Прикраси для саду своїми руками – 90 красивих ідей (фото)

90 ідей прикрас для саду своїми руками (фото)

Власний сад – справжня мрія. Це місце для відпочинку, роботи, сімейних свят чи улюбленої розсади. Тому і оформити його можна на будь-який смак та під будь-які завдання. Переймаєшся, що це занадто дорого? Дурниці, адже цікаві та незвичайні прикраси для саду можна зробити своїми руками. До того ж, такого точно більше не буде ні в кого!

З чого почати?

Звичайно, завжди можна запросити ландшафтного дизайнера, який спроектує ідеальний сад. Але що, якщо хочеться зробити все своїми руками? Адже це не лише приємний результат, а й цікавий досвід.

Спочатку визначся зі стилем та призначенням саду. Не треба нагромаджувати деталі! Особливо, якщо ділянка невелика.

З чого почати - Прикраси для саду своїми руками

Перед проектуванням з’ясуй тип ґрунту та глибину залягання ґрунтових вод. Це допоможе не тільки з вибором рослинності, але і з розумінням, які конструкції можна встановлювати. Особливо якщо плануєш альтанки, перголи чи живоплоти.

Можеш скористатися програмами для 3D-моделювання, якщо хочеш наочніший результат.

З чого почати - Прикраси для саду своїми руками

Стиль

Визначившись з основними функціональними елементами, настав час переходити до стилю.

Класичний сад – це велика кількість кольорів, рівні лінії та кути, мінімум декору. Матеріали імітують природні. Основна увага тут приділяється саме рослинам, а не прикрасам.

Партерний сад нагадує італійські та французькі квітники 16 століття. Тут клумби складаються в химерні орнаменти, використовується легкий декор, кольоровий пісок та гравій.

Сільський стиль – навмисне простий, ідеальний для дачі. Тут доречні драбинки, доріжки, недбалі старомодні прикраси та строкатий безлад у оформленні.

Тематичні сади – найцікавіші для декорування. Сюди відносяться східні, скандинавські, мавританські та інші напрямки. А також – веселі та цікаві тематичні куточки, присвячені улюбленим творам, мультикам чи кіно. Зверніть увагу на цей варіант, якщо плануєш установку дитячого майданчика.

Стиль - Прикраси для саду своїми руками
Стиль - Прикраси для саду своїми руками

Функціональний декор

Усі прикраси в саду можна розділити на декоративні та функціональні. До функціональних відносяться огорожі, загородження, доріжки, альтанки, фонтани, перголи та інші приємні дрібниці. Багато хто з них теж можна зробити своїми руками.

Збори та огорожі

Незвичайні садові паркани та огорожі не обов’язково купувати готовими. Тим більше зараз на хвилі еко-трендів. Виклади бордюр з натурального плоского каміння або засип металевий дротяний каркас дробленим щебенем.

Зроби невелику плетену огорожу із сухих гілок. Навіть звичайні вертикальні палички можна встановити цікаві художні композиції. Використовуй дерев’яні кілочки та звичайні дошки. Наріж аркуш фанери або задню стінку непотрібної шафи.

Збери оригінальний паркан із кольорових скляних пляшок: просто занури їх шийкою у ґрунт. А можеш викладати складні радіальні конструкції, але тоді не забувай про зміцнення сторін.

Забори та огорожі - Прикраси для саду своїми руками
Забори та огорожі - Прикраси для саду своїми руками

Арки та перголи

Зелені арки та перголи набагато простіші, ніж здаються на перший погляд. Достатньо сколотити каркас із звичайних дерев’яних брусів та правильно підібрати рослини для висадки.

Арки та перголи - Прикраси для саду своїми руками

Фонтани та водоймища

Зробити повноцінний фонтан або штучне водоймище досить складно. Але якщо у тебе залишилися непотрібні пластикові або акрилові ванни, чаші та інші ємності, їх можна сміливо використати при оформленні маленької оази.

А якщо ти вмієш працювати із насосною системою, яка забезпечує постійну циркуляцію води, то можна самостійно зібрати навіть дачний фонтан. Як підстава відмінно підійдуть горщики, миски і ванни, потрібно тільки грамотно герметизувати конструкцію. Цікаво виглядають фонтани з кам’яних сходів, вони одразу створюють у саду казкову атмосферу.

Фонтани та водойми - Прикраси для саду своїми руками

Шпаківні та годівниці

Щоб наповнити сад радісним щебетанням, потурбуйся про будиночки для птахів. Збити шпаківню можна з будь-якого дерева. Навіть із старих шаф.

З годівницями ще простіше. Візьми картонні коробки, старий посуд, пластикові пляшки. Можеш прикрасити їх на свій розсуд: пофарбувати, обтягнути шнуром або стрічкою, обклеїти шишками та листям.

А як щодо годівниці зі старого висохлого гарбуза? Не обмежуй себе! Адже якщо щось піде не так, такі дрібниці завжди можна замінити і не переживати про витрати та невдалі покупки.

