Вольєр для собаки: фото, інструкція будівництва, схеми, креслення, розміри

Огляд готових проектів вольєр для собаки з описом, схемами та розмірами. Інструкція з будівництва своїми руками, а також огляд корисних порад від майстра.

Собачий вольєр – це не звичайна клітина, що обмежує пересування тварини по території і захищає відвідувачів від небажаного спілкування з суворим охоронцем. Це особистий простір чотириногого друга, в якій він відчуває себе комфортно та успішно виконує закладені природою охоронні функції. Як зробити вольєр для собаки, в сьогоднішній статті.

Вольєр не може обмежувати свободу пересування собаки

Планування вольєра

На відміну від малогабаритних вольєрів в квартиру, які багато набувають у готовому вигляді, вуличне огорожу в більшості випадків доводиться будувати самостійно.

Перш, ніж приступити до спорудження вольєра для собаки, слід підготувати його проект. Важливо правильно розрахувати розмір споруди, спланувати внутрішнє облаштування вольєра і визначити місце його розташування.

Розмір

Розмір вольєра залежить від розміру собаки: чим більша тварина, тим більше простору йому потрібно.

Загальну площу визначають за висоти собаки в холці:

 • 45-50 см – не менше 6 кв. м;
 • 50-60 см – не менше 8 кв. м;
 • більше 60 см – 10 кв. м і більше.

Немаловажне значення має і правильний розрахунок висоти вольєра, тобто відстані від підлоги до стелі. В цьому випадку висота собаки в холці особливого значення не має.

В огорожу доведеться заходити людині як мінімум для прибирання та годування тварини. Тому висоту його розраховують виходячи з власного росту.

Рада! При придбанні цуценя рекомендується уточнити параметри собаки в зрілому віці, тому що виходячи саме з цих даних доведеться розраховувати розмір вольєра для свого вихованця.

Висоту споруди роблять у людський зріст

Основні вимоги

Хороший вольєр для чотириногого друга:

Захищений від атмосферних опадів, протягів і прямих сонячних променів. Для цього споруда повинна мати як мінімум 2 глухі стіни і міцну дах. Крім того, слід передбачити можливість утеплення вольєра і повного захисту від дощу, снігу і поривчастого вітру. Оптимальний варіант – закривати гратчасті боку в такі дні непромокальним тентом.

Має сухий підлогу, бажано піднятий над поверхнею землі. Сире і холодне покриття може стати причиною розвитку хвороб лап у собаки.

Обладнаний теплою будою, в якій пес буде ховатися від негоди. Параметри буди повинні відповідати розмірам собаки. Для захисту від поривів вітру лаз в будку роблять з боку суцільної стіни вольєра.

Має спеціальну зону для вигулу задоволення природних потреб собаки, яка повинна бути розташована під невеликим нахилом щодо решти поверхні.

Надійний і міцний. Вольєр будують з урахуванням фізичних даних собаки, тобто вибирають такий матеріал, який вона не зможе зламати навіть в агресивному стані. З цією ж метою приміщення для собаки забезпечують відкривається всередину дверима. Це не дозволить тварині відкрити огорожу, натискаючи грудьми на хвіртку.

Безпечний, тобто всередині огородження не повинно бути виступаючих прутів і гострих кутів, об які може поранитися собака. Матеріал для огорожі використовують гладкий, за який не буде чіплятися шерсть тварини, а проміжки між прутами роблять такими, щоб у них не застрягла його голова або лапа.

Укриття повинно захищати собаку від опадів

Розташування вольєра

Перш, ніж будувати вуличний вольєр, потрібно вибрати для нього підходяще місце. Головне тут – не поєднання споруди із загальним дизайном ділянки, а забезпечення комфортного утримання пса.

Не рекомендується будувати огорожу:

 • у найнижчому місці присадибної ділянки. Регулярне скупчення поталих, а також дощових вод може не найкращим чином позначитися на здоров’ї чотириногого друга;
 • поруч з вуличним туалетом, каналізаційної ямою і недалеко від сараїв з свійською худобою і птицею. Неприємні запахи, які доведеться постійно відчувати собаці, можуть стати причиною проблем з нюхом;
 • в безпосередній близькості до зовнішнього огорожі присадибної ділянки, що виходить на жваву вулицю. Шум машин може стати причиною погіршення слуху, а також психологічного стану собаки.

Крім того, вольєр повинен бути встановлений так, щоб вхід в дім та у двір постійно перебував у полі зору пса.

