Однорічні квіти для клумби або дачі – фото з назвами (каталог)

Однорічні квіти для клумби або дачі: фото з назвами (каталог)

Незважаючи на те, що однорічні квіти живуть не так довго, вони мають безліч переваг. Це різноманіття, тривале та рясно цвітіння, яскравість фарб та безмежне поле для експериментів на кожен рік. Зацікавило? Тоді тримай великий каталог найкращих однорічників із назвами та фото!

1. Космія

Один із найяскравіших однорічників для дачі радує буянням фарб навіть у тіні. Зовні квіти нагадують ромашки, але кількість кольорів і сортів просто неможливо порахувати.

Космея

2. Астра

Однорічні айстри давно не потребують представлення, адже саме вони наповнюють усі квіткові магазини ближче до осені. Серед них є десятки різновидів – від карликових до майже метрових кущів.

Астра

3. Агератум

Пухнасті фіолетові квіти використовуються в клумбах, як ґрунтопокривна рослина. Агератум віддає перевагу теплу, а ще його можна стригти, щоб коригувати форму композиції.

Агератум

4. Амарант

Його незвичайні суцвіття, що звисають, неможливо переплутати з іншою квіткою. Крім того, амарант можна висівати насінням прямо у відкритий ґрунт, але тоді він пізніше зацвіте.

Амарант

5. Портулак

Портулак густо покриває землю яскравим килимом на все літо і до заморозків. Існують звичайні та махрові сорти найнеймовірніших кольорів.

Портулак

6. Петунія

Петунія віддає перевагу теплому та яскравому сонячному кольору. А натомість вона радує багатством відтінків, та ще й цвіте протягом усього сезону до серйозних похолодань.

Петунія

7. Жоржини

Зовнішньо однорічні жоржини анітрохи не гірші за багаторічні. Зате вони довше цвітуть, бувають дрібними або великими, і головне – невибагливі.

Жоржини

8.Левовий зів

Один із найцікавіших та незвичайних багаторічників привертає увагу будовою бутонів. Рослина чудово виглядає у складних багаторівневих клумбах та композиціях.

Левовий зів

9. Диморфотека

За незвичайною назвою ховається симпатичний однорічник, що нагадує ромашку. Головна його перевага – абсолютна байдужість до якості ґрунту, аж до піщаного чи кам’янистого.

Диморфотека

10. Васильки

Дрібні зворушливі волошки синьо-блакитного відтінку прості, але чарівні у своїй простоті. Іноді зустрічаються білі, рожеві та фіолетові сорти.

Волошки

11. Немезія

Фарбова німезія ідеально підходить для клумб за всіма параметрами. У тому числі й за рахунок того, що її можна висівати одразу в ґрунт, і вже через 1,5 місяці вона зацвіте.

Немезія

12. Чорнобривці

Оксамити дуже довго цвітуть і радують усіма відтінками жовтого та помаранчевого.Це один із найвибагливіших видів однорічників для вирощування на сонці або в тіні.

Оксамити

13. Бальзамін

Бальзамін не потребує постійного яскравого освітлення, але любить тепло. Серед сортів багато всіх відтінків рожевого та малинового, і загалом переважає тепла гама.

Бальзамін

14. Ангелонія

У рідній Мексиці ця квітка росте як багаторічна рослина, але в нас доводиться пристосовуватися. Ангелонія має великі прямостоячі суцвіття, вона невибаглива і невибаглива до освітлення.

Ангелонія

15. Іпомея

В’ється однорічник при регулярному поливанні і достатній кількості світла здатний витягнутися до 3 м за сезон. Відмінний вибір для створення химерних композицій на дачі.

Іпомея

16. Клеома

У клеомі все добре – і незвичайна форма суцвіття, і насичений запашний аромат, яким вона наповнює сад до осені. Для однорічника клеома дуже висока, але є й карликові сорти.

Клеома

17. Мімулюс

Серед квітів із незвичайним забарвленням мімулюс точно увірвався б у першу п’ятірку.Причому при всьому буянні фарб, рослина віддає перевагу тіні і вологому грунту.

Мімулюс

18. Лобелія

Всі дачники добре знають лобелію, як невибаглива і ефектна однорічна квітка. Найчастіше зустрічаються сорти всіх відтінків блакитного, бузкового та фіолетового, хоч бувають і винятки.

Лобелія

19. Геліхрізум

Напевно, ти знаєш цю квітку під назвою безсмертник. Пряме стебло сильно гілкується до верху, і на пагонах розкриваються великі поодинокі суцвіття з дрібних квіток.

Геліхрізум

20. Годеція

Годеція відрізняється фантастичною стійкістю до погодних коливань. Її єдиний недолік у тому, що вона досить пізно розквітає – до середини літа під час посадки ранньою весною.

Годеція

21. Календула

Чарівна календула відома не лише красою, а й численними цілющими властивостями. А ще її можна використовувати у приготуванні або засушити на чай.

Календула

22. Запашний горошок

Низкорослий однорічник рясно цвіте яскравими і досить великими квітами до 4 см. Він стійкий до похолодань, але віддає перевагу більшим світлам і вологи.

Запашний горошок

23. Еустома

Однорічну еустому люблять за дуже красиві ніжні квіти, які ідеально підходять для зрізу. Особливо ефектними є махрові сорти ніжних пастельних відтінків.

Еустома

24. Мірабіліс

Серед усіх кольорів, стійких до спеки, сонця та посухи, Мірабіліс один з беззастережних лідерів. Його бутони розпускаються ввечері та ховаються з першими променями сонця.

Мірабіліс

25. Катарантус

Компактні кущі виростають не більше 40 см, не бояться сонця і навіть прямого сонячного проміння. Великі квітки з контрастною серединкою радують протягом усього сезону.

Катарантус

26.Рудбекія

Жовті рудбекії неймовірно яскраві та помітні, незалежно від сорту. Вони здатні перетворити будь-яку ділянкуабо клумбу, однією своєю присутністю створюючи святковий настрій.

Рудбекія

27. Настурція

Бутон настурції особливо хороші на сонці. Але вона непогано почувається навіть у тіні, правда інтенсивніше нарощуватиме зелену масу.

Настурція

28. Остеоспермум

Яскраві великі суцвіття-кошики можуть цвісти до жовтня. Це дуже невибагливий вигляд, якому достатньо якісного живильного ґрунту.

Остеоспермум

29. Мальва

Однорічна мальва вражає розмірами та великими махровими квітками. Окремі сорти можуть витягуватися практично до 1,5 м за сезон, але важливо вчасно прибирати зів’ялі бутони.

Мальва

30. Сальвія

Це ще один однорічник, який часто зустрічається на багаторівневих клумбах. Сальвія росте буквально всюди, але не потрібно перегодовувати її азотом.

Сальвія