Шпаківники та годівниці - Прикраси для саду своїми руками

Садове освітлення

Класичні вуличні ліхтарі не завжди доречні у саду. А ось витончені паперові та підвісні ліхтарики ти можеш зробити навіть самостійно.

Стануть і старі новорічні гірлянди. Вони особливо ефектно відтіняють альтанки і гойдалки вночі.

Садове освітлення - Прикраси для саду своїми руками

Декоративні прикраси для саду

Щоб зробити прикраси для саду своїми руками, тобі знадобляться найнесподіваніші і на перший погляд марні матеріали: старі меблі, іграшки, пляшки, шини, фарби, пісок, текстиль та багато іншого.

Пластикові пляшки

З розрізаних пластикових пляшок можна творити все, що завгодно. Це пальми, лебеді, павичі, тварини, ялинки та просто огорожі. Тобі знадобляться інструменти для різання, клей, фарби, дріт та інші кріплення. А з кришок, що залишилися, виклади мозаїчний малюнок або збери химерну штору з ниток.

Пластикові пляшки - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Пап’є-маше

Із старих газет, журналів та клею ПВА можна створювати будь-які фігури та деталі. Вони добре комбінуються з іншими матеріалами. А щоб вироб не боявся вологи, покрий її лаком.

За тим самим принципом використовуй старі яєчні лотки. Подрібнені та замішані з клеєм та шпаклівкою до однорідного стану, вони стають чудовою пластичною масою для ліплення. А готовий виріб просто розпиши фасадною фарбою.

Пап'є-маше - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Дрот

Зі звичайного металевого дроту можна створювати плетені та ажурні декоративні елементи. Вона ж використовується для зв’язування окремих частин між собою і навіть для рухливих з’єднань фігурок. Дрітлегко гнеться та ріжеться звичайними кусачками.

Дрот - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Фанера

Навіть із обрізків фанери, що залишилися після ремонту, можна вирізати та розфарбувати майже будь-яку форму. Достатньо електролобзика. Тобі навіть не знадобиться особливий досвід: просто користуйся трафаретами.

Фанера - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Труби та шланги

Якщо пластикові баклажки – майже готове тіло фантастичних тварин та птахів, то залишки труб, шлангів та ізоляції – відмінні шиї, лапи, хвости та пальці.

Труби та шланги - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Камінці та пісок

Плоське каміння – справжня знахідка для дизайнера. Ними можна викладати доріжки, оточувати клумби, зонувати простір.Намалюй зверху забавних звірят, сонечок, квіти, фрукти – і сад заграє новими веселими фарбами.

Любиш природність та натуральність? Виклади з каміння незвичайні фігури та мозаїки. Настала і зоряна година для гальки та черепашок, любовно привезених з моря.

Кольоровий гравій та пісок – ще одне цікаве рішення. Ними точно так само можна засипати цілі малюнки та композиції. Можна прикрасити клумби не сезон. А можна наповнити прозорі декоративні ємності та розставити їх на ділянці.

Камені та пісок - Декоративні прикраси для саду своїми руками
Камені та пісок - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Шини

Шини – дуже універсальні. Зроби їх готову клумбу або вертикальну квіткову піраміду. Просто розкрившись, засип грунтом і висади квіти.

З них вирізають декоративні фігури. Найчастіше зустрічаються лебеді. Для різання достатньо звичайного добре заточеного ножа, а для фіксації шиї – металевого прута.

Роблять із шин та дачні меблі: столики, підставки, крісла, садові стільці.А якщо обернути їх переплетеними стрічками або ремінцями, такий комплект не поступається магазинним «плетінкам».

Для дитячого майданчика можеш зробити гойдалки, тарзанки та інші атракціони. Гума добре амортизує, тому деякі з них навіть безпечніші за дерев’яні та металеві конструкції.

Шини - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Палети

З палет роблять клумби та меблі. Зараз такі прості та лаконічні рішення у моді, тому готові вироби ідеально впишуться у сучасний мінімалістичний ландшафтний дизайн. Наприклад, у скандинавський стиль чи лофт.

Ті ж палети можна використовувати як елементи каркасу для створення альтанок, піднесень, огорожі.

Палети - Декоративні прикраси для саду своїми руками

Що ще?

При облаштуванні саду або дачної ділянки сміливо нехай у хід усе. Старий диван стане чудовою лавою під навісом. А щоб вдихнути в нього нове життя, обтягни його водостійкою тканиною.

Кухонні столи та стільці знадобляться для обідньої зони на свіжому повітрі. А зі старих покривал та фіранок можеш пошити подушки та чохли для їх прикраси.

Цікаво виглядають мозаїки та композиції з битого скла та дзеркал. А щоб не порізатись, можна залити все епоксидною смолою. У більш природні стилі впишуться такі ж композиції зстарих битих горщиків або глиняного посуду.

Декоративні прикраси для саду своїми руками
Декоративні прикраси для саду своїми руками

Прикраси для саду своїми руками – фото

У цій добірці фотографій ми зібрали багато цікавих рішень для натхнення. Не бійся експериментів і не обмежуй уяву!

Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото
Прикраси для саду своїми руками - фото

Відео: Декор для дачі та саду своїми руками