Кращі сорти томатів черрі – фото, назви та описи (каталог)

Кращі сорти томатів черрі: фото, назви та описи (каталог)

Помідори черрі – маленькі та солодкі. Вони ідеальні для всього: салатів, консервацій, заготовок чи просто для їжі. Але навіть вони бувають абсолютно різними, тому ми зібрали великий каталог кращих сортів томатів черрі з фото, назвами та описами!

Сорти томатів чері для теплиць

Вибір сортів для теплиць найбільший, тому що тут майже немає залежності від погоди та зовнішніх факторів. Ділимося найпопулярнішими сортами!

Бичаче око

Розлий гібридний сорт дає красиві округлі плоди по 20-40 г. Кущі обов’язково потрібно підв’язувати, і тоді на кожному з них виростає до 15 грон по 15-40 томатів.

Бичаче око - Сорти томатів чері для теплиць

Ізюм

Ранній компактний гібрид – один із найкращих для транспортування та зберігання. На невеликих кущиках до 1 м заввишки зріє близько 100 томатів по 15-20 г.

Ізюм - Сорти томатів чері для теплиць

Дюймовочка

Незважаючи на назву, це високорослі томати середнього терміну дозрівання. На кожному пензлі дружно зріє приблизно 15 червоних плодів, які дуже зручно збирати цілими гронами.

Дюймовочка - Сорти томатів чері для теплиць

Жовта вишня

Ранній жовтий сорт теж дуже високий, і з одного куща можна зібрати до 1,5 кг томатів. Вони зібрані приблизно по 50-60 штук на пензлі та відрізняються солодким смаком.

Жовта вишня - Сорти томатів чері для теплиць

Папужка

Ніжні маленькі помідори з блискучою шкіркою використовують для дієтичних страв та дитячого харчування. А все тому, що вони дуже соковиті та солодкі.

Папужка - Сорти томатів чері для теплиць

Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Маленькі та делікатні помідори черрі чудово почуваються навіть у відкритому грунті. Особливо гарні такі сорти!

Злоти Дещ

Це беззастережно найкращий жовтий сорт для вирощування у відкритому ґрунті. Крім того, він примітний зовсім крихітними плодами, що нагадують маленькі грушки по 8-10 г.

Злоти Дешч - Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Вишенька чорна

Соковиті та красиві томати можна вирощувати і на вулиці, і у теплицях. Плоди маленькі до 18 г красивого темного кольору з фіолетовим відливом.

Вишенька чорна - Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Пунто 7

Розлий гібрид абсолютно невибагливий до умов вирощування. Дрібні томати рано і дружно дозрівають, а плоди дуже добре підходять для консервації.

Пунто 7 - Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Чарівний каскад

Чарівний каскад дуже популярний для консервування та приготування заготовок.Маленькі червоні помідори важать близько 20-25 г.

Чарівний каскад - Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Каприз

Високорослий сорт відрізняється ще й формою плодів – ці помідори циліндричні. Терміни дозрівання середні, а стиглі плоди важать до 25 г.

Каприз - Сорти томатів чері для відкритого ґрунту

Найвищі сорти томатів чері

Ти здивуєшся, які фантастичні показники врожайності можуть давати компактні кущі помідорів черрі!

Золотий розсип

Красиві та солодкі плоди ідеально виглядають у салатах. Сорт примітний стабільним урожаєм по 20-25 плодів у складних кистях.

Золотий розсип - Найвищі врожайні сорти томатів чері

Тіні Тім

Яскраві червоні плоди цінують насичений солодкий смак. Сорт досить невибагливий і універсальний при вирощуванні, особливо у теплицях.

Тіні Тім - Найвищі врожайні сорти томатів чері

Віра

З одного квадрата цього дуже раннього гібриду можна зібрати цілих 15-18 кг плодів. Стиглі ароматні помідори з щільною шкіркою та солодким смаком хороші для салатів та консервації.

Віра - найвищі врожайні сорти томатів чері

Люба

Ці помідори досить великі, як для черрі – близько 30 г кожен. Плоди насичено червоного кольору зібрані у великі кисті по 15-20 штук.

Люба - найвищі врожайні сорти томатів чері

Росі

Компактний гібрид зручний тим, що плоди можна збирати окремо або кистями. Вага кожного помідора – близько 30-35 р. Сорт дуже стійкий до хвороб, стресів та несприятливих умов.