Важливо вибрати правильне місце для вольєра

Спорудження вольєру поетапно

Після того, як вибрано місце та визначено розміри вольєра, можна приступати до його спорудженні:

Підставу

В процесі роботи:

 • розмічають ділянку: відміряють ширину і довжину вольєра, забивають по кутах кілочки і натягують волосінь або мотузку;
 • знімають верхню частину ґрунту по всій площі майбутнього огорожі на глибину приблизно 20 см і роблять бетонну стяжку з розрахунку 4 частини піску на 1 частину цементу М400. Невеликий ухил в одну сторону в подальшому допоможе легко змивати бруд з підлоги вольєра;
 • частина огорожі, яку залишають для вигулу собаки, залишають відкритою, а решту закривають дерев’яним помостом на лагах.

Висота між дошками помосту і бетонною стяжкою повинна бути не менше 10 див. Дошки підганяють один до одного щільно, щоб виключити наявність щілин.

Деякі власники собак залишають у вольєрі грунтове покриття. Це не саме вдале рішення. Більшість чотириногих вихованців люблять рити землю, тому завжди існує ймовірність того, що собака викопає яму під стіною і вибереться за межі огорожі.

Підлоги краще зробити дерев’яними

Каркас і огорожу

Вибір матеріалу для собачого вольєра залежить від фізіологічних особливостей тварини, зокрема, його сили і габаритів.

Якщо для представників дрібних порід можна побудувати вольєр з дерев’яного бруса і металевої сітки, то для більш великих, як видно на фото вольєр для собаки, краще використовувати круглі або профільні металеві труби і міцну арматуру.

В процесі роботи:

 • відміряють і відрізають 4 труби (дерев’яних бруса), які будуть виконувати функцію кутових опор. Довжина першої пари опор повинна відповідати висоті вольєра, а інші роблять на 15-20 см довша (чим довше 2-я пара опор, тим більше ухил даху);
 • встановлюють опори по кутах майбутнього вольєра. Якщо довжина сторони споруди більше 3-х м, встановлюють проміжні стійки меншого діаметру, ніж кутові. Додаткову опору також встановлюють в місці розміщення хвіртки;
 • опори з’єднують між собою металевими кутниками або дерев’яними дошками, приварюючи (прикручуючи) їх по периметру верхньої, середньої і нижньої частини каркаса;
 • глухі стіни (2 або 3) зашивають з внутрішньої сторони дошками чи готовими плитами з пресованої деревної стружки;
 • для огорожі натягують металеву сітку або приварюють металеві прути, дотримуючись певні проміжки між ними.

Невеликий парапет по всій довжині відкритих стін допоможе захистити вольєр від снігових заметів.

Каркас може бути металевим або дерев’яним

Двері

Враховуючи те, що у вольєр доведеться регулярно заходити господарю або будь-кому з домочадців, розмір дверного отвору розраховують, виходячи з габаритів дорослої людини.

Висота дверей в більшості випадків відповідає висоті огорожі. Ширина – на 3-4 см менше відстані між опорами дверного отвору. Це забезпечить нормальний рух двері і виключить ймовірність заклинювання.

У процесі виготовлення дверного полотна:

 • роблять каркас з металевих куточків або дерев’яних дощок;
 • заповнюють простір усередині каркаса за аналогією із загальним огородженням: натягають сітку або приварюють металеві прути.

Двері навішують на петлі, попередньо закріплені на одній з опор дверного прорізу.

Увага: Двері вольєра повинна відкриватися всередину і щільно прилягати до стіни огорожі. Зовні двері оснащують міцним запором.

Зовні двері оснащують міцним замком

Дах

У більшості випадків дах споруди роблять односхилим з вильотом, як мінімум, 20 см. Для виготовлення каркаса використовують металевий профіль, куточки або дерев’яний брус. Для покрівлі підійде шифер, металочерепиця або листи полікарбонату.

найпростіший варіант даху — односхила

Буда

Не обов’язково будувати надто велику будку. Її площа повинна бути рівно такий, щоб собака могла вільно повертатися, а висота – приблизно в півтора рази більше висоти собаки в холці.

Собача будка повинна бути теплою, тому роблять її дерев’яною. В ідеалі підлогу і стіни зробити в 2 шари (наприклад, дошка і фанера) і вставити між ними теплоізоляційний матеріал.

Розмір буди повинен відповідати габаритам собаки

Більшу частину часу собака проводить у вольєрі. Тому вкрай важливо зробити його просторим, зручним і теплим.

Фото вольєр для собаки