з одного боку, не бери більше 70 см, а якщо з двох – сміливо починай від метра. У складних композиціях заздалегідь продумай та заклади стежки. Головне, щоб у будь-якому випадку можна було дістатися середини грядки.

Розміри - Високі грядки своїми руками
Розміри - Високі грядки своїми руками