Росе - найвищі врожайні сорти томатів чері

Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Маленькі помідори черрі хороші ще й тим, що їх можна вирощувати прямо у квартирі чи будинку!

Бонсай

Це маленький компактний сорт з кущиками висотою до 50 см. Томати виростають дружно і швидко, і Бонсай можна вирощувати на балконах, горщиках і на верандах.

Бонсай - Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Мінібел

Карликовий гібрид зростає не більше 40 см і починає плодоносити приблизно через 90 днів. Кущі дуже декоративні і під час зростання, і під час плодоношення, так що хороші для дому.

Мінібел - Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Перлина

Повністю невибагливий ампельний сорт виростає до 4 см і дає маленькі та красиві рожеві плоди. Вага одного такого помідора – не більше 20 г.

Перлина - Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Пігмей

Мініатюрні кущики висотою близько 30 см дуже красиві та декоративні у домашніх горщиках та контейнерах. Помідори вкриті щільною шкіркою, яка не схильна тріскати.

Пігмей - Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Балконне диво

Сама назва сорту говорить сама за себе. За невеликих розмірів ці помідори досить врожайні – до 2 кг плодів з одного куща.

Балконне диво - Популярні сорти томатів чері для підвіконня

Кращі сорти томатів черрі для Підмосков’я

Клімат Підмосков’я добре підходить для вирощування томатів чері. Особливо комфортно почуваються ці сорти!

Лікопа

Ранній сорт з високою врожайністю стійкий до низьких температур та їх перепадів. Назва пов’язана з тим, що плоди містять багато лікопіну, тому вони дуже корисні.

Лікопа - Найкращі сорти томатів чері для Підмосков'я

Міо

Дуже універсальний сорт для Підмосков’я, який можна вирощувати і у відкритому ґрунті, і у теплицях. Яскраві червоні плоди вагою до 35 г дуже рівні, акуратні та однакові.

Міо - Найкращі сорти томатів чері для Підмосков'я

Марішка

Вітчизняний сорт хороший саме для умов Підмосков’я. У томатів насичений червоний колір із малиновим відливом. Рослина стійка до більшості типових захворювань помідорів.

Марішка - Найкращі сорти томатів чері для Підмосков'я

Фарби

Яскравий жовтий гібрид дає дружний урожай солодких та щільних помідорів вагою близько 20-25 р. Томати міцні та добре підходять як для салатів, так і для консервації.

Фарби - Кращі сорти томатів чері для Підмосков'я

Червона шапочка

Гладкі маленькі плоди виростають вагою максимум до 20 г. Сорт стійкий до мозаїки, але чутливий до фітофторозу, тому насіння потрібно обов’язково обробляти.

Червона шапочка - Найкращі сорти томатів чері для Підмосков'я

Кращі сорти томатів чері для Уралу та Сибіру

Незважаючи на низькі температури та нестачу світла, ці сорти томатів черрі чудово приживаються навіть на Уралі та в Сибіру!

Медова цукерка

Це жовтий сорт з овальними яскравими помідорами вагою близько 30-40 р. Він дуже стійкий до захворювань та витривав навіть у холодних регіонах.

Медова цукерка - Найкращі сорти томатів чері для Уралу та Сибіру

Намисто червоне

Великий гіллястий кущ близько 1,5 м заввишки дає зовсім крихітні помідори вагою до 10 г, чим сповна виправдовує назву сорту. Плоди дуже солодкі та практично тануть у роті.

Намисто червоне - Найкращі сорти томатів чері дляУралу та Сибіру

Шалун

Сибірський гібрид можна вирощувати навіть у відкритому ґрунті без зайвих складнощів. Хоч плоди і маленькі, але сорт досить врожайний – до 4-5 кг із квадрата.

Шалун - Найкращі сорти томатів чері для Уралу та Сибіру

Веріге

Ранній гібрид дає великі кисті по 8-12 плодів, причому дає їх у великій кількості. Плоди вагою до 25 г нагадують великі округлі вишеньки та використовуються у свіжому вигляді.

Вериге - Найкращі сорти томатів чері для Уралу та Сибіру

Чері Ліза

Це дрібноплідні помаранчеві помідори витягнутої форми вагою близько 15-25 г кожен. Сорт стійкий до хвороб, урожайний та невибагливий.

Черрі Ліза - Найкращі сорти томатів чері для Уралу та Сибіру