Квіткові клумби своїми руками (150 фото): оригінальні ідеї оформлення та поради як зробити квіткову клумбу

Великий вибір ідей для створення красивої і сучасної квіткової клумби своїми руками. Легка інструкція з описом і реальними фотографіями від садівників.

Квіти – одне з найчарівніших явищ на нашій планеті! Різноманіття їх видів, форм та відтінків розбурхує уяву! Споглядання краси не тільки приємно для очей, але і корисно для здоров’я – це заспокоює, заспокоює, надихає на нові подвиги! І таке чудове “ліки” можна створити своїми руками на дачі, у дворі і навіть у себе на балконі!

Як і з чого зробити клумбу, що посадити і складно доглядати за рослинами?Відповіді на найактуальніші запитання можна знайти в цій статті.

Огорожі для клумби: з чого і для чого?

Зазвичай клумби на дачі розташовують на самому видному місці – біля будинку, вздовж доріжок, під плодовими деревами. Вони створюють затишну атмосферу на ділянці, можуть чудово доповнити зону відпочинку. При плануванні клумби слід попередньо підготувати грунт перекопати, прибрати бур’яни, створити необхідну форму.

Більш естетичний акуратний вигляд клумбі надає огорожа. Воно може бути виконане з різних матеріалів.

Бордюрна стрічка

Гнучка стрічка шириною 10-20 см продається в спеціалізованих магазинах. Вона легко гнеться і дозволяє надати клумбі будь-яку форму. Якщо вкопати стрічку глибше в грунт, то вона не буде жолобитися і захистить квіти від навали бур’янів.

Природні камені

Красиво виглядає периметр з каменів. Таке огородження природно виглядає в будь-якому ландшафті і надає клумбі закінчений вид.

Дощечки

Дерево – натуральний матеріал. Огорожі з дощок прості у виконанні і приємні на вигляд. Дерев’яні обрізки часто залишаються у дачників після ремонту або будівництва на ділянці. Деталі розпилюються на рівні відрізки і викладаються у вигляді багатокутників. Кожна досочка фіксується з обох сторін кілочками. Заглиблювати в землю не потрібно, у форму засипають родючий ґрунт.

Попередньо рекомендується обробити дерев’яні бордюри антисептиком, щоб продовжити термін служби. Такі клумби можна легко зробити багатоярусними, розташувавши їх пірамідою один на одного.