Плетіння з газетних трубочок для початківців – покроковий опис створення виробів своїми руками

Урок сучасного і красивого плетіння з газетних трубочок для початківців. Поетапна інструкція з фото і описом, як створювати гарні вироби в домашніх умовах.

Плетені кошики, скриньки і короби створюють затишну і заспокійливу атмосферу в будь-якому приміщенні. Щоб добитися потрібного ефекту, не обов’язково купувати речі з натуральної лози, тим більше з закордонного ротанга. Можна освоїти прості плетіння з газетних трубочок. Для початківців рукодільниць ця ідея гарна ще й тим, що витрат на таку творчість потрібно зовсім небагато.

Старі газети є у багатьох будинках, рекламні каталоги супермаркетів доступні в достатку, чернетки і використана офісний папір теж підуть у справу.

Що потрібно для роботи

Крім паперового сировини, для плетіння знадобляться:

 • тонка (2-3 мм в діаметрі) і довга пряма спиця;
 • клей-олівець або ПВА;
 • ножиці;
 • барвники;
 • картон (для ущільнення дна);
 • декор.

Як плести газетні трубочки

Загальна рекомендація свідчить, що газетні аркуші повинні бути розрізані на смуги із співвідношенням довжини сторін 1:3. Однак, кожна рукодільниця в процесі роботи сама виробляє оптимальний розмір заготовок. Хтось просто розрізає (або розриває) газетні листи по лініях згинів, а хтось працює з більш вузькими смужками, що нагадують широку стрічку.

Технологія плетіння газетних трубочок така:

 1. На рівну плоску поверхню покласти газетну заготовку під кутом 45 градусів.
 2. На нижній куточок покласти спицю. Акуратно і щільно загорнути куточок з краю спиці.
 3. Плавним рухом прокатати спицю по всій газеті, немов прокатати качалкою тісто.
 4. Верхній куточок змастити клеєм (клей-олівець зручний тим, що не проллється, не заліпить руки) і приклеїти до трубочці.
 5. Дістати спицю.